Kondismedlem Sponset innhold
Tore Leren i aksjon i Nansenrennet i 2016. (Foto: Henning Smedås)

Tore Leren i aksjon i Nansenrennet i 2016. (Foto: Henning Smedås)

Endelig hjemmeseier til Tore Leren i Egebergrennet

Tore Leren sikret seg skjærtorsdag en etterlengtet seier i Egebergrennet i fristil hjemme på Tolga etter hard kamp med Mathias Rundgreen fra Byaasen Skiklub. Lone Johansen fra Melhus vant kvinneklassen halvminuttet foran Kristina Skjevdal, Røros IL.

De to nevnte, Tore Leren og Mathias Rundgreen dannet en tettrio oppe på fjellet sammen med Øystein Ulekleiv fra Dombås IL i ruskeværet med snø og vind som preget det 49. Egebergrennet fra Hodalen til Tolga i år. Ned mot mål ble det imidlertid et oppgjør mellom Leren mot Rundgreen, men da sistnevnte knekte staven ble det naturlig nok tolgingen som fikk overtaket og sikret seg sin første seier på hjemmebane med seks sekunders margin. Øystein Ulekleiv kom inn knappe halvminutttet etter vinneren. 

Årets juniornorgesmester på 15 km fri i Harstad, Lone Johansen fra Melhus IL tok nappet i vandrepremien i kvinneklassen halvminuttet foran rørosingen Kristina Skjevdal. Sigrid Sugaren, IL Gular, benyttet påskeferien hjemme på Tolga til å ta den siste plassen på seierspallen. 

Totalt 106 var påmeldt og 99 stilte til start og gjennomførte det 23 km lange rennet i fristil i år. I tillegg tok i underkant av 500 trimmere seg over fjellet under strie forhold. 

Bilder og mer om Egbergrennet på retten.no: Vant på hjemmebane mot internasjonal motstand 
(Krever innlogging)

Egebergrennets nettsider
Samleside for Egbergrennet
Resultatliste_Egebergrennnet_2017.pdf

De beste i Egebergrennet 13.04.2017:

10 beste kvinner (20 deltakere)
Plass Navn                Klubb           Klasse     Tid
1    Lone Johansen        Melhus          K 19-20    1:06:30
2    Kristina Skjevdal    Røros IL        K 19-20    1:07:00
3    Sigrid Sugaren       Gular IL        K 21-30    1:08:09
4    Lene Ådlandsvik      Sørskogbygda    K 19-20    1:08:21
5    Anna Emilie Kant     Hernes IL       K 19-20    1:10:04
6    Eline Grue           Kvikne IL       K 19-20    1:10:18
7    Marthe Karlsen       Melbo IL        K 19-20    1:11:01
8    Ragnhild Bolstad     Åslia Skilag    K 51-60    1:12:03
9    Guri Sandvold        Tynset IF       K 17-18    1:13:18
10   Ellen M. S. Skarpsno Alvdal IL       K 21-30    1:14:04
 
20 beste menn (66 deltakere)
1    Tore Leren           Tolga IL        M 21-30      56:23
2    Mathias Rundgreen    Byaasen Skiklub M 21-30      56:29
3    Øystein Ulekleiv     Dombås IL       M 21-30      56:51
4    Jan Thomas Jenssen   Hommelvik IL    M 21-30      57:12
5    Oliver Sugaren       Magnor UL       M 21-30      57:13
6    Andreas Dahlø Wærnes Trønder-Lyn IL  M 21-30      57:14
7    Johannes Kühn        WSV Reit im W.  M 21-30      57:30
8    Geir Kristian Hoås   Lånke IL        M 19-20      58:02
9    Lars Gunnar Skjevdal Tydal IL        M 21-30      58:18
10   Ørjan Moseng         Røros IL        M 17-18      59:14
11   Trygve Bondhus Often Tynset IF       M 19-20      59:15
12   Håkon Moen           Tynset IF       M 17-18      59:38
13   Tommy Luchsinger     IL Bevern       M 21-30    1:00:32
14   Amund Hoel           Frogner IL      M 19-20    1:00:33
15   Endre Blikra         Strindheim      M 21-30    1:02:01
16   Asmund K. Steien     Tolga IL        M 21-30    1:02:04
17   Aslak Nenseter       Skarphedin IL   M 21-30    1:02:09
18   John Gunnar Hoås     Lånke IL        M 21-30    1:02:10
19   Martin Øyen Tøraasen Folldal IF      M 17-18    1:02:12
20   Magnar Kne Galåen    NOTEAM          M 21-30    1:02:14