Alle foto: Jørgen Pettersen
Pernille Thomassen var beste dame i lang løype, hun vant det 8,8 kilometer lange løpet på 34:04. Ove Bernes fra Mjøsdalen løp på 33:57 og ble nummer 15.
Alle resultater
Foreløpige resultater, 10 beste på hver distanse:
Arnaløpet 31.august 2015 | |||||
Kvinner kort løype | |||||
1 | 558 | Reigstad Vigdis Gaupholm | FRI IL | 12:37 | |
2 | 560 | Midttun Nora | FRI IL | 12:50 | |
3 | 951 | Orten Elise | ESPELAND | 12:53 | |
4 | 425 | Brattabø Ingrid | FRI IL | 13:01 | |
5 | 492 | Unneland Laila | FRI IL | 13:26 | |
6 | 494 | Færø Bertine-Helene | Varegg Fleridrett | 13:29 | |
7 | 1007 | Hundhammer Marte Hjortland | 14:16 | ||
8 | 307 | Ådland Vilde Nesbø | FRI IL | 14:36 | |
9 | 404 | Korneliussen Ragnhild | STRAUME | 15:15 | |
10 | 1123 | Tangen Victoria | 15:24 | ||
Menn kort løype | |||||
1 | 947 | Hovlandsdal Erik | Norna-Salhus | 10:19 | |
2 | 497 | Øygard Eivind | Jølster IL | 10:26 | |
3 | 1023 | Mjelde Trygve Fedje | Osterøy IL | 10:36 | |
4 | 108 | Joensen Espen | Team Lone, Lone Skule | 10:57 | |
5 | 557 | Taranger Bjørn Tore Kronen | Gular | 11:07 | |
6 | 496 | Zygmuntowicz Jozef | Osterøy IL, HTB | 11:23 | |
7 | 81 | De Oliveira Clayton Alves | Industrigulv Spesialisten | 11:43 | |
8 | 1137 | Iden Erik | FRI IL | 11:48 | |
9 | 615 | Lie Jonas | GARNES | 11:50 | |
10 | 1024 | Jørgensen Alexander | 11:54 | ||
Kvinner lang løype | |||||
1 | 1495 | Thomassen Pernille | 34:04:00 | ||
2 | 1368 | Espelid Marianne Rødseth | Mjøsdalen IL | 36:03:00 | |
3 | 1379 | Mjeldebirkeland Ingri | Osterøy IL | 36:21:00 | |
4 | 1489 | Dahle Lina Camilla | 38:25:00 | ||
5 | 1339 | Ådland Marianne Nesbø | FRI IL | 40:32:00 | |
6 | 1365 | Matre Inger Elin | Helse Bergen | 41:28:00 | |
7 | 1472 | Haugland Vilde | 42:08:00 | ||
8 | 1341 | Gundersen Annbjørg | Statoil | 42:41:00 | |
9 | 1317 | Isachsen Guro | Jernbaneverket | 42:58:00 | |
10 | 1315 | Blom Reidun | Espeland | 43:02:00 | |
Menn lang løype | |||||
1 | 1490 | Hovlandsdal Erik | Norna-Salhus | 27:54:00 | |
2 | 1366 | Øygard Eivind | Jølster IL | 28:04:00 | |
3 | 1361 | Færø Halfdan-Emil | Varegg Fleridrett | 28:18:00 | |
4 | 1359 | Jensen Erlend Nymark | Bergen Løpeklubb | 29:47:00 | |
5 | 1486 | Vik Bjarte | Osterøy IL | 30:15:00 | |
6 | 1328 | Luczyszyn Mariusz | Team Lone | 30:28:00 | |
7 | 1332 | Andresen Trygve | Varegg Fleridrett | 30:38:00 | |
8 | 1380 | Taranger Bjørn Tore Kronen | Gular | 30:52:00 | |
9 | 1322 | Joensen Espen | FRI IL | 31:44:00 | |
10 | 1362 | Færø Magnus-Johan | Eikanger IL | 31:54:00 |
Tre glade vinnere, dette er pallen for kort løype, men den er altså nesten den samme for lang løype. Vinneren Erik Hovlandsdal i midten, til venstre Eivind Øygard og til høyre Trygve Fedje Mjelde.
De tre beste kvinnene i kort løype, i midten Vigdis Gaupholm Reigstad, til venstre nummer to Nora Midttun og til høyre Elise Orten som ble nummer tre.
Startfeltet på kort løype.