Helge Hafsås, Olden IL vant maratondistansen på tiden 2.56.40. På andreplass kom Nils Hjelle, Team Sportsmanden på 3.01.33. Dette er beste tiden til Nils i et maraton på norsk jord. Nummer tre blei Hilmar Kråkenes, Almenning IL med 3.13.51.
I kvinneklassen seiret Louise Skak, Romerike Ultraløpeklubb på tiden 3.25.19. På de neste plassene kom to ålesundsjenter. Debutanten Linda Hovde, Skar-Hovde Runners løp inn til tiden 3.27.25 på andreplass og Nina Bjørnsen fikk 3.30.44 på ny pers og tredjeplass.
På halvmaraton blei Ester Innselset, Hamar IL beste kvinne på tiden 1.35.47. Herreklassen blei vunnet av Magnus Alsaker, Ranheim IL på 1.23.06.
På 10 km fikk vi en kvinnelig totalvinner da Katharina Kahrs, Strindheim IL vant med tiden 39.42. Beste herreløper kom i 50-årsklassen der Bjørn Arve Brune, Stranda IL vant på 43.10.
Bildene er tatt av Helge Fuglseth (etter løpet) og arrangøren (under løpet).
Se stort bildealbum på haugenfotball.no
Bildene her må bare brukes etter fotografens tillatelse
Se bildealbum på facebook
RESULTATER MARATON KVINNER
17-34: |
2 |
LINDA HOVDE |
1982 |
SKAR-HOVDE RUNNERS |
3.27,25 |
|
1 |
17-34: |
1 |
NINA BJØRNSEN |
1990 |
ÅLESUND |
3.30,44 |
|
2 |
40-44: |
3 |
LOUISE SKAK |
1976 |
ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB |
3.25,19 |
|
1 |
55-59: |
4 |
LIV B. JEGTEBERG LYSTAD |
1960 |
SPORTSKLUBBEN VIDAR |
3.49,39 |
|
1 |
60-64: |
5 |
KJELLAUG FJORDHEIM |
1955 |
KRISTIANSAND LØPEKLUBB |
4.06,42 |
|
1 |
75-79: |
6 |
SIGNY HENDE RUSTLIE |
1938 |
LØRENSKOG |
5.53,27 |
|
1 |
RESULTATER MARATON MENN
MS 17-34: |
7 |
AARON DORN |
1990 |
BREMEN, TYSKLAND |
3.26,20 |
|
1 |
MS 17-34: |
9 |
JAN BILLY AAS |
1982 |
OPPEGÅRD IL |
4.00,49 |
|
2 |
MS 17-34: |
8 |
RONNY KRISTIANSEN |
1989 |
KRÅKSTAD IL |
4.47,05 |
|
3 |
MV 35-39: |
11 |
HILMAR KRÅKENES |
1978 |
ALMENNING IL |
3.13,51 |
* |
1 |
MV 35-39: |
31 |
TOMAS KADLAS |
1980 |
EID |
3.30,07 |
|
2 |
MV 35-39: |
30 |
LASSE MIKKOLA |
1972 |
HEMSEDAL IL |
3.56,39 |
|
4 |
MV 35-39: |
10 |
JANOS KOZMA |
1981 |
ASKO, ARNATVEIT |
x |
|
|
MV 45-49: |
12 |
NILS HJELLE |
1968 |
TEAM SPORTSMANDEN |
3.01,33 |
|
1 |
MV 45-49: |
13 |
PER OVE W NORDLI |
1970 |
OSLO POLITIS IL |
3.53,30 |
|
2 |
MV 50-54: |
15 |
HELGE HAFSÅS |
1966 |
OLDEN IL |
2.56,40 |
* |
1 |
MV 50-54: |
17 |
TERJE LYNGSTAD |
1966 |
JØLSTER IL |
3.20,19 |
* |
2 |
MV 50-54: |
14 |
BJØRN FRETLAND |
1965 |
JOTUN IL |
3.22,56 |
* |
3 |
MV 50-54: |
16 |
GEIR JENSEN |
1963 |
SØVIK VELFORENING |
3.30,01 |
|
4 |
MV 50-54: |
20 |
ODD GUNNAR TVEIT |
1964 |
BIRKENES IL |
3.40,38 |
|
5 |
MV 50-54: |
18 |
SVERRE SOLHAUG |
1963 |
IL FRI |
4.36,13 |
|
6 |
MV 50-54: |
19 |
FRODE STORVIK |
1964 |
BERGEN TRIATHLON CLUB |
x |
|
|
MV 55-59: |
22 |
GEIR ARVE RÅHEIM |
1957 |
ÅLESUND FIK |
3.47,13 |
|
1 |
MV 55-59: |
21 |
ALF GAUPÅS |
1959 |
KONDIS BERGEN |
4.10,59 |
|
2 |
MV 55-59: |
23 |
JON WEYDAHL |
1959 |
DRØBAK MARATONKLUBB |
4.44,37 |
|
3 |
MV 60-64: |
25 |
BJØRN KÅRE GJERDE |
1955 |
IL I BUL |
3.34,20 |
|
1 |
MV 60-64: |
24 |
KRISTEN BUE |
1952 |
MARNARDAL IL |
4.04,25 |
|
2 |
MV 60-64: |
26 |
INGE ASBJØRN HAUGEN |
1953 |
HORNINDAL IL |
4.28,09 |
* |
3 |
MV 65-69: |
27 |
HELGE FUGLSETH |
1949 |
ÅLESUND FIK |
3.32,24 |
|
1 |
MV 65-69: |
28 |
HARALD KRØVEL |
1949 |
KONDIS ÅNDALSNES |
4.47,34 |
|
2 |
MV 70-74: |
29 |
PER JAN HELSET |
1944 |
KONDIS LANGEVÅG |
5.56,06 |
|
1 |
* deltakar i KM S&Fj. |
|
|
|
|
|
|
|
Rett etter start, Hilmar Kråkenes (11) og Nils Hjelle (12)
Terje Lyngstad (17) og Nina Bjørnsen (1)
Geir Råheim (22) og Liv B Jekteberg Lystad (4)
Geir Jensen
Jan Billy Aas
Per Ove W Nordli
Helge Hafsås
Mr. Maraton og Mr. Hornindalsvatnet Maraton, Inge Asbjørn Haugen
Premiepallen kl. M50-54 år. Fra venstre, Terje Lyngstad, Helge Hafsås og Bjørn Fretland
Vinner kl. 35-39 år og nummer tre totalt på maraton, Hilmar Kråkenes
De sprang begge maraton. Fra venstre Linda Hovde og Signy Henden Rustlie
RESULTATER HALVMARATON
KVINNER - HALVMARATON 2016 |
|
|
|
|
||
KS 17-34: |
101 |
KAROLINE RAFTEVOLD IHLER |
1984 |
HAGAN |
1.48,34 |
1 |
KS 17-34: |
105 |
ANNA TALLERUD |
1992 |
RIKTIGTRENING.NO |
1.53,23 |
2 |
KS 17-34: |
104 |
HELENE OTTERDAL |
1994 |
HORNINDAL IL |
1.54,39 |
3 |
KS 17-34: |
103 |
ANNA CATHARINA MØLSTER |
1995 |
KONDIS - FLORØ |
1.57,12 |
4 |
KS 17-34: |
102 |
MALIN SAURE KNOTTEN |
1989 |
GURSKEN |
1.58,08 |
5 |
KV 35-39: |
106 |
ESTHER INNSELSET |
1977 |
HAMAR IL |
1.35,47 |
1 |
KV 35-39: |
107 |
MILLA KÖYNNÖS |
1978 |
VAASA, FINLAND |
1.53,45 |
2 |
KV 40-44: |
108 |
OZLEM CITCI |
1973 |
ISTANBUL, TYRKIA |
|
|
KV 50-54: |
109 |
HEIDI AUSTEVIK |
1966 |
GTI FRIIDRETTSKLUBB |
1.47,31 |
1 |
KV 50-54: |
110 |
ANN-JEANETTE MØLSTER |
1963 |
KONDIS - FLORØ |
2.30,16 |
2 |
KV 55-59: |
111 |
TORDIS ULVESÆTER |
1961 |
DIFI BIL |
2.21,44 |
1 |
KV 60-64: |
114 |
WENCHE LANDE |
1953 |
BYÅSEN IL |
1.46,19 |
1 |
KV 60-64: |
112 |
MADELEINE FANNEMEL |
1954 |
KONDIS – OSLO |
2.19,24 |
2 |
KV 60-64: |
113 |
YNGVILD HOLM |
1952 |
ÅNDALSNES |
|
|
KV 65-69: |
115 |
ANNE RAFTEVOLD |
1949 |
HORNINDAL IL |
2.38,22 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
MENN - HALVMARATON 2016 |
|
|
|
|
||
MS 17-34: |
117 |
RASMUS GAUSEMEL |
1988 |
STRYN T OG IL |
1.28,45 |
1 |
MS 17-34: |
150 |
INGVE TRANDAL |
1988 |
VOLDA |
1.36,19 |
2 |
MS 17-34: |
118 |
BJØRN H. GRINDE |
1984 |
BERGEN |
1.37,09 |
3 |
MS 17-34: |
121 |
MARTIN MC CARTHY |
1993 |
RIKTIGTRENING.NO |
1.46,23 |
4 |
MS 17-34: |
116 |
LEVI BØ |
1989 |
MASTRA IDRETTSLAG |
1.54,56 |
5 |
MS 17-34: |
119 |
JOHANN KIRKBAKK |
1990 |
TYLLDALEN |
1.59,50 |
6 |
MS 17-34: |
120 |
NILS HELGE KIRKBAKK |
1988 |
TYNSET |
1.59,50 |
6 |
MS 17-34: |
149 |
OLE KRISTIAN LOHNAAS |
1990 |
OSLO |
2.03,44 |
8 |
MS 17-34: |
|
|
|
|
Brutt |
|
MV 35-39: |
123 |
MAGNUS ALSAKER |
1978 |
RANHEIM IL |
1.23,06 |
1 |
MV 35-39: |
124 |
OLE CHRISTIAN HAUGEN |
1977 |
HORNINDAL IL/POLAR ELECTRO |
1.34,03 |
2 |
MV 35-39: |
125 |
VIDAR INNSELSET |
1981 |
SPORT 1 RØYKEN |
1.37,26 |
3 |
MV 35-39: |
126 |
ERLEND TVINNEREIM |
1981 |
BERGEN |
1.59,02 |
4 |
MV 40-44: |
154 |
GISLE SKJØLBERG |
1973 |
BREMANGER IL |
1.26,19 |
1 |
MV 40-44: |
156 |
JON TVINNEREIM |
1975 |
|
1.31,26 |
2 |
MV 40-44: |
127 |
KARL LUDVIG DAAE |
1976 |
AUSTRHEIM IL |
1.32,48 |
3 |
MV 40-44: |
128 |
TOM SKAR |
1974 |
SKAR-HOVDE RUNNERS |
1.40,24 |
4 |
MV 40-44: |
130 |
MARCUS VEDELER |
1975 |
EID IL |
1.44,26 |
5 |
MV 40-44: |
129 |
SVERRE TVINNEREIM |
1976 |
OSLO |
1.59,02 |
6 |
MV 40-44: |
153 |
SVEIN HOPLAND |
1974 |
OPIL |
1.59,40 |
7 |
MV 45-49: |
134 |
PÅL RØRVIK |
1971 |
SOGNDAL IL |
1.26,45 |
1 |
MV 45-49: |
131 |
FRANK MUENCHRATH |
1970 |
TYSKLAND |
1.35,31 |
2 |
MV 45-49: |
132 |
FRANK NYHEIM |
1971 |
KONDIS |
1.41,04 |
3 |
MV 45-49: |
133 |
INGE OLSEN |
1968 |
HORNINDAL IL |
1.49,50 |
4 |
MV 45-49: |
135 |
SVEIN EGIL SØRLAND |
1969 |
HAUGESUND IL |
1.56,42 |
5 |
MV 50-54: |
136 |
THOMAS ANDERSSON |
1964 |
GURSKEN IL |
1.45,58 |
1 |
MV 50-54: |
139 |
OLAV MØLSTER |
1966 |
KONDIS - FLORØ |
2.18,24 |
2 |
MV 50-54: |
138 |
BJØRN OLE GRODÅS |
1963 |
LODDEFJORD |
2.27,51 |
3 |
MV 50-54: |
137 |
|
|
|
Brutt |
|
MV 55-59: |
141 |
RAGNVALD KANEBOG |
1958 |
BFG BERGEN FRIIDRETTSKLUBB |
1.29,07 |
1 |
MV 55-59: |
142 |
GUNNAR AARSETH |
1958 |
STAVANGER FRIIDRETTSKLUBB |
1.32,51 |
2 |
MV 55-59: |
148 |
PER ATLE HJELMELAND |
1959 |
EID IL |
1.33,59 |
3 |
MV 55-59: |
140 |
KNUT OVE GRODÅS |
1960 |
HORNINDAL IL |
2.10,32 |
4 |
MV 60-64: |
143 |
EINAR STRAND |
1956 |
OLDEN IL |
1.45,30 |
1 |
MV 60-64: |
152 |
EGIL ARNE STANDAL |
1956 |
VOLDA |
1.47,17 |
2 |
MV 60-64: |
151 |
TORE JOHANSEN |
1954 |
ØRSTA IL |
2.00,46 |
3 |
MV 65-69: |
155 |
GUNNAR NÅDHUS |
1949 |
AKS 77 |
2.30,26 |
1 |
MV 70-74: |
144 |
ATLE NYTUN |
1944 |
KONDIS - ÅLESUND |
1.44,24 |
1 |
MV 70-74: |
146 |
ØYVIND RØRVIK |
1946 |
SOGNDAL IL |
1.48,22 |
2 |
MV 70-74: |
145 |
PEDER RINGDAL |
1944 |
MÅNDALEN IL |
1.55,54 |
3 |
MV 80-84: |
147 |
PER GUNDERSEN |
1934 |
ÅLESUND FIK |
2.17,28 |
4 |
Ester Innselset (106) vinner halvmaraton i kvinneklassen. Startnummer 132 er Frank Nyheim og Vidar Innselset har startnummer 125
Magnus Alsaker (123) vinner halvmaraton. Startnummer 122 er Sindre Grimsbø Persen som seinere brøt
Pål Rørvik
Ragnvald Kanebog
Heidi Austevik (109) og Øyvind Rørvik (146)
Karl Ludvig Daae (127) og Ole Christian Haugen (124)
ANDRE RESULTAT
KVINNER - 10 km |
|
|
|
|
||
KS 17-34: |
202 |
KATHARINA KAHRS |
1985 |
STRINDHEIM IL |
39,42 |
1 |
KS 17-34: |
201 |
JULIE HAUGEN |
2000 |
HORNINDAL IL |
56,05 |
2 |
KS 17-34: |
203 |
ANNE LENE SOLHEIM |
1984 |
RÅDAL |
1.21,02 |
3 |
KV 35-39: |
204 |
VIBEKE OWREN |
1981 |
SPORT 1 RØYKEN |
49,02 |
1 |
KV 35-39: |
205 |
LINDA VAN HULST-FLORACK |
1977 |
BREIMSBYGDA IL |
56,18 |
2 |
KV 40-44: |
206 |
ODDRUN KRISTIN HAUGEN |
1972 |
HORNINDAL IL |
56,05 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
MENN - 10 km |
|
|
|
|
||
MS 17-34: |
212 |
KAYA VAN HULST SAHIN |
2002 |
BREIMSBYGDA IL |
49,43 |
1 |
MS 17-34: |
209 |
WILLIAM LAGERBÄCK |
2000 |
STORVRETA IF |
53,18 |
2 |
MS 17-34: |
208 |
FRANK KVAME |
1982 |
STORVRETA IF |
54,03 |
3 |
MS 17-34: |
211 |
FILIP NORDLI |
1999 |
ASKER FLERIDRETTSLAG |
54,07 |
4 |
MS 17-34: |
|
|
|
|
|
|
MV 40-44: |
213 |
STIG OMAR EIDE |
1973 |
IL BJØRN |
43.38 |
1 |
MV 40-44: |
215 |
KAY RUNE SOLHEIM |
1975 |
HAUGEN IL |
53,21 |
2 |
MV 40-44: |
214 |
GISLE SKJØLBERG |
1973 |
BREMANGER IL |
DNS |
|
MV 55-59: |
216 |
OVE GRIMSBØ |
1961 |
POSTEN |
44.41 |
1 |
MV 65-69: |
217 |
OLA-HILMAR ERVIK |
1949 |
STATOIL MONGSTAD BIL |
54,41 |
1 |
MV 70-74: |
218 |
ASBJØRN EIDSHEIM |
1946 |
EIKANGER IL |
53,32 |
1 |
MV 50-54: |
219 |
BJØRN ARVE BRUNE |
1964 |
STRAND IL |
43,10 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RESULTAT MINIMARATON 2016 |
|
|
|
|
||
JENTER/ KVINNER |
|
|
|
|
||
Kvinner |
301 |
GERD HAUGEN |
1947 |
HORNINDAL IL |
47,40 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
GUTAR/ MENN |
|
|
|
|
||
Gutar |
309 |
Magnus Seljeset |
2001 |
Hornindal IL |
17.22 |
1 |
Gutar |
303 |
EMIL INNSELSET NORDENG |
2005 |
HAMAR IL |
17.52 |
2 |
Gutar |
304 |
GAUTE SKAR-HOVDE |
2003 |
SKAR-HOVDE RUNNERS |
18.36 |
3 |
Gutar |
310 |
Oliver Finstad Nytrøen |
2005 |
Ullkisa |
19,30 |
4 |
Gutar |
311 |
Iver Nytrøen Seljeset |
2006 |
Lyn |
19,53 |
5 |
Gutar |
312 |
Osmo Mikkola |
2005 |
Hemsedal |
21,26 |
6 |
Gutar |
308 |
Aksel Kornelius Seljeset |
2008 |
Hornindal IL |
26,36 |
7 |
Gutar |
302 |
FREDERIK GILBERG HAUGEN |
2011 |
FROGNER |
45,38 |
8 |
Menn |
305 |
BENDIK GRIMSBØ |
1995 |
FØRDE |
15.01 |
1 |
Menn |
307 |
OLAV RUNE SELJESET |
1957 |
HORNINDAL IL |
22,59 |
2 |
Menn |
306 |
NILS JAKOB HAUGEN |
1945 |
HORNINDAL IL |
47,40 |
3 |
Menn |
406 |
Ivar Arne Flo |
1944 |
Hornindal IL |
47,40 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
MINIMARATON UTAN TIDTAKING |
|
|
|
|
||
Menn |
401 |
ANNE R. BARLIE |
1953 |
SIGGERUD |
V |
|
Menn |
402 |
KÅRE R. HAUGEN |
1951 |
HORNINDAL IL |
V |
|
Menn |
403 |
TERJE VISNES |
1949 |
SIGGERUD |
V |
|
Jenter |
404 |
Pernille Finstad Nytrøen |
2007 |
Ullkisa |
41,50 |
|
Gutar |
405 |
Isak Nytrøen Seljeset |
2009 |
Lyn |
42.36 |
|
Kathrina Kahrs blir totalvinner på 10 km
Bjørn Arve Brune vinner herreklassen
Bendik Grimsbø fra Førde vinner miniton