Over 1000 deltakarar i strålande løpsver!
Hovudløpet sjølve Djupadalten er 9.3 km langt. Sterkt kupert på asfalt og grus, og 150 m på Spurtan inne i HIL-hallen (Deep Ocean Arena). Det var med barneløpet 1244 fullførande totalt. (Deltakartalet for barneløpet er ikkje stadfest.) Som ein ser av tabellen, ein del færre enn dei tre åra føre.
Deltakertall for Djupadalten 2010 - 2016
. | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 |
9,3 km | 546 | 667 | 875 | 997 | 1017 | 867 |
6,8/3,7km | 177 | 218 | 256 | 174 | 199 | 178 |
Barneløp | 150 | 175 | 247 | 179 | 235 | 199 |
Sum | 873 | 1060 | 1378 | 1350 | 1451 | 1244 |
Ørjan Grønnevig, Spirit-Stavanger med nytt flott løp!
No er løyperekordhaldar Urige Arado Buta skada, og deltok ikkje. Men tida Ørjan Grønnevig vann på i år, er 19 sekund betre enn Urige si vinnartid i 2014 og heile 51 sekund raskare enn det Ørjan sjølv vann på i fjor (men då sprang han litt feil). Marius Vedvik, Gular IL gjorde også eit flott løp, rett bak Ørjan i mål. Nytt stjerneskot. Narve Gilje Nordås i klasse 17-19 år klarte 3. plassen i det sterke feltet med glitrande 29.09!
PS:
Kondis fylgjer "alltid" med på Karl Johan Rasmussen. 34.28 i sluttid viser at han nok trenar ein del riktig trening framleis. Og så er det vel kjekt for nokre gode løparar å "slå" dei gamle stjernene, sjølv om dei er klar over at dei trenar mykje mindre no.
Ørjan Grønnevig, Spirit-Stavanger på veg til siger. (Foto: Ingolf Dale/Kondis)
Marius Vedvik, Gular IL vart nummer to (Foto: Ingolf Dale/Kondis)
Alle resultater klassevis (EQ Timing)
Menn Djupadalten 9,3 km (590 fullførte) | |||||
1 | Ørjan Grønnevig | Spirit Stavanger Friidrettsklubb | M25-29 | 28:27 | |
2 | Marius Vedvik | Gular IL | M20-24 | 28:43 | |
3 | Narve Gilje Nordås | Sandnes IL | M17-19 | 29:09 | |
4 | Ragnar Stølsmark | GTI Friidrettsklubb | M30-34 | 29:12 | |
5 | Frew Zenebe Brkineh | Sandnes IL | M30-34 | 29:38 | |
6 | Birk Nagell Skogland | Haugesund Triathlonklubb | M17-19 | 29:41 | |
7 | Ole Mikal Tørsdal | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | M25-29 | 30:10 | |
8 | Halfdan-Emil Færø | Varegg Fleridrett | M25-29 | 30:16 | |
9 | Erik Sjöqvist | Svensenga SK | M40-44 | 30:53 | |
10 | Stian Vestbø | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | M35-39 | 30:56 | |
11 | Håvard Lalit Øglænd | Spirit Stavanger Friidrettsklubb | M20-24 | 30:57 | |
12 | Mats Hauge | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | M17-19 | 31:15 | |
13 | Endre Espedal | Haugesund Triathlonklubb | M17-19 | 31:24 | |
14 | Arnfinn Aadland | Stord IL (Allianseidrettslag) | M25-29 | 31:47 | |
15 | Tore Olav Kristiansen | Collabora AS | M40-44 | 32:03 | |
16 | Tedros Haile | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | M17-19 | 32:46 | |
17 | Håkon Rossehaug | SVEIO IL | M30-34 | 32:50 | |
18 | Mikal Iden | Haugesund Triathlonklubb | M20-24 | 32:58 | |
19 | Håkon Kolstø | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | M20-24 | 33:08 | |
20 | Daniel Jacobsen | Torvastad IL | M17-19 | 33:09 | |
21 | Allan Hovda | Haugesund Triathlonklubb / Statoil BIL | M30-34 | 33:34 | |
22 | Johannes Alne | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | M40-44 | 33:41 | |
22 | Ola Martin Øverland | Sauda IL | M40-44 | 33:41 | |
24 | Trond Olav Halvorsen | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | M13-14 | 33:42 | |
25 | Thor Arne Dommersnes | HAUGESUND | M50-54 | 33:44 |
En sterk veteranløper i løypa. Sverre Aksland, vann M65-59 på 39:21. (Foto: Ingolf Dale/Kondis)
Pernilla Epland - nytt stjerneskot frå Tysnes
25 år gamle Pernilla Eugenie Epland frå Tysnes er medlem av Stord IL. Under kyndig rettleiing av "trollmannen" Nils Hetleflåt har ho kome som eit skot i 2016. I sin aller fyrste konkurranse på bane kvalifiserte ho seg til NM på 5000 m. Seinare har ho og ti år eldre Maryna Novik frå IF Klypetussen veksla på å vinna løp dei begge har stilt opp i. Denne gongen var det Pernilla som trekte det lengste strået.
P.S.
Veslemøy Hausken held seg godt i form og kom på 5. plass blant alle jentene med pene 37.32.
Løpsdronninga Ingrid Kristiansen brukte mesteparten av tida til å snakka med alle som ville lytta og ha selfie, men med 42.06 (sikkert utan å gå i kjellaren) var ho med på å setja farge på løpet.
Alle resultater klassevis (EQ Timing)
Kvinner Djupadalten 9,3 km (277 fullførte) | |||||
1 | Pernilla Eugenie Epland | Stord IL (Allianseidrettslag) | K25-29 | 34:27 | |
2 | Maryna Novik | IF Klypetussen | K35-39 | 34:45 | |
3 | Kristine Lande Dommersnes | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | K17-19 | 36:27 | |
4 | Inger Elisabeth Mæland | Spirit Stavanger Friidrettsklubb | K35-39 | 36:45 | |
5 | Veslemøy Hausken Sjöqvist | IK Tjalve | K40-44 | 37:32 | |
6 | Anna Sofie Førre | Gular IL | K20-24 | 37:37 | |
7 | Sigrid Sugaren | Gular IL | K20-24 | 38:44 | |
8 | Birgit Kverneland | HAFRSFJORD | K25-29 | 38:52 | |
9 | Margrete Jørgensen Baustad | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | K15-16 | 39:00 | |
10 | Vivian Kyte | Stegaberg IL | K35-39 | 39:15 | |
10 | Elin Rame | Haugesund Triathlonklubb | K40-44 | 39:15 | |
12 | Hilde Solland Plassen | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | K45-49 | 39:26 | |
13 | Thea Hovda | Haugesund Triathlonklubb | K17-19 | 40:12 | |
14 | Karen Nygård Magnussen | Bryne Triatlonklubb /Htg | K17-19 | 40:20 | |
15 | Marte Sandvold Nygaard | Lie 1899 | K20-24 | 40:21 | |
16 | Gina Alvestad | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | K17-19 | 40:35 | |
17 | Stefanie Øfelt | HAUGESUND | K25-29 | 40:44 | |
18 | Kristina Brandtzæg | BERGEN | K25-29 | 41:20 | |
19 | Astrid Grønningen | Haugesund Triathlonklubb / HTK | K45-49 | 41:23 | |
20 | Mari Strandenes Knutsen | LAKSEVÅG | K25-29 | 41:28 | |
21 | Anne Marthe Haldorsen | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | K35-39 | 41:36 | |
22 | Jorunn Hagesæther | Haugesund Triathlonklubb | K45-49 | 41:41 | |
23 | Louise Lande Dommersnes | BERGEN | K20-24 | 42:00 | |
24 | Ingrid Kristiansen | OSLO | K60-64 | 42:06 | |
25 | Elisabeth Kristiansen | Haugesund Triathlonklubb | K20-24 | 42:08 |
Djupadalten løyperekordar:
Kvinner: Susanne Wigene 31.39 (2013)
Menn: Urige Arado Buta 27.36 (2009)
Skeisdalten 3.7 km
Eit flatt alternativ rundt Skeisvatnet der Vilde Våge Henriksen og Tedros Haile var raskast.
På biletet ser vi Vilde Våge Henriksen og Tedros Haile i tet ut frå starten (Foto: Ingolf Dale/Kondis)
Menn Skeisdalten 3,7 km (53 fullførte + 41 barn under 11 år) | |||||
1 | Tedros Haile | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | M17-19 | 11:43 | |
2 | Joakim Hole | Vindafjord IL | M15-16 | 13:45 | |
3 | Inge Hunsbedt | Matkanalen (Mil) | M15-16 | 13:50 | |
4 | Benjamin Hole | Vindafjord IL | M13-14 | 13:52 | |
4 | Jonatan Valen | Sveio IL | M15-16 | 13:52 | |
Kvinner Skeisdalten 3,7 km (62 fullførte + 24 barn under 11 år) | |||||
1 | Vilde Våge Henriksen | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | K15-16 | 13:23 | |
2 | Eira Austad | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | K13-14 | 14:41 | |
3 | Victoria Cecilia Lindgren | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | K13-14 | 15:25 | |
4 | Kristina Fedje | Etne IL | K15-16 | 16:08 | |
5 | Selma Lønning Clausen | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | K11-12 | 16:10 |