Fra starten for hele165 løpere . (Foto: Kjersti Frøisland)
Løypene var delt inn i damer/herrer og den korteste i damer/herrer og jenter/gutter. Huldertampklassen for damer vant Anine Lome, Hamar OK foran Sofie Johansson, Løten OL og herreklassen vant Sindre Rønning, Nydalen SK foran Magne Dæhli, Halden SK. Pyseklassen vant Kenneth Bilstad, Vang OL og damer vant Kine Hallan Steiwer, Halden SK.
Miniklassen for damer vant Anne-Grete Austad, Raumar Orientering og for herrer Arne Arnesen, Hamar OK. Mini jenter vant Anne Frøisland, Vang OL og gutter vant Håvard Gjestvang, OL Toten-Troll.
Magne Dæhli, Halden SK ble slått av Sindre Rønning, Nydalen SK. (Foto: Stein Arne Negård)
"Pyse-vinner" for damer: Kine Hallan Steiwer, Halden SK. (Foto: Kjersti Frøisland)
"Pysevinner" herrer: Kenneth Bildstad, Vang OL. (Foto: Kjersti Frøisland)
Mer fra løpet på hjemmside til Løten OL
Bildegalleri (Foto: Kjersti Frøisland/Stein Arne Negård)
Alle resultater
De beste i Huldertrampen 29.10.2016: |
|||||
Hulder herrer
|
|||||
21 320 m, 14 startende deltakere | |||||
Plass | Navn | Organisasjon | Tid | Diff | Km-tid |
1 | Sindre Rønning | Nydalens SK | 02:10:56 | 06:08 | |
2 | Magne Dæhli | Halden SK | 02:11:55 | +0:59 | 06:11 |
3 | Yngve Volden | Løten o-lag | 02:18:25 | +7:29 | 06:29 |
4 | Ove Antvord Haugereid | Løten o-lag | 02:24:07 | +13:11 | 06:45 |
5 | Marius Wikstrøm | Ringsaker OK | 02:25:51 | +14:55 | 06:50 |
6 | Simen Smestad | Bækkelagets SK | 02:44:19 | +33:23 | 07:42 |
7 | Håkon Grønsveen Olsrud | NOTEAM | 02:44:27 | +33:31 | 07:42 |
8 | Jacob Westerberg | Finspångs SOK | 02:44:37 | +33:41 | 07:43 |
9 | Einar Tommelstad | Nydalens SK | 02:45:24 | +34:28 | 07:45 |
10 | Audun Strandlie | Gjø-Vard OL | 02:55:28 | +44:32 | 08:13 |
Hulder damer
|
|||||
21 320 m, 8 startende deltakere | |||||
1 | Anine Lome | Hamar OK | 02:35:57 | 07:18 | |
2 | Sofie Johansson | Løten o-lag | 02:42:41 | +6:44 | 07:37 |
3 | Emilie Westli Andersen | Løten o-lag | 02:51:30 | +15:33 | 08:02 |
4 | Evine Westli Andersen | Løten o-lag | 03:17:04 | +41:07 | 09:14 |
5 | Lea-Rebekka Tonjer | Oslostudentenes IK | 03:34:31 | +58:34 | 10:03 |
Pyse herrer
|
|||||
10 500 m, 64 startende deltakere | |||||
1 | Kenneth Bilstad | Vang OL | 01:08:44 | 06:32 | |
2 | Ivar Jevne Arnesen | Hamar OK | 01:12:09 | +3:25 | 06:52 |
3 | Simen Ballangrud | Raufoss IL Orientering | 01:12:12 | +3:28 | 06:52 |
4 | Tom Bergan | Fet OL | 01:12:42 | +3:58 | 06:55 |
5 | Jostein Svaland Dale | OL Vallset/Stange | 01:12:53 | +4:09 | 06:56 |
6 | Sander H. Rogndokken | Nydalens SK | 01:12:56 | +4:12 | 06:56 |
7 | Stian Overskeid | Indre Østfold OK | 01:13:25 | +4:41 | 06:59 |
8 | Bjørn Solbergseter | Austmarka IL | 01:13:28 | +4:44 | 06:59 |
9 | Elias Øhman | Gjø-Vard OL | 01:14:47 | +6:03 | 07:07 |
10 | Eskil Frøisland | Vang OL | 01:15:29 | +6:45 | 07:11 |
Pyse damer
|
|||||
10 500 m, 25 startende deltakere | |||||
1 | Kine Hallan Steiwer | Halden SK | 01:22:33 | 07:51 | |
2 | Heidi Tronbøl | Fet OL | 01:27:13 | +4:40 | 08:18 |
3 | Mona Lome | Hamar OK | 01:31:01 | +8:28 | 08:40 |
4 | Kjersti Rønning | Hamar OK | 01:31:03 | +8:30 | 08:40 |
5 | Anna-Thekla Tonjer | Elverum OK | 01:31:10 | +8:37 | 08:40 |
6 | Nina Smestad | Løten o-lag | 01:31:24 | +8:51 | 08:42 |
7 | Margrethe Nilsen | Hamar OK | 01:32:22 | +9:49 | 08:47 |
8 | Selma Tonjer | Nydalens SK | 01:32:27 | +9:54 | 08:48 |
9 | Wenche Bjørnstad | Ringsaker OK | 01:32:31 | +9:58 | 08:48 |
10 | Kristine Haanes Strandlie | Gjø-Vard OL | 01:32:39 | +10:06 | 08:49 |
Mini herrer
|
|||||
4 980 m, 26 startende deltakere | |||||
1 | Arne Arnesen | Hamar OK | 48:13:00 | 09:40 | |
2 | Einar Lund | Hamar OK | 53:12:00 | +4:59 | 10:40 |
3 | Ole Hans Øie | Løten o-lag | 54:10:00 | +5:57 | 10:52 |
4 | Per Vold | Vang OL | 54:16:00 | +6:03 | 10:53 |
5 | Kjetil Liven | Løten o-lag | 54:20:00 | +6:07 | 10:54 |
6 | Erik Haugen | Ringsaker OK | 54:24:00 | +6:11 | 10:55 |
7 | Lars Skramstad | Løten o-lag | 54:26:00 | +6:13 | 10:55 |
8 | Per Ivar Kvammen | Elverum OK | 54:43:00 | +6:30 | 10:59 |
9 | Hans A. Tingvold | Raufoss IL Orientering | 55:07:00 | +6:54 | 11:04 |
10 | Knut Wikstrøm | Ringsaker OK | 58:34:00 | +10:21 | 11:45 |
Mini damer
|
|||||
4 980 m, 14 startende deltakere | |||||
1 | Anne-Grete Austad | Raumar Orientering | 54:28:00 | 10:56 | |
2 | Anne Sørum | Ringsaker OK | 58:35:00 | +4:07 | 11:45 |
3 | Anita Østgård Olsen | Løten o-lag | 01:00:40 | +6:12 | 12:10 |
4 | Kjersti Småstuen | OL Toten-Troll | 01:04:56 | +10:28 | 13:02 |
5 | Hanne Marie Lium | Elverum OK | 01:05:17 | +10:49 | 13:06 |
Mini gutt
|
|||||
4 980 m, 7 startende deltakere | |||||
1 | Håvard Gjestvang | OL Toten-Troll | 54:08:00 | 10:52 | |
2 | Sigurd Kvamme | OL Toten-Troll | 58:37:00 | +4:29 | 11:46 |
3 | Emil Tonjer Fingarsen | Elverum OK | 01:03:04 | +8:56 | 12:39 |
Mini jente
|
|||||
4 980 m, 7 startende deltakere | |||||
1 | Anne Frøisland | Vang OL | 58:32:00 | 11:45 | |
2 | Henriette Berg | Løten o-lag | 01:03:00 | +4:28 | 12:39 |
3 | June Rogstad Bekkevold | Løten o-lag | 01:03:01 | +4:29 | 12:39 |