Loading

Gode norske banetider i England

Frøskeland klar for junior-VM

Roald Frøskeland klarte kravet til junior-VM og persa med over 2 sekunder da han løp 800 meteren på 1.50,96 i BMC Nike Grand Prix i Watford 9. juni.

For de som prøver å kvalifisere seg for senior-EM gikk det ikke like bra. Fristen for å klare kravet er 17. juni, og flere av de aktuelle norske løperne konkurrerer jevnlig for å bli med i den norske troppen som skal til Helsinki i slutten av juni.

Hans Kristian Fløystad og Thomas Solberg Eide prøvde seg på 1500 m i stevnet i Watford, men ingen av dem var helt i nærheten av EM-kravet på 3.41,40. Hans Kristian var nærmest med 3.44,78, noe som holdt til en sjuendeplass i B-heatet. 

Thomas Solberg Eide fikk det tungt på slutten etter en tøff åpning i A-heatet. 800 m skal ha blitt passert på 1.55, og til slutt ble det 3.45,97 og sisteplass i heatet for den unge Gular-løperen. Thomas klarte EM-kravet i fjor, og kan bli tatt ut på grunnlag av det dersom han dokumenterer god form også i år. Det har han for så vidt gjort ved tidligere i sommer å ha løpt bare 6 hundredeler bak kravet.

Siste norske løper på 1500 m var Henrik Nordthug som var godt fornøyd med med 4.01,95, mindre enn halvsekundet bak persen. 

På 800 m løp både Thomas Roth og Ådne Svahn Dæhlin i B-heatet, og denne gangen var det Thomas sin tur til å være først av de to. Ull/Kisa-løperen viser stor stabilitetet, og med 1.48,20 var han bare 4 hundredeler bak persen. En fin andreplass ble det også i heatet. Ådne Svahn Dæhlin, som allerede har vært under EM-kravet på 1.47,80, fulgte to plasser og knappe 1 sekund bak Roth. 

Vidar Dahle løp på 1.51,04, og var altså bare 8 hundredeler bak Roald Frøskeland, men de løp i hvert sitt heat og hadde slik sett ingen innbyrdes kamp. 

Tom Erling Kårbø stilte opp på 3000 m hinder og kom i mål på 8.52,16. Det er 10 sekunder bak persen og 17 sekunder bak EM-kravet. 

    Menn 800 m B-heat      
Pos Perf Name   Age Club
1 1:47.88 Raphael Pallitsch     Austria
2 1:48.20 Thomas Roth SB 21 Norway
3 1:48.24 Sean Molloy PB 16 Tonbridge
4 1:49.10 Adne Svahn Daehlin   29 Norway
5 1:49.26 Johnny Rayner   21 Australia
6 1:49.61 Jonathan Cook   24 Woodford Green Essex Ladies/Cambridge Uni
7 1:50.26 Karl Griffin     Tír Conaill/Ireland
8 1:50.61 Andreas Dimitrakis   21 Greece
           
    Menn 800 m C-heat      
Pos Perf Name   Age Club
1 1:50.35 Zak Curran PB 18 Windsor Slough Eton & Hounslow
2 1:50.44 Jordan Donnelly   24 Wirral/Brunel Uni/Woodford Green Essex Ladies
3 1:51.04 Vidar Dahle     Norway
4 1:51.37 Chris Smith   23 Wirral/Lamar Uni
5 1:51.86 Elliot Slade   17 Cardiff
6 1:52.30 Michael Salter   22 Leeds City/Birmingham Uni
7 1:53.20 Rory Graham-Watson   22 Windsor Slough Eton & Hounslow/Cambridge Uni
8 1:53.98 Mitch White SB 19 Bracknell AC
9 1:54.01 Oliver Heeks   22 Woodford Green Essex Ladies/Portsmouth Uni
10 1:55.50 Thomas Atkinson   20 Sale Harriers Manchester/Liverpool Uni
           
    Menn 800 m E-heat      
Pos Perf Name   Age Club
1 1:50.39 Andrew Woods PB 21 Bristol & West/Bristol Uni
2 1:50.62 Matthew Fayers PB 17 Hillingdon
3 1:50.68 Nick Jensen SB   Denmark
4 1:50.96 Roald Froeskeland PB 18 Norway
5 1:51.08 Matt McLaughlin SB 17 Woodford Green Essex Ladies/Oaklands Col
6 1:51.25 Paul Goodall SB 25 City of Norwich/Loughborough Uni
7 1:52.33 Stephen Bennett   22 Preston/Loughborough Uni
8 1:57.75 James Ledingham SB   West Waterford/Ireland
           
    Menn 1500 m A-heat      
Pos Perf Name   Age Club
1 3:39.47 Jeremy Roff PB   Australia
2 3:39.47 Krzysztof Zebrowski PB 22 Poland
3 3:39.72 James Brewer   23 Cheltenham
4 3:39.92 Paul Robinson PB   St. Cocas/Ireland
5 3:40.74 Rory Chesser PB   Ennis Track/Newham & Essex Beagles
6 3:41.88 Ricky Stevenson   23 New Marske/Teeside Uni
7 3:42.36 Moritz Waldman SB 26 Germany
8 3:42.53 David Proctor SB 26 Sale Harriers Manchester/Rochdale
9 3:42.84 Frank Baddick   26 Newham & Essex Beagles/Loughborough Uni
10 3:42.87 Stephen Davies   28 Belgrave
11 3:43.67 Daniel Clorley   21 Luton/Birmingham Uni
12 3:43.99 Jermaine Mays   29 Kent
13 3:45.21 Colin McCourt SB 27 Aldershot, Farnham & District
14 3:45.46 Alastair Hay   26 Central/Thames Valley/Queen Margaret Uni
15 3:45.97 Thomas Solberg Eide   19 Norway
           
    Menn 1500 m B-heat      
Pos Perf Name   Age Club
1 3:42.45 Wouter De Boer PB 31 Netherlands
2 3:42.52 Mark Mitchell PB 24 Forres/Birchfield H
3 3:43.10 Chris Warburton SB 28 Notts/Loughborough Uni
4 3:43.57 Lukas Pallitsch PB 26 Austria
5 3:44.06 Mark Blicavs   21 Australia
6 3:44.37 James Thie SB 33 Cardiff/UWIC
7 3:44.78 Hans Kristian Fløystad SB   Norway
8 3:45.35 Tom Curr   19 Stroud/Butler Uni
9 3:45.68 Steve Mitchell   24 Bristol & West/Bristol Uni/Helsby (BICC) RC
10 3:45.72 Simon Horsfield SB   Sale Harriers Manchester
11 3:48.83 John Travers     Donore/Ireland
12 3:54.93 Mirco Zwahlen SB 30 Switzerland
           
    Menn 1500 m F-heat      
Pos Perf Name   Age Club
1 3:50.28 Shane Fitzsimons PB   Mullingar/Ireland
2 3:51.03 Eliot Buckner PB 20 Erme Valley/Loughborough Uni
3 3:51.75 Sam Mitchell PB 24 Notts/Royal Air Force/Worcester
4 3:52.19 Dave Ragan SB 29 Basingstoke & Mid Hants/Sheffield Hallam Uni
5 3:53.01 Harvey Speed PB 24 Coventry/Birmingham Uni
6 3:53.14 Khalid Al-Abaidy PB 19 Windsor Slough Eton & Hounslow
7 3:53.31 Jack Tyler SB 23 Medway & Maidstone/Brunel Uni
8 3:53.98 Michael Callegari   17 Shaftesbury Barnet
9 3:54.03 Rick Ward PB 22 City of Norwich/St. Mary's Uni/Shaftesbury
10 3:54.45 Tom Hook SB 17 City of Norwich
11 3:54.60 Jack Crabtree PB 15 Trafford
12 3:54.82 Brett Halliwell   18 Yate/Stroud/Westbury/Yate
13 3:56.33 Chris Perry   22 Vale Royal/Loughborough Uni
14 3:56.91 Andrew Monaghan SB 18 Lagan Valley
15 3:57.38 Christopher Youell   18 Chelmsford
16 3:57.76 Lewis Timmins   24 Morpeth/Tulsa Uni
17 3:58.20 Bradley Goater   18 Windsor Slough Eton & Hounslow
18 3:58.31 Paul Erwood   26 Marshall Milton Keynes/Bournemouth Uni
19 4:01.86 Stu Huntington   23 City of Norwich/St. Mary's Uni/Aldershot
20 4:01.95 Henrik Northug SB 24 Norway
           
    Menn 3000 m hinder      
Pos Perf Name   Age Club
1 8:32.79 Lukasz Oślizło PB 23 Poland
2 8:36.91 Luke Gunn   27 Derby
3 8:37.45 Carlos Alonso PB 22 Spain
4 8:38.05 Jonathan Taylor PB 24 Morpeth/Teeside Uni
5 8:38.07 Zak Seddon PB 17 Bracknell AC
6 8:52.16 Tom Erling Karbo   23 Norway
7 8:54.54 Ben Nagy   22 Enfield & Haringey/Bath Uni
8 8:56.01 Charlie MacLean PB 20 Bristol & West
9 9:00.34 Glen Watts   25 Shaftesbury Barnet/Western State Col
10 9:04.26 Frank Tickner SB 28 Wells City/Kent/Birmingham Uni
11 9:10.99 Fredrik Johansson SB   Sweden
12 9:24.25 Jack Partridge   18 Poole Runners/St. Mary's Uni

Alle resultat 

  • Digg this
  • Delicous
  • Friendfeed
  • Tips en venn
  • Skriv ut