Både i dameklassa og i ungdomsklassa var vinnartidene svært gode. 14 år gamle Frode Svortevik Birkeland hadde den åttande beste tida totalt.
Geir Orrestad frå Sogn CK vart årets klatrekonge på Gaularfjellet.
Frode Svortevik Birkeland frå Førde CK er førstemann opp i ungdomsklassa. Han vann klassa med over fire minutts margin før Nikolai Sommer Os.
Plass | Stnr | Navn | Klubb | Klasser | Tid | Diff til vinner | ||
Kvinner | ||||||||
1 | 31 | Marina Eriksson | Grimstad SK | K20-29 (1) | 36:28.4 | 00:00.0 | ||
2 | 21 | Hilde Asperheim | Sogn CK | K40-49 (1) | 42:18.9 | 05:50.5 | ||
3 | 27 | Ragnhild Melheim | Sogn CK | K30-39 (1) | 44:09.7 | 07:41.3 | ||
4 | 14 | Mona Birkeland | K40-49 (2) | 54:57.6 | 18:29.2 | |||
|
||||||||
Menn | ||||||||
1 | 39 | Geir Orrestad | Sogn CK | M40-49 (1) | 30:53.4 | 00:00.0 | ||
2 | 60 | Geir Kristiansen | Flora CK | M40-49 (2) | 32:32.5 | 01:39.1 | ||
3 | 40 | Martin Hegrenes | Førde il | M20-29 (1) | 33:02.8 | 02:09.4 | ||
4 | 38 | Stig Svalheim | Eidsfossen Sykkelklubb | M30-39 (1) | 33:14.9 | 02:21.5 | ||
5 | 35 | Stig Henning Hjelmeland | Sogn CK | M20-29 (2) | 33:20.7 | 02:27.3 | ||
6 | 33 | Knut Kjærvik | Sogn CK | M20-29 (3) | 34:11.4 | 03:18.0 | ||
7 | 37 | Arve Sæthre | Sogn CK | M20-29 (4) | 34:19.0 | 03:25.6 | ||
8 | 36 | Ove Solås | Kyrkjebø IL | M20-29 (5) | 34:52.9 | 03:59.5 | ||
9 | 42 | Arvid Følling | M30-39 (2) | 34:59.4 | 04:06.0 | |||
10 | 43 | Vidar Halland | Førde CK | M50-59 (1) | 35:38.5 | 04:45.1 | ||
11 | 61 | Atle Halvorsen | Flora CK | M40-49 (3) | 36:10.8 | 05:17.4 | ||
12 | 25 | Daniel Fluge | Jølster | M20-29 (6) | 37:39.9 | 06:46.5 | ||
13 | 34 | Torje Bjellaas | Jølster | M40-49 (4) | 38:08.8 | 07:15.4 | ||
14 | 20 | Steen Hasemann | Førde CK | M50-59 (2) | 39:09.1 | 08:15.7 | ||
15 | 30 | Sturle Standal | Naustdal Dampbakeri | M50-59 (3) | 39:29.7 | 08:36.3 | ||
16 | 44 | Jon Olav Leira | Førde Cykleklubb | M50-59 (4) | 39:44.6 | 08:51.2 | ||
17 | 29 | Harald Aam | Førde CK | M30-39 (3) | 40:08.6 | 09:15.2 | ||
18 | 32 | Stig Vattekar | Sogn CK | M50-59 (5) | 40:44.0 | 09:50.6 | ||
19 | 28 | Lars Erik Lunde | Kaupanger IL | M30-39 (4) | 40:53.5 | 10:00.1 | ||
20 | 18 | Svein Hønsi | Vik IL | M40-49 (5) | 41:15.1 | 10:21.7 | ||
21 | 26 | Kjell Baggetun | Høyanger BIL | M40-49 (6) | 41:23.8 | 10:30.4 | ||
22 | 24 | Frank Hana | Førde CK | M30-39 (5) | 41:47.7 | 10:54.3 | ||
22 | 62 | Ingvar Byrkjeland | Førde CK | M50-59 (6) | 41:47.6 | 10:54.2 | ||
24 | 22 | Jon Arild Sunde | Sogn CK | M40-49 (7) | 42:03.3 | 11:09.9 | ||
25 | 55 | Trond Sundby | Balestrand il | M60-69 (1) | 42:47.8 | 11:54.4 | ||
26 | 59 | Sverre Hatlestad | Viksdalen | M20-29 (7) | 43:31.3 | 12:37.9 | ||
27 | 13 | Ivar Selvåg | Dale IL Sykkel | M40-49 (8) | 43:37.5 | 12:44.1 | ||
28 | 46 | Atle Tonning | Hyllestad IL | M40-49 (9) | 45:17.5 | 14:24.1 | ||
29 | 23 | Øyvind Aarseth | hydro bil | M50-59 (7) | 46:20.2 | 15:26.8 | ||
30 | 19 | Oddmund Nielssen | SSF | M40-49 (10) | 46:55.4 | 16:02.0 | ||
31 | 17 | Einar Paulsen | Førde CK | M50-59 (8) | 47:05.2 | 16:11.8 | ||
32 | 12 | Svein Arne Skuggen Hoff | Sogn CK | M60-69 (2) | 48:24.7 | 17:31.3 | ||
33 | 48 | Bjørn Ruud | M40-49 (11) | 48:28.3 | 17:34.9 | |||
34 | 15 | Magne Tonning | Kyrkjebø IL | M50-59 (9) | 49:19.6 | 18:26.2 | ||
35 | 9 | Bjarte Sølvberg | Dale IL - Sykkel | M50-59 (10) | 52:36.3 | 21:42.9 | ||
36 | 11 | Terje Steinar Vallestad | Viksdalen idrettslag | M50-59 (11) | 56:19.2 | 25:25.8 | ||
37 | 10 | Kjell Klopstad | Tambarskjelvar | M60-69 (3) | 57:34.0 | 26:40.6 | ||
38 | 41 | Kapstad Magnus | Gaular IL | M60-69 (4) | 58:37.9 | 27:44.5 | ||
39 | 16 | Bjarte Nordvik | M30-39 (6) | 01:00:59.2 | 30:05.8 | |||
Ungdom | ||||||||
1
|
5 | Frode Svortevik Birkeland | Førde ck | Ungdom (1) | 34:50.3 | 00:00.0 | ||
2 | 7 | Nikolai Sommer Os | Førde CK | Ungdom (2) | 39:16.8 | 04:26.5 | ||
3 | 50 | Fredrik Solli | Førde CK | Ungdom (3) | 44:50.5 | 10:00.2 | ||
4 | 8 | Kjetil Viken | Viksdalen IL | Ungdom (4) | 50:06.9 | 15:16.6 | ||
5 | 6 | Vegard Hoff | Ungdom (5) | 50:09.6 | 15:19.3 | |||
6 | 51 | Marie Osland | Førde CK | Ungdom (6) | 01:01:34.2 | 26:43.9 | ||
7 | 52 | Jonas Osland | Førde CK | Ungdom (7) | 01:27:47.0 | 52:56.7 |
Nikolai Sommer Os, nummer to i ungdomsklassa på 39:16.
Frå venstre nummer tre Ragnhild Melheim, nummer to Hilde Asperheim, begge frå Sogn CK, og vinnaren Marina Eriksson frå Grimstad SK. Ho er nettopp flytta til Sogndal og skal studera geologi på Høgskulen. No ser ho fram til mange fine sykkelturar i Sogn.
Dei tre beste mennene: Frå venstre nummer tre Martin Hegrenes frå Førde IL, vinnaren Geir Orrestad frå Sogn CK og nummer to Geir Kristiansen frå Flora CK.
Arvid Følling (fremst) og Jon Arild Sunde i siste svingen i den sju kilometer lange bakken.
Trond Sundby frå Balestrand var best i klasse 60-69 år.
Frank Hana frå Førde CK er tydelegvis glad for å ha teke turen over Gaularfjellet. Det var litt regn rett før start, men ryttarane hadde fine forhold, overskya og vindstille under løpet.
Hilde Asperheim, andre dame på 42.18.
Jonas Osland (9) var ein av dei aller yngste, men klatra fint til topps på offroadsykkel.
Geir Kristiansen, nummer to på 32:52.
Martin Hegrenes frå Førde har vore med to-tre gonger før i dette rittet. Det er det einaste sykkelrittet han er med i, det er ski som er hovudaktiviteten. Her har han fått på seg deltakartrøya.
Svein Hønsi frå Vik (i grått) og Svein Arne Skuggen Hoff frå Sogn CK i siste svingen.
Dette er god trening for Alpe d'Huez for dei som har tenkt seg dit...
Kven veit- her er det meste av ungdomspuljen samla på toppen:
Vi manglar nokre av namna her, men dei to blå i midten er nummer ein og to i ungdomsklassa, Frode Svortevik Birkeland (til venstre) og Nikolai Sommer Os.
Alle foto: Oddny Ringheim