Tage Augustson fra Gneist holdt størst fart og vant den lengste løypen som måler drøye 5 km. Erlend Hjelle holdt lenge følge, men måtte se seg slått med 21 sekunder til slutt.
Jannicke Tang Pedersen var raskest blandt kvinnene, vinnertiden ble 33.01.
Ronny Bertelsen var raskest på den korte varianten, vinnertiden ble her 16.37. Bjarte Boye og Jan Kårbø fulgte nærmest. Beste kvinne ble Eva Sand som akkurat krøp seg under 20-blank med 19.59 etter å ha løpt begge rundene nøyaktig like fort.
Anngunn Landro og Anne Bertelsen fulgte nærmest.
Brødrene Aksel og Sigurd L. Johannessen fullførte barneløpe som er en runde rundt vannet.
Siste løp i årets karusell går tirsdag 20. november.
Team Landro som vanlig på plass.
Resultater 2 runder kvinner
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid |
1 | Eva | Sand | 19:59.0 | |
2 | Anngunn | Landro | STRAUME | 20:10.0 |
3 | Anne | Bertelsen | Avinor Flysikring | 21:18.0 |
4 | Therese | Bessesen | 22:13.0 | |
5 | Anita | Mellingen | STRAUMSGREND | 23:54.0 |
6 | Anne | Birk | BERGEN | 25:04.0 |
7 | Kristin | Kyrkjebø | DNB | 25:05.0 |
8 | Anja | Egge | BERGEN | 27:09.0 |
8 | Line | Nilsen | KNARREVIK | 27:09.0 |
10 | Hege | Bertelsen | Acos AS | 27:19.0 |
Resultater 2 runder herrer
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid |
1 | Ronny | Bertelsen | Avinor Flysikring | 16:37.0 |
2 | Bjarte | Boye | Bub-Bergen | 16:44.0 |
3 | Jan | Kårbø | DNB | 17:48.0 |
4 | Per | Skaar | IL Gular | 17:53.0 |
5 | Knut Ove | Huseby | LODDEFJORD | 19:57.0 |
6 | Thor | Thorsen | Bækkalokket | 20:21.0 |
7 | Anders L | Johannessen | BERGEN | 20:57.0 |
8 | Johs | Slethaug | Bækkalokket | 23:27.0 |
9 | Jan | Lillemoen | FYLLINGSDALEN | 23:40.0 |
10 | Arthur | Lillefosse | Sas-Klubben | 24:01.0 |
11 | Aksel | Løvenholm | Hovding | 24:10.0 |
Resultater 3 runder kvinner
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid |
1 | Jannicke Tang | Pedersen | Acos | 33:01.0 |
2 | Nina | Langeland | BERGEN | 36:49.0 |
Resultater 3 runder herrer
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid |
1 | Tage | Augustson | HSI / Bergendronefoto.No | 19:55.0 |
2 | Erlend | Hjelle | BERGEN | 20:16.0 |
3 | David | Osborne | Aker Solutions BIL | 21:09.0 |
4 | Morten | Teigen | Hansa | 21:32.0 |
5 | Johannes | Lunde | Bækkalokke | 23:27.0 |
6 | Magnar | Uthaug | FYLLINGSDALEN | 28:17.0 |
Resultater barneløpet 1 runde
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid |
0 | Aksel S | Johannessen | BERGEN | 8:39.0 |
0 | Sigurd S | Johannessen | BERGEN | 12:02.0 |