Andre pinsedag ble mosjonsløpet Ølmedal Rundt arrangert av Vindafjord IL for 31. gang. Nok en gang ble folketallet i Imsland tredoblet under arrangementet, og i start- og målområdet var det liv og røre hele dagen.
Ørjan Grønnevig, som er tilbake i Spirit Stavanger FIK etter et år i Skjalg IL, vant det 6,9 km lange løpet i suveren stil. Med tiden 20:42 var han hele 1:14 foran Tedros Haile fra Haugesund IL og 1:34 foran Morten Gjendem fra Ølen IL på 3. plass. Sekundet bak pallen løp Sjur Røthe inn til en flott 4. plass, og viste at han kan bevege seg fort også uten ski og staver.
Løyperekorden har Urige Buta med 19.23 satt i 2011.
Ørjan Grønnevig løper inn til seier på Sentrumsløpet 2015. (Arkivfoto: Per Inge Østmoen)
Pallen med Heile, Grønnevig og Gjendem. (Foto: Arrangøren, Turid Kristine Rønnevik)
I kvinneklassen ble det også en soleklar vinner, der Vienna Søyland Dahle løp inn til 23:41, en tid bare sekv av gutta kunne matche - og hele 1:27 foran Sara Unger fra Spirit Stavanger FIK. Maryna Novik fra IF Klypetussen ble nummer tre 1:56 etter vinneren.
Vienna Søyland Dahle løper inn til seier på NM 10.000 meter i fjor. (Arkivfoto: Arne Dag Myking)
Pallen med Unger, Dahle og Novik. (Foto: Arrangøren, Turid Kristine Rønnevik)
Det blei ein ny stor dag, skriver arrangøren på sin facebookside:
Strålande sol og fantastisk ramme rundt Ølmedal rundt i dag. Nesten 700 deltakarar og endå fleire som overvar løpet førte til stor stemning gjennom heile dagen. Flotte og gode idrettsfolk i hovedrollen, og ein speaker i storform som var med å løfta heile arrangementet. Det må bli Ølmedal rundt også i 2019 - trur me
Deltagerne fordelte seg med 137 startende i akrive klasser med tidtaking, 452 i turklassen og 94 i barneløpet.
Sjur Røthe var løpets største kjendis og vossingen leverte varene også sportlig.. (Foto fra arrangørens facebookside)
Resultater:
Menn: | ||||
1 | ØRJAN GRØNNEVIG | SPIRIT | 20:42 | |
2 | TEDROS HAILE | HIL | 21:56 | |
3 | MORTEN GJENDEM | ØLEN IL | 22:16 | |
4 | SJUR RØTHE | Voss IL | 22:17 | |
5 | RAGNAR STØLSMARK | GTI - STAVANGER | 22:30 | |
6 | LARS-OLAV MÅKESTAD APOLD | GULAR | 23:19 | |
7 | JOHANNES THOMSEN | STORD IL | 23:43 | |
8 | TROND OLAV HALVORSEN | HIL | 23:50 | |
9 | KEN TONY JOHANSEN | GULAR | 24:03 | |
10 | ØYVIND RØGENES | Suldal IL | 24:04 | |
11 | GERHARD STEINNES | VIL | 24:13 | |
11 | ATLE MEHUS | SAUDA IL | 24:13 | |
13 | RONNY RASMUSSEN | NOTEAM | 24:18 | |
14 | LEIF KÅRE HATLEVOLL | DNB | 24:21 | |
15 | IREK KORFINI | HTK | 24:54 | |
16 | EIRIK FJÆR SKÅRE | STRINDHEIM | 25:01 | |
17 | JOHNNY VEA | HTK | 25:17 | |
18 | TOR ARNE SANDVIK | KLYPETUSSEN IL | 25:50 | |
19 | BJØRN KJELLESVIK | ETNE IL | 25:51 | |
20 | David Øren | ETNE IL | 26:25 | |
21 | KIM LAITINEN | STORD IL | 26:48 | |
22 | JOHAN NYLAND | SK VEAVÅGEN | 26:58 | |
23 | ANDREAS DØSKE | HIL | 27:03 | |
24 | OLA MJØLHUS | HJELMELAND IL | 27:14 | |
25 | IVAR BAKKA | SAUDA IL | 27:19 | |
26 | GEIR UTAAKER | NMK Vikedal | 27:30 | |
27 | THOR ARNE DOMMERSNES | HAUGESUND TRIATHLON KLUBB | 27:39 | |
28 | NILS SALTNES | IF KLYPETUSSEN | 28:05 | |
29 | ERIK KALDHEIM | VIL | 28:10 | |
30 | STEINAR FRØNSDAL | SAUDA IL | 28:12 | |
31 | KJETIL SÆVAREID | ETNE IL | 28:13 | |
32 | IVAR ÅSERUD | NOTEAM | 28:15 | |
33 | OLA KLEPPA | HJELMELAND IL | 28:21 | |
34 | PER INGE FJELLHEIM | SAUDA O-KLUBB | 28:29 | |
35 | HANS CHRISTIAN OSALAND | NOTEAM | 28:33 | |
36 | LASSE ASHEIM | VIL | 28:35 | |
37 | JAN STEINSTØ | Torvastad | 28:57 | |
38 | OVE IVESDAL | ØLEN IL | 29:14 | |
39 | BERNT MAGNE KOLDAL | EGERSUND | 29:32 | |
40 | KJETIL KNUTSEN | NOTEAM | 29:51 | |
41 | JON OVE HEBNES | NOTEAM | 29:52 | |
42 | RICHARD VEA | SK VEAVÅGEN | 30:01 | |
43 | LARS KRISTIAN AASTVEDT | ETNE IL | 30:07 | |
44 | SIGMUND AAS | NOTEAM | 30:19 | |
45 | TORMOD NYBRU | HOMMERSÅK IBK | 30:24 | |
45 | ØRJAN LØHAUGEN | IF KLYPETUSSEN | 30:24 | |
47 | TERJE AAREKOL | VIL | 30:36 | |
48 | MAGNE KLEMENTSEN | Sauda Sykkelklubb | 30:43 | |
49 | OLAV DYBING BAKKA | SAUDA IL | 30:50 | |
49 | LARS STEINAR OSALAND | ØLEN IL | 30:50 | |
51 | LASSE STAURLAND | SKJOLD | 30:53 | |
52 | KJELL TORE PEDERSEN | STRAND VGS | 30:55 | |
53 | TOM SELJESTAD | SAUDA IL | 31:07 | |
54 | HARALD BJARNE HELLESEN | NOTEAM | 31:12 | |
55 | JONAS VESTBØ | VIL | 31:18 | |
56 | KRISTIAN DØVIK | HIL | 31:19 | |
57 | LEIF HOLE | VIL | 31:24 | |
58 | STIAN BRUN | KARMØY | 31:30 | |
59 | BENJAMIN HOLE | VIL | 31:39 | |
60 | BJARNE BLOM | HAUGESUND TRANSPORTSKULE | 32:03 | |
61 | KRISTIAN WAHL JENSEN | SAUDA IL | 32:18 | |
62 | ALF INGE SOLHEIM | NOTEAM | 32:23 | |
63 | HALVOR STUHAUG | VIL | 33:08 | |
64 | EMIL HAUGLAND RØNNEVIK | VIL | 33:18 | |
65 | JARLE SKRUNES | SK NORD | 33:26 | |
66 | LARS-EGIL BAKKA | Suldal IL | 33:32 | |
67 | DAVID BERNTSEN | ØLEN IL | 34:05 | |
68 | ARVE VESTBØ | VIL | 34:33 | |
69 | AGNAR NAUSTDAL | BJOA | 34:39 | |
70 | INGE FATLAND | VIL | 34:43 | |
71 | TAGE AAREKOL | VIL | 34:47 | |
72 | MATHIAS ÅSHEIM BERGSBAKK | SAUDA IL | 34:48 | |
73 | ESPEN STEINSLAND | Helgevold Elektro | 34:53 | |
74 | LARS OVE FJETLAND | HAUG IL | 35:01 | |
75 | ERIK HUSEBØ | NOTEAM | 35:03 | |
76 | SYLVI ANN NESHEIM | VIL | 35:07 | |
76 | ØYSTEIN MATRE | NOTEAM | 35:07 | |
78 | EVEN LØSETH | SENTRUM RØR | 35:12 | |
79 | ARILD ERSDAL | SENTRUM RØR | 35:16 | |
80 | PAUL IVESDAL | ØLEN IL | 35:51 | |
81 | SIGBJØRN ALSAKER | NOTEAM | 36:25 | |
82 | MORTEN ØSTENSTAD | HAUG IL | 36:31 | |
83 | KJELL ARNE LENDE | ÅKRA IL | 36:54 | |
84 | LARS MAGNUS NYBRU | HOMMERSÅK IBK | 36:59 | |
85 | MATS BREIVIK | SAUDA IL | 37:38 | |
86 | ODD HELGE VÅGEN | Haugesund Golfklubb | 38:34 | |
87 | NORLEIV AUSTRHEIM | SAUDA IL | 44:55 | |
88 | SVEIN OVAR KJEILEN | BERGEN | 46:57 | |
89 | YNGVAR MARIDAL | HTK | 51:15 | |
Kvinner: | ||||
1 | VIENNA SØYLAND DAHLE | SKJALG IL | 23:41 | |
2 | SARA UNGER | SPIRIT | 25:08 | |
3 | MARYNA NOVIK | IF KLYPETUSSEN | 25:37 | |
4 | NINA KRISTIN HOLTA | GTI | 26:52 | |
5 | MARIE VIKESÅ | NY VON | 28:21 | |
6 | HELENE FLEM | HJELMELAND IL | 29:15 | |
7 | NINA ANDREASSEN | VIL | 29:50 | |
8 | KATARINA TOPP SANDVIK | HJELMELAND IL | 29:56 | |
9 | ELISABETH HELLESLIEN | SAUDA IL | 30:02 | |
10 | MATHEA MELBERG | STAAL IL | 30:04 | |
11 | JORUNN ØYE | NY VON | 30:30 | |
12 | SIV KARIN HOLTEN | MIDTBYGDENS IL | 30:38 | |
13 | IDA-MARIE MARCUSSEN | NOTEAM | 30:46 | |
13 | MONICA RASMUSSEN | NOTEAM | 30:46 | |
15 | KRISTINE HUSTVEIT NYBRU | VIL | 31:05 | |
16 | LINDA ANDERSEN MATRE | VIL | 31:11 | |
17 | CHRISTINA HAUGLAND | NOTEAM | 31:36 | |
18 | HEDDA OPDAHL VIGA | HJELMELAND IL | 31:40 | |
19 | BEATE AAREKOL | VIL | 32:19 | |
20 | RAGNHILD AAREKOL | VIL | 32:53 | |
21 | BERIT ASHEIM | VIL | 33:08 | |
22 | ANNBJØRG GUNDERSEN | BERGEN | 33:22 | |
22 | IDA JOHANNE HEGGEN | CROSSFIT SENTRUM | 33:22 | |
24 | KARINE ANETTE ORSE KLÆBOE | VIL | 33:23 | |
24 | INGEBORG KLÆBOE MOLAND | VIL | 33:23 | |
26 | TOVE KARBØL | SAUDA IL | 33:28 | |
27 | TRINE BYGGSTØYL | LEKSVIK IL | 33:29 | |
28 | IDA MELHUS | VIL | 34:34 | |
29 | GURI GJERDE | VIL | 35:03 | |
30 | AURORA AAREKOL | VIL | 35:34 | |
31 | CELINE BERNTSEN | ØLEN IL | 35:50 | |
32 | ANNE KLEIVEN | SKJOLD | 36:01 | |
33 | JANE MYHRE | NOTEAM | 36:36 | |
34 | ELI ERFJORD | ERFJORD | 36:48 | |
35 | KRISTINE AKSLAND | SANDNES IL | 37:22 | |
36 | JENNY MARVIK JOHANSEN | NOTEAM | 37:25 | |
37 | NORMA KRISTINE IMSLAND | VIL | 37:31 | |
38 | GRO ANITA IMSLAND | VIL | 37:32 | |
39 | JORUNN HÅVÅS | NOTEAM | 37:49 | |
40 | LIVA MARIE NYBRU | HOMMERSÅK IBK | 37:50 | |
41 | ANITA TOPP SANDVIK | HJELMELAND IL | 38:11 | |
42 | GRETA NESHEIM | VIL | 38:18 | |
43 | SIW NYBRU | HOMMERSÅK IBK | 38:20 | |
44 | ELLA KRISTINE SKIPEVÅG TVEIT | VIL | 38:25 | |
45 | ANNE BERIT SKIPEVÅG TVEIT | VIL | 38:26 | |
46 | IDA BRUN | KARMØY | 41:07 | |
47 | MARIA KJEILEN | BERGEN | 46:57 | |
48 | Solveig Jeanette Tangen | HTK | 51:14 |