Kondismedlem Sponset innhold

Dobbeltseier til Bøler IF i Baksjøløpet

Morten Tronbøl, Bøler IF (bildet) var suveren i Baksjøløpet på Åbogen. Med tida 39.29 var han 1.36 foran klubbkamerat Kjetil Ask. Oddbjørn Homstvedt imponerte med å bli tredjemann i mål, 13 sekunder bak Ask. Julie Finsrud Lande, Osterøy IL var best av kvinnene med tida 53.03. Løpet gikk for 26. gang og samlet 554 deltagere, hvorav 109 løp på tid.
Foto: Heming Leira.

RESULTATLISTE FOR BAKSJØLØPET 2006

Klasse: Menn - tid Under 18 år

1 49 SØRLI TORBJØRN KIL SKØYTER 0:49.05,6
2 372 ANDERSSON MADS KIL-SKØYTER 0:51.41,4
3 15 FJELD THOMAS AUSTMARKA 0:52.01,7
4 441 LUNDSTASVEEN SVEIN ANDERS AUSTMARKA 0:52.42,1
5 444 JOHANSEN SIMEN TOBØL 1:04.21,2
6 330 NØSTERUD EINO KONGSVINGER 1:05.00,0
7 443 MOEN TOBIAS TOBØL 1:05.24,0
8 398 LIEN AUDUN KIL 1:05.43,3
9 397 STRØMSTAD HENRIK F. KIL 1:05.43,6
10 191 LYSTAD MORTEN SKOTTERUD 1:22.42,2

Klasse: Menn - tid 18-34 år - aktive
1 429 ASK KJETIL BØLER I.F. 0:41.05,3
2 390 SOLBERG HANS AMUND RASTA IL 0:43.36,1
3 71 OTTESEN BJØRNAR KONGSVINGER 0:44.13,7
4 223 LØVSTAD CHRISTOFFER KIL SKØYTER 0:44.50,1
5 434 BERGKVIST SIGURD ÅBOGEN 0:45.30,6
6 50 SØRLI OLE MARTIN KIL SKØYTER 0:48.21,4
7 267 BERGER SIMEN SKOTTERUD 0:49.34,5
8 94 VARDEBERG VIDAR KIL 0:58.40,3
9 308 PETERSSON AUDUN VAD KONGSVINGER 0:59.32,0
10 198 LILLENES ØYVIND KIL SKØYTER 1:02.57,8

Klasse: Menn - tid 18-34 år - bedrift
1 57 GRANVOLL PER ANDRE ELVERUM 0:49.39,6
2 56 STØMNER LARS CHRISTIAN ELVERUM 0:49.40,7

Klasse: Menn - tid 35-39 år
1 426 TRONBØL MORTEN BØLER I.F. 0:39.29,1
2 117 BJØRNDALEN TOMMY OPPSTAD IL 0:41.37,7
3 186 LANDE EIVIND MAGNOR UL 0:43.42,1
4 438 ELLINGSBØ KJELL PETTER VELDRE 0:45.02,4
5 82 HALVORSEN STEIN ÅSLIA SKILAG 0:46.33,3
6 430 RYBRÅTEN TERJE RÆLINGEN 0:49.34,9
7 81 PAULSRUD BJØRN LUNDERSÆTER 0:50.32,3
8 422 BERNTSEN KJETIL MOELVEN IL 0:50.52,6
9 22 KVÆRNE KJETIL SKARNES 0:50.58,1
10 425 FINSRUD TORGRIM OPPSTAD IL 0:51.03,1
11 369 LIA JAN ERIK KIL SKI 0:51.05,1
12 24 HAUKERUD ØIVIND SKARNES 0:51.37,2
13 104 ULFSBØL LEIF TORE ABAS 0:51.50,3
14 447 ØIUNGEN JAN NORDBO HUS 0:53.07,8
15 433 KRISTIANSEN JAN OVE KJELLMYRA IL 0:53.37,9
16 243 HANSEN HANS OLE SKOTTERUD 0:54.59,7
17 431 SNARE TROND H. BLAKER 0:55.47,0
18 384 OPSETH OLE JOHAN SKOTTERUD 0:57.55,6
19 62 KORSMO ODDBJØRN GRANLI 0:58.54,0
20 23 STRANDSETER RUNE SKARNES 1:01.08,7
21 105 ØRBEKK TOM ABAS 1:03.18,1

Klasse: Menn - tid 40-44 år
1 1 HOMSTVEDT ODDBJØRN TRØGSTAD IL HKG 0:41.18,4
2 428 OLSEN ROGER MOELVEN IL 0:42.42,9
3 364 OLSEN ARNFINN MOELV IL 0:44.19,0
4 402 MOEN SVERRE MARIUS POSTEN IL 0:44.59,8
5 48 LANGFOSS KJELL ÅBOGEN 0:45.20,3
6 419 SØRMO GEIR FLISA 0:45.51,8
7 420 SVARTHOLT PER-IVAR MOELVEN BIL 0:47.32,7
8 142 NYLEND OLA JERNBANEVERKET 0:47.35,8
9 141 PAULSEN JARLE KONGSVINGER 0:49.37,0
10 14 FJELD PER VIDAR AUSTMARKA IL 0:50.02,5
11 188 SORMBROEN KÅRE GRUE IL 0:52.56,8
12 389 HAUG MORTEN KONGSVINGER 0:53.29,5
13 377 BIRKELUND MORTEN DYNOPLAST 0:53.50,6
14 271 HAMLETSEN PER GRANLI 0:53.52,6
15 376 DELBEKK JARLE KIL SKØYTER 1:09.36,7

Klasse: Menn - tid 45-49 år
1 197 LILLENES GEIR KIL SKØYTER 0:53.43,9
2 65 NYGÅRD ØYVIND TRIM.KAM 0:55.35,2
3 250 BRUUN FRANK RÆLINGEN 0:58.01,0
4 51 SØRLI OLE HERMAN KIL SKØYTER 1:01.19,0
5 417 FISKERUD TROND FISKERUD AS BIL 1:07.22,6
6 222 LØVSTAD TROND KIL SKØYTER 1:14.58,3

Klasse: Menn - tid 50-54 år
1 423 LIBAKKEN KNUT REDALEN 0:43.50,0
2 436 SANDVOLD BJØRN FENSTAD 0:50.40,4
3 83 ØIEREN THOR ØSTCOM 0:50.50,5
4 446 BAKÅSMOEN JAN ERIK FORESTIA 0:51.14,5
5 427 AMUNDGAARD JOHN RISBERGET 0:51.21,4
6 226 NORDVI KJELL MAGNE GRUE IL 0:57.58,1
7 307 PETERSSON RAGNAR KONGSVINGER 1:01.48,0
8 440 HOLTH ROY GRANLI 1:01.57,5
9 98 ANDERSSON STIG KØLA 1:12.33,7
10 448 MOE ERIK AUSTMARKA 1:12.55,7
11 193 LYSTAD SVEIN BJARNE METSO MINERALS 1:22.43,7

Klasse: Menn - tid 55-59 år
1 421 SKJØTHAUG KAI RISBERGET 0:46.35,2
2 424 ENGEN OLAV XEROX AS 0:49.19,4
3 442 NILSEN KNUT MAGNE A.BØRRESEN A/S 0:51.15,1
4 445 HANSEN HELGE NMK KONGSVINGER 0:54.20,7
5 435 SLARTMANN KNUT MAGNOR UL 0:55.25,7
6 175 WAALEN KRISTIAN TRANBY 0:55.52,6
7 43 NORDSTAD LEIF OTTESTAD IL 0:56.22,0
8 365 FLOBERGSUNDET ODDVAR HOF 0:58.37,0
9 218 JOHANSEN LEIF KONGSVINGER KOM 1:01.32,5
10 167 BRÅTEN STEINAR FLISA 1:12.12,5

Klasse: Menn - tid 60-64 år
1 41 BERGAUST OLE PETER VELDRE 0:44.52,0
2 418 JONHAUGEN KJELL NITTEDALJOGGEN 0:45.51,4
3 380 HANSSEN JAN EINAR MOSS SKIKLUBB 0:50.34,8
4 64 MELBY OLA INGARD RISBERGET I.L. 0:54.42,9
5 39 KRISTOFFERSEN JOHNNY DISENÅ 0:54.56,0
6 432 JOHANSEN SVEIN TOBØL 0:55.48,2
7 156 OPBERGET OLA JØMNA/HERADSBYG 0:59.59,4

Klasse: Menn - tid 65-69 år
1 437 HANSEN ROLF ROVERUD 0:58.38,3
2 60 AASTEBØL ARNE SKOTTERUD 0:59.23,9

Klasse: Menn - tid 70 år og eldre
1 151 NYBORG DAVID FINN TRIM 1:12.59,6

Klasse: Kvinner - tid Under 18 år
1 138 MOE TEA BERG AUSTMARKA 0:55.20,6
2 221 LØVSTAD VICTORIA KIL SKØYTER 1:05.24,6

Klasse: Kvinner - tid 18-34 år - aktive
1 185 LANDE JULIE FINSRUD OSTERØY IL 0:53.06,3
2 370 LIA CHRISTINA KIL SKI 0:57.07,2
3 25 STRAND GRO HELENE AUSTMARKA 1:02.41,0
4 451 HAGEN GUNN HELEN SØR ODAL 1:12.31,8
5 192 LYSTAD MAREN KONGSVINGER 1:23.48,0

Klasse: Kvinner - tid 35-39 år
1 170 SLAASTAD HEIDI MERETE KONGSVINGER 1:05.27,3

Klasse: Kvinner - tid 45-49 år
1 439 HOLTH INGER GRANLI 0:55.54,9
2 449 STRANDHAUG METTE FOSSUM 0:59.43,9
3 21 BØRRUD KARI KONGSVINGER 1:15.45,5

Klasse: Kvinner - tid 50-54 år
1 155 NYBORG LILLIAN ÅSNES FINNSKOG 0:58.56,4
2 450 BJØRKLUND SONJA SKARNES IL 1:02.59,6

Klasse: Kvinner - tid 55-59 år
1 40 BERGAUST MARGRETHE VELDRE 1:03.40,8
Samleside for Baksjøløpet.