Kondismedlem Sponset innhold

BFG Fanas vinterkarusell 1.løp

BFG Fanas karuselløp fortsetter å trekke svært mange deltakere, i kveld var det hele 650 store og små ute i løypene i Fana. De første i mål på 5 km var Kjetil Foss Angeltvedt og Kristian Breili, med Audun Baardsen og Ådne Svahn Dæhlin (bildet) på de to neste plassene. Helene Pemmer var raskeste dame på 5 km, Robert Gulbrandsen og Ammy Karlsen vant 10 km.
Det var 405 menn og 135 kvinner som valgte kortløypa, og 79 menn løp 10 km. Spesielt hyggelig er det å se at antallet damer på 10 km var høyere enn på mange år, 21 kvinner valgte langløypa.

At dette er et familiearrangement, viser statistikken tydelig: Av deltakerne var det 18 jenter og 93 gutter i klassen 14 år og yngre.
Beste resultater

Menn 5 km
1 Kjetil Foss AngeltvedtIL Norna Salhus00:15:45
2 Kristian BreiliÅs IL00:16:19
3 Ådne  DæhlinIL Gular00:16:49
4 Audun  BaardsenGriegteam BIL00:17:24
5 Morten H. KnudsenTidende BIL00:17:41
6 Øyvind  FrantzenKalandseidet IL00:17:56
7 Stian  MossBFG Fana00:18:04
8 Ken Åge Kårstad 00:18:08
9 Eirik  HaugenVoss Friidrettslag00:18:20
10 Stian  SolheimTidende BIL00:18:23
Kvinner 5 km
1 Helene  PemmerÅstvedt BIL00:19:30
2 Ida  KjelkenesIL Gular00:20:24
3 Helene Strømblad HansenFana IL00:20:24
4 Ingvild Berg SaksvikGular00:21:02
5 Rikke Færøvik JohannesenT&IL Hovding00:21:05
6 Grethe A. IndredavikBFG Fana00:21:19
7 Agnete  NummedalFana Orientering00:21:21
8 Mari Skar MangerGular00:21:26
9 Dagunn  HirthBFG Fana00:21:29
10 Tonje  Straume 00:21:32
Menn 10 km
1 Robert  Gulbrandsen 00:35:43
2 Sigmund  LindkvistASK Friidrett00:36:03
3 Harald  SimmenesOsterøy IL00:36:29
4 Mats  DæhliLoddefjord IL00:36:36
5 Ragnar  MjelstadGriegteam BIL00:36:44
6 Helge  Vestrheim 00:36:56
7 Sveinung  RykkjeVETCO AIBEL AS00:37:11
8 Olav  ByrkjelandAnkeret b.i.l.00:37:59
9 Jim  KalandVestbo00:38:30
10 Anders  RødBFG Fana00:38:47
Kvinner 10 km
1 Ammy  KarlsenBergenslærerne BIL00:43:11
2 Christine  JacobsenBergens Lærerne00:45:54
3 Miriam  Grimstad 00:47:08
4 Hanne C. HøgmoVaregg00:48:03
5 Astrid  Brox 00:48:13
6 Elisabeth Waage Krogstad 00:49:40
7 Ingeborg  AnfinsenÅCK00:49:59
8 Ann  KrogstadSjøtrygd BIL00:50:21
9 Cecilie  Lind 00:51:13
10 Anja Kristiansen Meyer 00:52:21

Alle resultater



Kjetil Foss Angeltvedt



Helene Pemmer



Dagrunn Hirth




Robert Gulbrandsen




Sigmund Lindkvist



Ammy Karlsen