Alle klasser og løyper hadde fellesstart. Løypelengdene her var lengre enn de fleste pleier å løpe til vanlig. Både orienteringsevnen og ikke minst kondisjon ble satt på prøve. Selv om de som løper samme løype skal til de samme postene skilte løypene godt, noen bommet en del og det skiller godt på løpskapasitet og veivalg når løypene blir såpass lange. Det ble en fin lang trimtur for de fleste, enkelte litt mer slitne enn andre....
Klasser og løyper:
Hulder løypa var 19,3 km og løpes av 2 klasser: Hulder herrer og Hulder damer.
Pyse løypa var 11,9 km og løpes av 2 klasser: Pyse herrer og Pyse damer.
Mini løypa var 5,0 km og det var 4 klasser: Mini gutter/jenter/herrer/damer.
Klassevinnere:
Hulder damer: Evine Westli Andersen, Løten OL
Hulder herrer: Sindre Østgulen Deisz, NTNUI
Pyse damer: Emilie Westli Andersen, Løten OL
Pyse herrer: Simen Ballangrud, OL Toten-Troll
Mini damer: Ingeborg Ellegaard Melby, NTNUI
Mini herrer: Stein Nordvi, Elverum OK
Takk til Løten OL for en flott og morsom utfordring i høstvakre Mosjømarka!
(Tekst og foto: Stein Arne Negård)Vinnerne av Pyseklassen: Simen Ballangrud, OL Toten-Troll og Emilie Westli Andersen, Løten OL.
Vinner Huldertrampen damer Evine Westli Andersen, Løten OL.
Vinner Huldertrampen Herrer: Sindre Østgulen Deisz, NTNUI
Løten OL hjemmeside
Alle resultater
Kart, løyper og veivalg i Livelox
De beste i Huldertrampen 27.10.2018: |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hulder herrer
|
19 370 m, 9 startende deltakere
|
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
Km-tid
|
1
|
Sindre Østgulen Deisz
|
NTNUI
|
02:10:06
|
|
06:42
|
2
|
Yngve Volden
|
Løten o-lag
|
02:13:54
|
+3:48
|
06:54
|
3
|
Vegard Ølstad Dalberg
|
Bækkelagets SK
|
02:28:45
|
+18:39
|
07:40
|
4
|
Dag Steinar Ragvin
|
Bø OL
|
02:31:52
|
+21:46
|
07:50
|
5
|
Sverre Bang Støeng
|
NTNUI
|
02:57:56
|
+47:50
|
09:11
|
|
|
|
|
|
|
Hulder damer
|
19 370 m, 5 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Evine Westli Andersen
|
Løten o-lag
|
02:44:23
|
|
08:29
|
2
|
Sofie Johansson
|
Løten o-lag
|
03:01:10
|
+16:47
|
09:21
|
3
|
Ida Hjorth
|
Gjø-Vard OL
|
03:29:14
|
+44:51
|
10:48
|
4
|
Martine Skjelsvik
|
Lillehammer OK
|
04:33:51
|
+1:49:28
|
14:08
|
5
|
Emma Bangstad Bergersen
|
Hamar OK
|
04:33:52
|
+1:49:29
|
14:08
|
|
|
|
|
|
|
Pyse herrer
|
11 930 m, 35 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Simen Ballangrud
|
OL Toten-Troll
|
01:13:32
|
|
06:09
|
2
|
Kenneth Bilstad
|
Vang OL
|
01:13:39
|
+0:07
|
06:10
|
3
|
Marius Øie
|
Løten o-lag
|
01:13:52
|
+0:20
|
06:11
|
4
|
Jostein Svaland Dale
|
Vang OL
|
01:16:46
|
+3:14
|
06:26
|
5
|
Sander Tonjer Fingarsen
|
Elverum OK
|
01:16:58
|
+3:26
|
06:27
|
6
|
Tom Bergan
|
Fet OL
|
01:18:27
|
+4:55
|
06:34
|
7
|
Øyvind Lien
|
Gjø-Vard OL
|
01:21:40
|
+8:08
|
06:50
|
8
|
Mats Lindaas
|
Elverum OK
|
01:28:33
|
+15:01
|
07:25
|
9
|
Sigurd Dæhli
|
Løten o-lag
|
01:28:50
|
+15:18
|
07:26
|
10
|
Pål Stenberg
|
Vang OL
|
01:29:03
|
+15:31
|
07:27
|
|
|
|
|
|
|
Pyse damer
|
11 930 m, 13 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Emilie Westli Andersen
|
Løten o-lag
|
01:21:35
|
|
06:50
|
2
|
Anine Lome
|
Hamar OK
|
01:26:42
|
+5:07
|
07:16
|
3
|
Mona Lome
|
Hamar OK
|
01:32:07
|
+10:32
|
07:43
|
4
|
Ane Bjørnsgård
|
Lillehammer OK
|
01:49:22
|
+27:47
|
09:10
|
5
|
Anna-Thekla Tonjer
|
Elverum OK
|
01:49:40
|
+28:05
|
09:11
|
|
|
|
|
|
|
Mini herrer
|
5 000 m, 16 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Stein Nordvi
|
Elverum OK
|
44:04:00
|
|
08:48
|
2
|
Arnstein Dale
|
OL Vallset/Stange
|
45:04:00
|
+1:00
|
09:00
|
3
|
Tore Jørgensen
|
Hamar OK
|
48:45:00
|
+4:41
|
09:45
|
4
|
Erik Haugen
|
Ringsaker OK
|
48:54:00
|
+4:50
|
09:46
|
5
|
Ludvig Bjerke-Narud
|
Hamar OK
|
50:27:00
|
+6:23
|
10:05
|
|
|
|
|
|
|
Mini damer
|
5 000 m, 14 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Ingeborg Ellegaard Melby
|
NTNUI
|
42:10:00
|
|
08:26
|
2
|
Ingvild Gjessing
|
Vang OL
|
42:51:00
|
+0:41
|
08:34
|
3
|
Ragnhild Skogsrud
|
OL Vallset/Stange
|
45:05:00
|
+2:55
|
09:01
|
4
|
Margrete Jørandli
|
Gjø-Vard OL
|
45:09:00
|
+2:59
|
09:01
|
5
|
Wenche Bjørnstad
|
Ringsaker OK
|
45:25:00
|
+3:15
|
09:05
|
|
|
|
|
|
|
Mini gutt
|
5 000 m, 5 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Emil Tonjer Fingarsen
|
Elverum OK
|
42:08:00
|
|
08:25
|
2
|
Even Lien
|
Gjø-Vard OL
|
42:28:00
|
+0:20
|
08:29
|
3
|
Magnus Svaland Dale
|
OL Vallset/Stange
|
44:57:00
|
+2:49
|
08:59
|
4
|
Aksel Tonjer Fingarsen
|
Elverum OK
|
53:49:00
|
+11:41
|
10:45
|
5
|
Tobias Tronbøl Lium
|
IL Koll
|
54:15:00
|
+12:07
|
10:51
|
|
|
|
|
|
|
Mini jente
|
5 000 m, 4 startende deltakere
|
|
|
|
|
1
|
Henriette Berg
|
Løten o-lag
|
53:34:00
|
|
10:42
|
2
|
June Rogstad Bekkevold
|
Løten o-lag
|
53:35:00
|
+0:01
|
10:43
|
3
|
Maren Henriksen
|
Vang OL
|
53:58:00
|
+0:24
|
10:47
|
4
|
Mina Bleken Rud
|
Vang OL
|
01:00:59
|
+7:25
|
12:11
|