Nærmest Didrik i mål var Nesbyens Sondre Juven (1,58,70) og Tronesløperen Kristian Skage Nordlund (1,59,46). Hjemmehåpet fra Sola, Jens-Olav Ørpen Hausken dro feltet i 600 meter, men hadde dessverre ikke krefter igjen da de tre andre forsvant forbi på slutten. Nå kan jo vi stille spørsmål ved Jens-Olavs løpsopplegg, men rekkefølgen i mål var eksakt den samme som rekkefølgen av årsbestetidene så da løp han i hht. nivået vist tidligere i sesongen.
Kristian, Didrik og Sondre trivdes i solfylte Sandnes med medaljene rundt halsen.
Resultater 800 meter Gutter 17 år:
Nr
|
Startnr | Namn | Klubb | Resultat |
1 | 247 | Warlo, Didrik Hexeberg | Tyrving | 1:58.07 |
2 | 657 | Juven, Sondre | Nesbyen | 1:58.70 |
3 | 660 | Nordlund, Kristian Skage | Trones | 1:59.46 |
4 | 659 | Hausken, Jens - Olav Ørpen | Sola | 2:00.21 |
5 | 658 | Haugen, Simen Halle | Runar | 2:01.75 |
6 | 598 | Evjen, Sigurd Landsverk | Ranheim | 2:01.87 |
7 | 453 | Nedrehagen, Robin Wathne | Haugesund | 2:01.87 |
8 | 236 | Koppang, Henrik Bjørnstad | Tyrving | 2:02.47 |
9 | 57 | Wijman, Amaru | Ren-Eng | 2:04.86 |
536 | Einarsen, Daniel | Ask | DNF |
kll
Didrik Warlo og de blåkledde konkurrentene på vei ut fra start.
Didrik og de blå kom bra ut.
Jens-Olav Ørpen Hausken løp meget offensivt de første 600 meterne. Etter det fikk han det litt for tøft til å ta medalje.
Tyrving i rødt og blått. Mens Didrik Warlo valgte å løpe i Tyrvings tradisjonelle røde drakt, valgte Henrik Bjørnstad Koppang (236) å løpe i den blå bortedrakten.
Didrik Warlo løper inn til gull på 800 meter i Gutter 17 år.
Sondre Juven fra Nesbyen sikrer sølvmedaljen.
Kristian Skage Nordlund sikret seg bronsen som sistemann under 2 minutter.
Mens Simen Halle Haugen (658) sikret seg femteplassen, ble det dødt løp mellom Robin Wathne Nedrehagen og Sigurd Landsverk Evjen. 2,01,87 på begge, men Sigurd ble dømt først.
En veldig fornøyd Tyrvingløper etter at gullet var sikret.
Heat 1- Tedros Haile best i førsteheatet
Mens Tedros Haile hadde god kontroll på tempoet, fikk Halvor Winberg fra det tøft etter hvert.
Tedros Haile fra Haugesund løper inn til seier i første heat.
Resultater Heat 1:
Nr
|
Startnr | Namn | Klubb | Resultat |
1 | 447 | Haile, Tedros gebretensai | Haugesund | 2:03.63 |
2 | 662 | Abraha, Noah | Vollan | 2:03.98 |
3 | 661 | Føll, Martin | Stadsbygd | 2:04.31 |
4 | 85 | Flak, Mathias | Steinkjer | 2:04.84 |
5 | 103 | Steinshamn, Simon | Tingvoll | 2:05.40 |
6 | 638 | Losnedal Tonning, Joachim | Varegg | 2:05.44 |
7 | 123 | Elnæs, Ravn | Halden | 2:05.51 |
8 | 470 | Frandsen, Marcus | Mandal og Halse | 2:06.28 |
9 | 45 | Vattøy, Asbjørn | Dimna | 2:07.04 |
10 | 562 | Winberg, Halvor Nymoen | Herkules | 2:10.09 |
11 | 226 | Ebbesen, Carl Valdemar | Tyrving | 2:12.86 |
hhhjjj
Startliste 800 meter Gutter 17 år:
Startnr
|
Namn | Klubb | Årsbeste |
247 | Warlo, Didrik Hexeberg | Tyrving | 1,53,05 |
657 | Juven, Sondre | Nesbyen | 1,53,41 |
660 | Nordlund, Kristian Skage | Trones | 1,56,86 |
659 | Hausken, Jens - Olav Ørpen | Sola | 1,58,97 |
453 | Nedrehagen, Robin Wathne | Haugesund | 1,59,46 |
236 | Koppang, Henrik Bjørnstad | Tyrving | 1,59,70 |
661 | Føll, Martin | Stadsbygd | 2,,03,19 |
598 | Evjen, Sigurd Landsverk | Ranheim | 2,00,06 |
658 | Haugen, Simen Halle | Runar | 2,01,32 |
536 | Einarsen, Daniel | Ask | 2,01,60 |
57 | Wijman, Amaru | Ren-Eng | 2,02,06 |
85 | Flak, Mathias | Steinkjer | 2,02,30 |
638 | Losnedal Tonning, Joachim | Varegg | 2,02,34 |
123 | Elnæs, Ravn | Halden | 2,02,35 |
562 | Winberg, Halvor Nymoen | Herkules | 2,02,48 |
45 | Vattøy, Asbjørn | Dimna | 2,03,24 |
103 | Steinshamn, Simon | Tingvoll | 2,03,33 |
226 | Ebbesen, Carl Valdemar | Tyrving | 2,04,21 |
447 | Haile, Tedros gebretensai | Haugesund | 2,05,49 |
470 | Frandsen, Marcus | Mandal og Halse | 2,06,31 |
662 | Abraha, Noah | Vollan |
Linker til tidligere kondisreportasjer ungdomsmesterskap, klikk på logo under