Hedda Hynne var tilbake i god form etter skadeavbrekk og løp på 2.02,74 som er bare 50 hundredeler bak persen som hun satte i fjor. Yngvild Elvemo kom i mål 13 hundredeler bak klubbvenninnen, og for hennes del var det pers med 41 hundredeler.
Trine Mjåland har løpt fortest på 800 m i Norge i år med 2.01,69, og for første gang i historien har tre norske jenter løpt under 2.03 i samme sesong. Så kan en håpe at minst en av dem vil klare OL-kravet som antakelig vil ligge på 2.01.
Litt lenger unna OL-kravet er Kristine Eikrem Engeset, men hun nærmer seg stadig sitt eget bestenivå, og nå løp hun 1500 meteren på 4.13,84. Det holdt til en sjuendeplass i A-heatet. Silje Fjørtoft persa med drøye sekundet da hun noterte 4.17,25 og ble nummer 12.
Eneste norske mannlige deltaker var Emil Oustad som ble nummer tre i B-heatet på 800 m med 1.50,12. Det var årsbeste, men halvannet sekund bak persen som han satte i fjor.
Kvinner 800 m, A-heat | |||||
1 | 2:01.96 | Alexandra Bell | SEN | Pudsey & Bramley | |
2 | 2:02.28 | Emily Dudgeon | U23 | Edinburgh AC/Cambridge Uni | |
3 | 2:02.74 | Hedda Hynne | SB | SEN | Norway |
4 | 2:02.87 | Yngvild Elvemo | PB | SEN | Norway |
5 | 2:03.45 | Karin Storbacka | SB | SEN | Finland |
6 | 2:03.53 | Leah Barrow | U23 | Windsor Slough Eton | |
7 | 2:03.60 | Paulina Mikiewicz | SEN | Poland | |
8 | 2:04.57 | Revee Walcott-Nolan | PB | U23 | Newham & Essex Beagles |
9 | 2:04.60 | Katherine Marshall | SEN | Cardiff/New Zealand | |
10 | 2:05.30 | Selma Kajan | SEN | Australia | |
11 | 2:06.11 | Zenitha Eriksson | SEN | Finland | |
Menn 800 m, B-heat | |||||
1 | 1:49.69 | David Dempsey | PB | SEN | Sheffield & Dearne |
2 | 1:49.98 | David Proctor | SB | SEN | Sale Harriers Manchester |
3 | 1:50.12 | Emil Oustad | SB | SEN | Norway |
4 | 1:50.39 | Stephen Mackay | PB | SEN | Glasgow City/Inverness |
5 | 1:50.42 | Tom Syckelmoore | SEN | Basingstoke & Mid Hants | |
6 | 1:50.81 | Ben Rochford | U20 | Shaftesbury Barnet | |
7 | 1:51.45 | James Gormley | U20 | Sheffield & Dearne | |
Kvinner 1500 m, B-heat | |||||
1 | 4:07.31 | Ciara Mageean | PB | SEN | University College Dublin |
2 | 4:10.17 | Madeleine Murray | PB | U23 | Edinburgh AC |
3 | 4:12.08 | Jessica Judd | U23 | Chelmsford | |
4 | 4:12.59 | Racheal Bamford | PB | SEN | Leeds City/Otley |
5 | 4:13.19 | Melissa Courtney | U23 | Shaftesbury Barnet | |
6 | 4:13.38 | Julia Cooke | SEN | Birchfield H/Birmingham Uni | |
7 | 4:13.84 | Kristine Eikrem Engeset | SB | SEN | Norway |
8 | 4:14.36 | Kate Holt | PB | SEN | City of Stoke |
9 | 4:14.41 | Charlotte Arter | PB | SEN | Cardiff/New Mexico Uni |
10 | 4:15.39 | Rachel McClay | PB | SEN | Bracknell AC |
11 | 4:16.73 | Gemma Kersey | SB | SEN | Basildon/Middlesex Uni |
12 | 4:17.25 | Silje Fjørtoft | PB | SEN | Norway |
13 | 4:17.29 | Katie Snowden | U23 | Herne Hill/Nottingham Uni | |
14 | 4:17.76 | Jade Williams | SEN | Amman Valley | |
15 | 4:18.38 | Harriet Knowles-Jones | PB | U20 | Warrington AC |
16 | 4:20.76 | Emma Mitchell | PB | U23 | Banbridge |