Det var tre forskjellige løyper: Hulder 19,9 km (Hulder herrer og Hulder damer) Pysehulder 10,5 km (Pyse herrer og Pyse damer) Minihulder 4,6 km (Mini herrer og mini damer over 17 år, Mini gutter og Mini jenter opp til og med 16 år). Løpet gikk under fin løpstemperatur, ca 8 grader og for det meste opphold. Trivelig matstasjon med bål og fin servering ut ved Møsjøen. Samlingsplass var innendørs i oppvarmet hall, noe løperne satte pris på.
Vinnere Huldertrampen 2015
Hulder:
Nikoline Ekeberg Schjerve, Bækkelagets SK og Vegard Øie
Pysehulder:
Anine Lome, Hamar OK og Kenneth Bilstad, Vang OL
Minihulder over 17 år:
Anne Sørum, Ringsaker OK og Nils Harald Staff, OL Toten-Troll
Minihulder opp til og med 16 år:
Emma Bangstad Bergersen, Hamar OK og Sander Tonjer Fingarsen, Elverum OK
Alle resultater
Løten OLs hjemmeside
Vegard Øie vant Hulder herrer. (Foto: Stein Arne Negård)
De tre beste i Hulder herrer, Vegard Øie, Ove Antvord Haugereid og Marius Wikstrøm, diskuterer kart og løypa etter målgang.
H15-16 gutta, Eskil Frøisland Vang OL, Even Lindaas Elverum OK, Njaal Ellegaard Melby Vang OL og Simen Gran Blystad Løten OL, er klare for 10,5 km i Mosjømarka. (Foto: Stein Arne Negård)
Nikoline Ekeberg Schjerve, Bækkelagets SK vant Hulder damer (Foto: Marius Øie)
De beste i Huldertrampen 31.10.2015:
Plass | Navn | Organisasjon | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Vegard Øie | NOTEAM | 2:18:04 | 6:44 | |
2 | Ove Antvord Haugereid | Løten o-lag | 2:18:32 | +0:28 | 6:45 |
3 | Marius Wikstrøm | Ringsaker OK | 2:19:26 | +1:22 | 6:48 |
4 | Jo Inge Fjellstad | Ås-NMBU Orientering | 2:23:11 | +5:07 | 6:59 |
5 | Hans Aleksander Østhagen | Byåsen IL | 2:30:23 | +12:19 | 7:20 |
Hulder damer
20 500 m, 6 startende deltakerePlass | Navn | Organisasjon | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nikoline Ekeberg Schjerve | Bækkelagets SK | 2:43:13 | 7:57 | |
2 | Evine Westli Andersen | Løten o-lag | 2:49:30 | +6:17 | 8:16 |
3 | Kristine Sollien Flaskerud | OL Toten-Troll | 2:49:38 | +6:25 | 8:16 |
Pyse herrer
10 510 m, 60 startende deltakerePlass | Navn | Organisasjon | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kenneth Bilstad | Vang OL | 1:10:08 | 6:40 | |
2 | Kjetil Øygard | Løten o-lag | 1:14:26 | +4:18 | 7:04 |
3 | Bjørn Solbergseter | Austmarka IL | 1:14:32 | +4:24 | 7:05 |
4 | Tom Bergan | Fet OL | 1:15:03 | +4:55 | 7:08 |
5 | Audun Strandlie | Gjø-Vard OL | 1:15:27 | +5:19 | 7:10 |
6 | Calle Björkman | IFK Mora | 1:16:09 | +6:01 | 7:14 |
7 | Sander Rogndokken | Fet OL | 1:16:21 | +6:13 | 7:15 |
8 | Even Lindaas | Elverum OK | 1:16:30 | +6:22 | 7:16 |
9 | Elias Øhman | Gjø-Vard OL | 1:16:36 | +6:28 | 7:17 |
10 | Njaal Ellegaard Melby | Vang OL | 1:16:44 | +6:36 | 7:18 |
Pyse damer
10 510 m, 25 startende deltakerePlass | Navn | Organisasjon | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Anine Lome | Hamar OK | 1:18:54 | 7:30 | |
2 | Kjersti Rønning | Hamar OK | 1:20:20 | +1:26 | 7:38 |
3 | Lea-Rebekka Tonjer | Oslostudentenes IK | 1:22:11 | +3:17 | 7:49 |
4 | Marte Hoff Hagen | Byåsen IL | 1:28:21 | +9:27 | 8:24 |
5 | Anna-Thekla Tonjer | Elverum OK | 1:29:11 | +10:17 | 8:29 |
6 | Kristine Haanes Strandlie | Gjø-Vard OL | 1:29:15 | +10:21 | 8:29 |
7 | Wenche Bjørnstad | Ringsaker OK | 1:29:26 | +10:32 | 8:30 |
8 | Mona Lome | Hamar OK | 1:29:45 | +10:51 | 8:32 |
9 | Nina Smestad | Løten o-lag | 1:33:20 | +14:26 | 8:52 |
10 | Vanja Staff | OL Toten-Troll | 1:37:07 | +18:13 | 9:14 |
Mini herrer
4 640 m, 24 startende deltakerePlass | Navn | Organisasjon | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nils Harald Staff | OL Toten-Troll | 33:17 | 7:10 | |
2 | Arve Smestad | Løten o-lag | 43:23 | +10:06 | 9:20 |
3 | Erik Haugen | Ringsaker OK | 43:33 | +10:16 | 9:23 |
3 | Terje Malm | Hamar OK | 43:33 | +10:16 | 9:23 |
5 | Frode Bergersen | Hamar OK | 44:49 | +11:32 | 9:39 |
6 | Ole Hans Øie | Løten o-lag | 46:11 | +12:54 | 9:57 |
7 | John Tangen | Hamar OK | 46:22 | +13:05 | 9:59 |
8 | Tore Jørgensen | Norsk Tipping BIL | 51:47 | +18:30 | 11:09 |
9 | Willy Johansen | Ringsaker OK | 52:10 | +18:53 | 11:14 |
10 | Øivind Frøisland | Vang OL | 53:37 | +20:20 | 11:33 |
Mini damer
4 640 m, 6 startende deltakerePlass | Navn | Organisasjon | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Anne Sørum | Ringsaker OK | 44:05 | 9:30 | |
2 | Selma Tonjer | Nydalens SK | 46:39 | +2:34 | 10:03 |
3 | Berit Myhrmoen | NOTEAM | 59:49 | +15:44 | 12:53 |
Mini gutt
4 640 m, 3 startende deltakerePlass | Navn | Organisasjon | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sander Tonjer Fingarsen | Elverum OK | 45:23 | 9:46 | |
2 | Mats Lindaas | Elverum OK | 58:31 | +13:08 | 12:36 |
3 | Petter Stensli Forseth | Løten o-lag | 1:02:57 | +17:34 | 13:34 |
Mini jente
4 640 m, 7 startende deltakerePlass | Navn | Organisasjon | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Emma Bangstad Bergersen | Hamar OK | 44:48 | 9:39 | |
2 | Anne Frøisland | Vang OL | 53:27 | +8:39 | 11:31 |
3 | Kamilla Lome | Hamar OK | 56:36 | +11:48 | 12:11 |
3 | Ellingsen Maiken | Hamar OK | 56:36 | +11:48 | 12:11 |