Det var ungdommens dag på Reinsvoll lørdag, og på den nye 5 km-distansen var det Brage Askeli (19) og Anette Berntsen (15), begge fra Gjøvik Friidrett, som dro i land seieren på henholdsvis 18.14 og 21.01.
På hoveddistansen var det en ung student fra Tromsø som imponerte publikum og meddeltakere. Fredrik Sætran (22) fra BUL Tromsø knuste den gamle løyperekorden til bygdas egen Rune Kvikstad, som for øvrig ikke stilte på årets løp pga. deltakelse i UltraVasan. Fredriks nye løyperekord lyder på 33.45. I kvinneklassen vant som forventet Marthe Katrine Myhre fra Sportsklubben Vidar lekent på en litt tung dag i varmen på 37,56.
Reinsvolløpmedaljer til de yngste og deltagerpremie av det eksklusive slaget fra bygdas glasskunstner ble godt tatt i mot av de større.
5 km-vinnerne Brage Askeli og Anette Berntsen, begge Gjøvik Friidrett. (Foto: Per Håvard Isachsen)
Fra starten på ungdomsløpet på 2 km. (Foto: Per Håvard Isachsen)
Resultater Reinsvoll-løpet 22.08.2015: |
||||
10 km kvinner | ||||
Plass
|
Navn, Klubb | Klasse | Tid | Diff. |
1 | Marthe Katrine Myhre, SK Vidar | K35-39 | 37:56.7 | - |
2 | Suzette Damman, Mattilsynet IKT | K40-44 | 56:17.6 | +18:20.9 |
3 | Mari H Pedersen, Gjøvik Hockey | K35-39 | 59:56.6 | +21:59.9 |
- | Linn Myrvold, Noteam | K23-34 | DNF | |
10 km menn | ||||
1 | Fredrik Sætran, BUL Tromsø | M18-22 | 33:45.8 | - |
2 | Terje Gulbrandsen, Faaberg Fotball | M45-49 | 34:45.0 | + 0:59.2 |
3 | Svein Egil Linnerud, Noteam | M50-54 | 37:59.7 | + 4:13.9 |
4 | Trond Johnsen, Raufoss IL Langrenn | M40-44 | 38:04.9 | + 4:19.1 |
5 | Kjell Annexstad, Noteam | M40-44 | 41:41.6 | + 7:55.8 |
6 | Kenneth Dæhlen, Rena IL | M35-39 | 44:59.6 | +11:13.8 |
7 | Tor Arne Stjern, Romerike Ultraløperklubb | M45-49 | 47:48.6 | +14:02.8 |
8 | Terje Beck, Noteam | M23-34 | 49:52.6 | +16:06.8 |
9 | Jan Jakobsen, Gjøvik Hockey | M50-54 | 57:42.1 | +23:56.3 |
- | Inge Kristoffersen, Vind IL | M23-34 | DNF | - |
5 km kvinner
|
||||
1 | Annette Berntsen, Gjøvik Friidrett | K15-17 | 21:01.5 | - |
2 | Nina Smedshammer, Reinsvoll IF | K40-44 | 26:00.3 | + 4:58.8 |
3 | Kari Ringstad, Reinsvoll IF | K45-49 | 27:27.6 | + 6:26.1 |
4 | Tove Børstad, Ham Kam | K45-49 | 28:10.7 | + 7:09.2 |
5 | Line Kristin B. Karlsen, Klypp Frisør | K40-44 | 36:19.5 | +15:18.0 |
5 km menn
|
||||
1 | Brage Askeli, Gjøvik Friidrett | M18-22 | 18:14.2 | - |
2 | Jørn Dragerengen, Reinsvoll IF | M35-39 | 21:11.1 | + 2:56.9 |
3 | Kurt Roaldsøy | M50-54 | 24:25.4 | + 6:11.2 |
4 | Per Gunnar Nygård, Klypp Frisør | M40-44 | 37:58.1 | +19:43.9 |