(Tekst og foto: Stein Arne Negård)
Arrangøren om terrenget:
Terrenget er grovkupert og består i all hovedsak av granskog med varierende alder, fremkommelighet og sikt. Noe innslag av furuskog. Stort sett relativt detaljfattig, og det finnes så å si ikke stier i terrenget. Det er imidlertid blitt utført noe tynningshogst i løpet av de siste par årene, slik at det er en del slep i deler av terrenget. Enkelte slep på kartet kan være vanskelig å oppdage om man kommer på tvers, da dem i tørre områder kan fremstå mer som ei åpen «gate» i skogen. Høydeforskjell mellom høyeste og laveste punkt i terrenget er snaut 200 meter.
De som mestret terrenget og orienteringen best i seniorklassene var Marion Aebi, Tyrving IL og Carl Godager Kaas, Bækkelagets SK. Det var litt regn i luften, men stort sett opphold og god løpstemperatur. I alt stilte 608 løpere til start og hadde en fin og til dels krevende tur i villmarken. Orienteringsløp virkelig ute i skogen.
Mandag arrangeres Løvspretten fra samme sted, da med litt lengre løyper og nye utfordringer.
Alle resultater, strekktider og kart med løyper
Hjemmesiden til Pinseløpene på Hedmarken
Reportasje fra lørdagens løp: Emilie Westli Andersen og Oskar Andrén vant Pinsesprinten
De beste i Elgdilten 09.06.2019: |
||||
Arr. Hamar OK / Løten o-lag
|
||||
|
|
|
|
|
D 11-12
|
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
1
|
Jenny Danevad
|
Fredrikstad SK
|
16.21
|
|
2
|
Minna Sofie Wingstedt
|
Halden SK
|
20.01
|
+3.41
|
3
|
Josefine Oraug Rygh
|
Nydalens SK
|
20.08
|
+3.47
|
|
|
|
|
|
D 13-14
|
|
|
|
|
1
|
Una Kittilsen
|
Freidig
|
28.51
|
|
2
|
Maria Strømdal Wik
|
Freidig
|
32.27
|
+3.36
|
3
|
Sigrid Schmitt Gran
|
Halden SK
|
34.21
|
+5.30
|
|
|
|
|
|
D 15-16
|
|
|
|
|
1
|
Vilde Margrethe Sæbbø
|
Stavanger Orienteringsklubb
|
28.51
|
|
2
|
Birgit Dorthea Kleppa Madslien
|
Lillehammer OK
|
30.11
|
+1.20
|
3
|
Martine Skjelsvik
|
Lillehammer OK
|
31.47
|
+2.56
|
|
|
|
|
|
D 17-20
|
|
|
|
|
1
|
Tora Aasheim Nymark
|
Varegg Fleridrett
|
41.09
|
|
2
|
Marieluise Schmitt Gran
|
Halden SK
|
42.08
|
+0.59
|
3
|
Kristine Haanes Strandlie
|
Gjø-Vard OL
|
42.49
|
+1.40
|
|
|
|
|
|
D 21-
|
|
|
|
|
1
|
Marion Aebi
|
Tyrving IL
|
35.34
|
|
2
|
Kristine Fjeldbo
|
Tyrving IL
|
36.27
|
+0.53
|
3
|
Audhild Bakken Rognstad
|
Emblem IL
|
37.16
|
+1.42
|
|
|
|
|
|
D 35-
|
|
|
|
|
1
|
Dagrun Brox Rayamajhi
|
Oppsal Orientering
|
39.05
|
|
2
|
Kristine Sollien Flaskerud
|
OL Toten-Troll
|
40.09
|
+1.04
|
3
|
Marie Rygh Holten
|
Nydalens SK
|
41.39
|
+2.34
|
|
|
|
|
|
D 40-
|
|
|
|
|
1
|
Ingrid Kronborg Bronebakk
|
Halden SK
|
38.29
|
|
2
|
Anja Wingstedt
|
Halden SK
|
39.01
|
+0.32
|
3
|
Kari-Ann Ånensen
|
Oppsal Orientering
|
42.06
|
+3.37
|
|
|
|
|
|
D 45-
|
|
|
|
|
1
|
Ellen Kathrine Svendsby
|
Halden SK
|
28.16
|
|
2
|
Runa Lien Backstrøm
|
Halden SK
|
30.42
|
+2.26
|
3
|
Karianne Strømme
|
Varegg Fleridrett
|
32.28
|
+4.12
|
|
|
|
|
|
D 50-
|
|
|
|
|
1
|
Anne Marit Bordal
|
Ringsaker OK
|
32.22
|
|
2
|
Mona Lome
|
Hamar OK
|
33.16
|
+0.54
|
3
|
Marianne Njåstein
|
Tyrving IL
|
36.30
|
+4.08
|
|
|
|
|
|
D 55-
|
|
|
|
|
1
|
Bente Line
|
Indre Østfold OK
|
40.34
|
|
2
|
Vanja Staff
|
OL Toten-Troll
|
41.34
|
+1.00
|
3
|
Anne Grethe Rustad
|
Raumar Orientering
|
41.46
|
+1.12
|
|
|
|
|
|
D 60-
|
|
|
|
|
1
|
Liv Inger Prangerød
|
Tistedalen FL
|
37.50
|
|
2
|
Grete S B Hovi
|
Skien OK
|
38.25
|
+0.35
|
3
|
Berit Danielsen
|
Tyrving IL
|
40.18
|
+2.28
|
|
|
|
|
|
D 65-
|
|
|
|
|
1
|
Margrete Jørandli
|
Gjø-Vard OL
|
32.00
|
|
2
|
Lill Ramberg Skappel
|
Lillehammer OK
|
36.46
|
+4.46
|
3
|
Gro Solnørdal
|
Rudsbygd IL
|
37.16
|
+5.16
|
|
|
|
|
|
D 70-
|
|
|
|
|
1
|
Inger K. Brøndbo
|
OL Vallset/Stange
|
39.18
|
|
2
|
Liv Feiring
|
Hamar OK
|
41.18
|
+2.00
|
3
|
Marit Tyldum
|
Rudsbygd IL
|
47.04
|
+7.46
|
|
|
|
|
|
D 75-
|
|
|
|
|
1
|
Katharina Mo Berge
|
Freidig
|
42.28
|
|
2
|
Tea Forberg
|
Rond OL
|
52.43
|
+10.15
|
3
|
Elin Dahlen
|
Ringerike OL
|
55.45
|
+13.17
|
|
|
|
|
|
H 11-12
|
|
|
|
|
1
|
Haakon Ulvedal
|
IL Veten
|
19.44
|
|
2
|
Magnus Rørlien Jevanord
|
Fossum IF
|
20.39
|
+0.55
|
3
|
Sigmund Ølstad
|
Fet OL
|
22.36
|
+2.52
|
|
|
|
|
|
H 13-14
|
|
|
|
|
1
|
Nils Anders Niklasson
|
Kolbotn og Skimt OL
|
21.56
|
|
2
|
Kristoffer Strømdal Wik
|
Freidig
|
22.11
|
+0.15
|
3
|
Christoffer Ånensen
|
Oppsal Orientering
|
25.40
|
+3.44
|
|
|
|
|
|
H 15-16
|
|
|
|
|
1
|
Sander Tonjer Fingarsen
|
Elverum OK
|
32.36
|
|
2
|
Philip Lehmann Romøren
|
Fossum IF
|
32.58
|
+0.22
|
3
|
Christian Fredrik Borg
|
IL Koll
|
33.19
|
+0.43
|
|
|
|
|
|
H 17-20
|
|
|
|
|
1
|
Felix Finsrud
|
Asker Skiklubb
|
31.29
|
|
2
|
Njaal Ellegaard Melby
|
Vang OL
|
31.52
|
+0.23
|
3
|
Erik Hæstad Bjørnstad
|
Fossum IF
|
33.07
|
+1.38
|
|
|
|
|
|
H 21-
|
|
|
|
|
1
|
Carl Godager Kaas
|
Bækkelagets SK
|
35.25
|
|
2
|
Bjørn Ekeberg
|
Tyrving IL
|
35.32
|
+0.07
|
3
|
Andreas Sølberg
|
IL Leik
|
35.45
|
+0.20
|
4
|
Oskar Andrén
|
IL Leik
|
36.00
|
+0.35
|
5
|
Emil Wingstedt
|
Halden SK
|
36.56
|
+1.31
|
6
|
Ivar Lundanes
|
Tyrving IL
|
38.26
|
+3.01
|
7
|
Jim Øystein Nybråten
|
Tyrving IL
|
39.50
|
+4.25
|
8
|
Lukas Peterson
|
Tyrving IL
|
40.15
|
+4.50
|
9
|
Øyvind Helgerud
|
Halden SK
|
41.06
|
+5.41
|
10
|
Jan Schmid
|
OL Trollelg
|
41.35
|
+6.10
|
|
|
|
|
|
H 35-
|
|
|
|
|
1
|
Ragnar Tonjer
|
Nydalens SK
|
33.50
|
|
2
|
Jon Pedersen
|
OK Moss
|
34.45
|
+0.55
|
3
|
Vytautas Grasys
|
Fossum IF
|
36.15
|
+2.25
|
|
|
|
|
|
H 40-
|
|
|
|
|
1
|
Sindre Østhagen
|
Fredrikstad SK
|
30.13
|
|
2
|
Håvard Harstad
|
Kolbotn og Skimt OL
|
37.29
|
+7.16
|
3
|
Tommy Skårbø
|
Raumar Orientering
|
38.17
|
+8.04
|
|
|
|
|
|
H 45-
|
|
|
|
|
1
|
Espen Danevad
|
Fredrikstad SK
|
33.42
|
|
2
|
Harald Bakke
|
Fossum IF
|
35.51
|
+2.09
|
3
|
Tor Brenna
|
Nittedal OL
|
37.44
|
+4.02
|
|
|
|
|
|
H 50-
|
|
|
|
|
1
|
Tore Nymark
|
Varegg Fleridrett
|
29.51
|
|
2
|
Håkon Danevad
|
Ås-NMBU Orientering
|
31.36
|
+1.45
|
3
|
Jens Even Storhov
|
Freidig
|
31.44
|
+1.53
|
|
|
|
|
|
H 55-
|
|
|
|
|
1
|
Ole Kjell Langmyren
|
Lillomarka OL
|
29.33
|
|
2
|
Stein-Arne Alnæs
|
Raumar Orientering
|
32.45
|
+3.12
|
3
|
Knut Edvard Helland
|
Østmarka OK
|
34.16
|
+4.43
|
|
|
|
|
|
H 60-
|
|
|
|
|
1
|
Nils Hæstad
|
Fossum IF
|
33.35
|
|
2
|
Trond Olsen
|
Løten o-lag
|
34.57
|
+1.22
|
3
|
Hallvard Fjær
|
Lillomarka OL
|
35.24
|
+1.49
|
|
|
|
|
|
H 65-
|
|
|
|
|
1
|
Terje Wikstrøm
|
Ringsaker OK
|
30.48
|
|
2
|
Norvald Ospehaug
|
IL Tambarskjelvar
|
35.32
|
+4.44
|
3
|
Stein Nordvi
|
Elverum OK
|
36.28
|
+5.40
|
|
|
|
|
|
H 70-
|
|
|
|
|
1
|
Helge Revhaug
|
Ringerike OL
|
27.56
|
|
2
|
Paul Martin Berg
|
Rudsbygd IL
|
28.44
|
+0.48
|
3
|
Nils-Petter Wiik
|
Driv IL
|
29.21
|
+1.25
|
|
|
|
|
|
H 75-
|
|
|
|
|
1
|
Leidulv Vinje
|
Nidarøst OK
|
34.37
|
|
2
|
Kjell Gorm Røkke
|
Tyrving IL
|
36.01
|
+1.24
|
3
|
Anders Taraldrud
|
Indre Østfold OK
|
36.08
|
+1.31
|
|
|
|
|
|
H 80-
|
|
|
|
|
1
|
Jon Tyldum
|
Rudsbygd IL
|
40.16
|
|
2
|
Jon Vegard Lunde
|
Lillehammer OK
|
49.24
|
+9.08
|
|
|
|
|
|
Direkte A
|
|
|
|
|
1
|
Simen Jevne Arnesen
|
Hamar OK
|
24.20
|
|
2
|
Andreas Johansson
|
Halden SK
|
25.01
|
+0.41
|
3
|
Per Ivar Nikolaisen
|
Oppsal Orientering
|
27.11
|
+2.51
|
|
|
|
|
|
Direkte B
|
|
|
|
|
1
|
Ram Rayamajhi
|
Oppsal Orientering
|
40.26
|
|
2
|
Marion Halvorsen Nustad
|
Lillehammer OK
|
41.19
|
+0.53
|
3
|
Gaute Skjelsvik
|
Lillehammer OK
|
42.00
|
+1.34
|
|
|
|
|
|
Direkte C
|
|
|
|
|
1
|
Balder Hasvik Larsen
|
Halden SK
|
19.21
|
|
2
|
Anders Gauslaa
|
Rond OL
|
23.42
|
+4.21
|
3
|
Oda Lodgaard
|
Raufoss IL Orientering
|
32.22
|
+13.01
|