Kondismedlem Sponset innhold
Løpere i god fart ut fra start. (Foto: Stein Arne Negård)

Løpere i god fart ut fra start. (Foto: Stein Arne Negård)

Fartsfylt start på Nammo-cup

Onsdags kveld ble det første løpet i Nammo-cup 2017 arrangert med sprint orientering fra Korta skole på Raufoss.

Nammo-cup er et vilt, vakkert og rått ungdomsarrangement for ungdom opp til 20 år. Forelde, besteforelde og løpere som er 21 år eller eldre er støtteapparat og heiagjeng denne kvelden. Ungdomscupen skaper mye moro, spenning og utfordringer for alle orienteringsinteresserte ungdommer rundt Mjøsa, tilpasset nivået for den enkelte deltaker.

Det kjempes om ledertrøyer, spurt- og spesialstrekktrøyer. Alle løpere i alle klasser får premie, hvis man har startet i minst 4 løp. Trøyepremier til totalvinnere og spurt-/spesialtrøyevinnerne.Det ble en fin kveld med sprintløp fra Korta skole, i gater og noe terreng på Raufoss. Litt snø lå igjen i terrenget, men her var det bare å satse, noen måtte litt nedpå. Noe som ente i litt skrubbsår og blåmerker som vinneren av H17-20. 

Klassevinnere 19.04:
N-Åpen 1,5 km 29 løpere, bare vinnere!
C-Åpen 2,2 km Sunniva Alm-Kristiansen, Vang OL
D11-12 2,2 km Eiril Erlien Solerød, Gjø-Vard OL
D13-14 2,2 km Birgit Kleppa Madslien, Lillehammer OK
D15-16 2,6 km Ingeborg Rognstad, Hadeland OL
D17-20 3,5 km Agnethe Hasli, Gjø-Vard OL
H11-12 2,2 km Ola Dåsnes, Vang OL*
H13-14 2,2 km Sander Tonjer Fingarsen, Elverum OK
H15-16 2,6 km Grunde Isaksætre, Grue IL
H17-20 3,5 km Even Lindaas, Vang OL


Årets løp i Nammo-Cup:
LØP 1, 19.APRIL: RAUFOSS – SPRINT
LØP 2, 10.MAI: RINGSAKER – MELLOMDISTANSE MED KURVEKART
LØP 3, 7.JUNI: LILLEHAMMER – LANGDISTANSE FELLESSTART
LØP 4, 23.AUGUST: HAMAR – SPRINT
LØP 5, 16.SEPTEMBER: LØTEN – FJELLETAPPEN


Info om Nammo-cup 2017
Bildegalleri fra løp 1
Alle resultater, strekktider og kart fra løp 1  
 

Ingeborg_Rognstad_Hadland_OL_D1516.jpgIngeborg Rognstad, Hadland OL  - vinner D15-16.

Grunde_Isaksætere_Grue_IL_H1516.jpg
Grunde Isaksætere, Grue IL - H15-16.


Agnethe_Hasli_Gjø-vard_OL_D1720.jpg
Agnethe Hasli, Gjø-Vard OL - D17-20.

Even_Lindaas_Vang_OL_H1720.jpg
Even Lindaas, Vang OL - H17-20.
 

Resultater Nammo-cup 1, Raufoss 19.04.2017:
           
D 11-12
2 200 m        
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL 28:56   13:09
2 Emina Line Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 35:59 +7:03 16:21
3 Ruth Bratlien Snertingdal IF  01:06 +37:54 30:22
           
D 13-14
2 200 m        
1 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 15:20   06:58
2 Martine Skjelsvik Lillehammer OK 16:12 +0:52 07:21
3 Emma Bangstad Bergersen Hamar OK 17:10 +1:50 07:48
4 Emma Dåsnes Vang OL 18:35 +3:15 08:26
5 Astrid Rognstad Hadeland OL 18:43 +3:23 08:30
6 June Rogstad Bekkevold Løten o-lag 19:02 +3:42 08:39
7 Oline Hyttebakk Løten o-lag 19:10 +3:50 08:42
8 Henriette Berg Løten o-lag 19:17 +3:57 08:45
9 Live Raknes Sogstad Gjø-Vard OL 20:06 +4:46 09:08
           
D 15-16
2 600 m        
1 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 18:13   07:00
2 Kamilla Lome Hamar OK 22:43 +4:30 08:44
3 Berthe Teslo Hadeland OL 25:28 +7:15 09:47
4 Inger-Lise Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 26:36 +8:23 10:13
5 Tuva Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 30:03 +11:50 11:33
           
D 17-20
3 500 m        
1 Agnethe Hasli Gjø-Vard OL 24:45   07:04
2 Kristine Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 24:59 +0:14 07:08
3 Heidi Therese Wiest Vang OL 25:19 +0:34 07:14
4 Dorthe B. Seierstad Raufoss IL O 25:46 +1:01 07:21
5 Jasmin Schwammberger Gjø-Vard OL 26:57 +2:12 07:42
6 Marit Sveen Hamar OK 27:45 +3:00 07:55
7 Synne Solberg Gjø-Vard OL 35:40 +10:55 10:11
8 Erna Bakke Gjø-Vard OL 36:01 +11:16 10:17
9 Anna Emilie Torseth Gjø-Vard OL 51:08 +26:23 14:36
           
H 11-12
2 200 m        
1 Ola Dåsnes Vang OL 17:28   07:56
2 Jørgen Holm Grøneng Lillehammer OK 18:31 +1:03 08:25
3 Even Lien Gjø-Vard OL 18:32 +1:04 08:25
4 Emil Tonjer Fingarsen Elverum OK 20:24 +2:56 09:16
5 Eirik Olsen Kirkevik Hamar OK 23:00 +5:32 10:27
6 Amund Flaskerud OL Toten-Troll 23:27 +5:59 10:39
7 Tage Raknes Sogstad Gjø-Vard OL 23:38 +6:10 10:44
8 Audun Torseth Lillehammer OK 23:40 +6:12 10:45
9 Johannes Bjørke Sollien OL Toten-Troll 25:50 +8:22 11:44
10 Mathias Engen Boday Snertingdal IF O 26:09 +8:41 11:53
11 Thomas Kalgraff Ringsaker OK 26:16 +8:48 11:56
12 Erik Wallin Snertingdal IF O 27:34 +10:06 12:31
           
H 13-14
2 200 m        
1 Sander Tonjer Fingarsen Elverum OK 14:32   06:36
2 Mats Lindaas Elverum OK 15:40 +1:08 07:07
3 Håkon Torseth Lillehammer OK 17:09 +2:37 07:47
4 Ole Gunnar Kleppa Madslien Lillehammer OK 17:19 +2:47 07:52
5 Lars Lien Gjø-Vard OL 17:51 +3:19 08:06
6 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 18:05 +3:33 08:13
7 Patrick Jemtland Ringsaker OK 18:23 +3:51 08:21
8 Gaute Lindaas Elverum OK 19:34 +5:02 08:53
9 Håkon Wedum Lillehammer OK 20:21 +5:49 09:15
10 Ole Edvard Snuggerud Gjø-Vard OL 20:27 +5:55 09:17
11 Anders Taraldsen Lillehammer OK 21:30 +6:58 09:46
12 Lars Wallin Snertingdal IF  22:07 +7:35 10:03
13 Tobias Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 29:02 +14:30 13:11
           
H 15-16
2 600 m        
1 Grunde Isaksætre Grue IL 15:39   06:01
2 Jakob Mo OL Toten-Troll 16:00 +0:21 06:09
3 Sigurd Kvamme OL Toten-Troll 17:12 +1:33 06:36
4 Sune Raknes Sogstad Gjø-Vard OL 17:24 +1:45 06:41
5 Martin Alfei Løten o-lag 17:40 +2:01 06:47
6 Even Bordal Ringsaker OK 18:57 +3:18 07:17
7 Håvard Gjestvang OL Toten-Troll 21:26 +5:47 08:14
8 Iver Hyttebakk Løten o-lag 21:30 +5:51 08:16
           
H 17-20
3 500 m        
1 Even Lindaas Vang OL 21:17   06:04
2 Simen Ballangrud Raufoss IL Orientering 21:21 +0:04 06:06
3 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 21:37 +0:20 06:10
4 Jostein Svaland Dale Vang OL 22:26 +1:09 06:24
5 Ole Johan Bråten Vang OL 23:36 +2:19 06:44
6 Sverre Narum Vang OL 27:33 +6:16 07:52
7 Fredrik Sveen Vang OL 31:39 +10:22 09:02