Ola Korbøl, som nå reprenterer Northug-klubben Mosvik IL, var med 3.42 åtte sekunder raskere enn kompisen Martin Flismyren, Team HokaRossi, i årets sure og kalde syrefeste i hoppbakken på vestsida i Våler. Bakkerekorden den "gærne vegen" holdes fortsatt av Ren-Eng-løperen Tore Stafset som i 2009 spratt opp trappene på 3.31. Mandag hadde 15-åringen Iver Brovold Midtsundstad fra Våler dagens 3. beste tid med 4.04.
Dagens raskeste jente, framgangsrike Karen Marie Håkonsen fra Kjellmyra, var også i nærheten av bakkerekorden med tida 4.41. Orion-løperen Line Marie Larsen løp i 2012 ni sekunder raskere da hun klokket inn på 4.32. På delt 2. plass i årets løp fulgte fjorårsvinner Johanne Brovold Midtsundstad og Ingeborg Håkonsen fra Kjellmyra på 5.02 i 13-årsklassen.
Samleside for Gjerdrumsbakken opp
Resultater Gjerdrumsbakken opp 08.05.2017:
Gutter og jenter født 2008 og seinere:
Line Lien Åsnes SSL
Julie Hartz Elsetrønningen Vaaler
Linea Celine Risåsen
Elvine Lerudsmoen
Danielle Hammer
Jenter 2007
Ragna Eriksen 8.17
Lena Victoria Fagerli
Tuva ingeborg Langerud Guttormsen
Gutter 2007
Erland Tangen Siljuberg Vaaler
Amund Vestby Kornstad
Gutter 2006
Kristoffer Dalen Vaaler 6.11
Eirik Larsen Gjerdrum 7.30
Gutter 2005
1 Halvor Svenkerud Vaaler 6.08
2 Kristian Hartz Elsetrønningen Vaaler 6.22
Jenter 2004
1 Johanne Brovold Midtsundstad Vaaler 5.02
1 Ingeborg Håkonsen Kjellmyra 5.02
Gutter 2004
1 Tobias Skretting Vaaler 4.49
2 Østen Brovold Midtsundstad 4.54
Jenter 2003
1 Nora midtsundstad Vaaler 5.30
2 Sigrid Svenkerud Vaaler 6.43
Gutter 2003
1 Joakim Dalen Vaaler 4.21
2 Kristian Lien Åsnes SSL 4.59
3 Simen Beck Bentsen Kjellmyra 5.36
Gutter 2002
1 Iver Brovold Midtsundstad Vaaler 4.04
2 August Myrvold 4.12
3 Lars Kørra 4.38
4 Jens Svenkerud Vaaler 5.18
Gutter 2001
1 Asbjørn Kagnes 8.25
Jenter 2000
1 Frida Njålson 5.41
Jenter 1999
1 Karen Marie Håkonsen Kjellmyra 4.41
2 Camilla Sørby SVGS 5.37
3 Sandra Syvderud SVGS 6.15
4 Matilde Sjølie SVGS 6.27
5 Emelie Nymoen SVGS 6.47
Jenter 1998
1 Ada Jørgensen SVGS 5.15
2 Hanne Lund SVGS 5.39
3 Maren Borg Solør ski 6.26
4 Hanna Sletten Vaaler 6.36
Kvinner senior
1 Tone Risaasen Vaaler 6.01
Menn Senior
1 Ola Korbøl Mosvik IL 3.42
2 Martin Flismyren Team HokaRossi 3.50
3 Espen Østlie 7.23
Kvinner veteran
1 Katrina Dalen Vaaler 6.15
2 Toril Skretting Vaaler 8.12
3 Katrine Hartz Elsetrønningen Vaaler 9.22
Menn Veteran
1 Knut Arne Siljuberg 4.33
2 Jon Halvor Beitnes 5.04
3 Kristian Svenkerud Vaaler 5.36
4 Kristian Dalen Vaaler 5.48
Turklasse
Karoline Korbøl
Marie Negaard
Bjørn Lerudsmoen
Fire løpere fikk 5-årspremie:
Ragna Eriksen
Amund Vestby Kornstad
Sigrid Svenkerud
Knut Arne Siljuberg