Brenneriløpet i Løten på lørdag
Brenneriløpet er et realt terrengløp i Brenneriroa i Løten som går på de samme stiene som Gå-Joggen har benyttet de fire siste årene. Den driftige familien Ellingsbø har nemlig arrangert Brennerijoggen de fem siste årene som det eneste løpet i Løten kommune. Brennrijoggen går forøvrig i år onsdag 8. september
Lørdag 11. september lanserers en litt forlenget utgave av Brennerijoggen, Brenneriløpet på 10 km, en distanse og et underlag som gjør det velegnet som en test av terrengformen siste helga før Birkebeinerløpet. Start og mål er lagt til Lund skole, og området utmerker seg med et variert og spennende skogsterreng. Heng med Margrete Ellingsbø på en rundtur i Løten-skogen!
Det fleste satser nok på etteranmelding på løpsdagen da det pr. fredag kveld var 13 påmeldte til løpet som starter kl 13 på lørdag.
Brenneriløpet 2010 på terminlista
Brenneriløpet 2010 på terminlista
Brennerijoggen på kondis.no:
2006 Gå-Joggen - Mjøssamvirket AS
2007Krevende terrengløp i Løten
2008Resultater fra Brennerijoggen
2009 Tøff terrengtest i Gå-joggen
Foto: Kjell-Petter Ellingsbø.
Om ikke gull - så i alle fall grønne skoger
Brenneriløpet er småkupert og krever kjappe taktomslag.
Ren idyll over ei å i vill og vakker Løten-skog.