5 km menn | |||||||
1 | Kjetil Hals | 00:16:36 | |||||
2 | Lars Røttingen | AXA | 00:16:56 | ||||
3 | Espen Kristiansen | Statoil B.I.L. / Slevik IL | 00:17:01 | ||||
4 | Terje Simmenes | aker solutions | 00:17:25 | ||||
5 | Erlend Gjerdevik Sørtveit | Friidrettsklubben BFG Fana | 00:17:27 | ||||
6 | Robert Hisdal | Bergenskirken.no | 00:17:31 | ||||
7 | Dag Rød Hilland | Friidrettsklubben BFG Fana | 00:17:35 | ||||
8 | Andreas Iden | KONDIS | 00:17:43 | ||||
9 | Thomas Gunnlaugsson | Ask Friidrett | 00:17:52 | ||||
10 | Anders Strømblad Hansen | 00:17:56 | |||||
392 deltakere | |||||||
5 km kvinner | |||||||
1 | Cecilie Pernille Thomassen | Friidrettsklubben BFG Fana | 00:18:51 | ||||
2 | Kristine Fjellanger | Varegg Fleridrett | 00:20:04 | ||||
3 | Silje Stenersen | KONDIS | 00:20:05 | ||||
4 | Renate Lie | KONDIS | 00:20:28 | ||||
5 | Linn Seliussen | Fana IL Basis II | 00:20:28 | ||||
6 | Christiane Tröße | Varegg Fleridrett | 00:20:50 | ||||
7 | Johanne Rakner | Varegg Fleridrett | 00:20:58 | ||||
8 | Audil Kvåle | 00:21:22 | |||||
9 | Linda Grøning | Friidrettsklubben BFG Fana | 00:21:33 | ||||
10 | Tuva Straume | 00:21:55 | |||||
247 deltakere | |||||||
10 km menn | |||||||
1 | Bjørn Tore Kronen Taranger | Friidrettsklubben BFG Fana | 00:34:44 | ||||
2 | Trygve Ottersen | 00:35:51 | |||||
3 | Ole Martin Eide Røssland | Friidrettsklubben BFG Fana | 00:36:02 | ||||
4 | Gustav Iden | IL Norna-Salhus | 00:36:22 | ||||
5 | Odd Anders Grimsbø | Varegg Fleridrett | 00:36:25 | ||||
6 | Erlend Moster Knudsen | Varegg Fleridrett | 00:36:54 | ||||
7 | sindre sunde | 00:37:15 | |||||
8 | Kåre Hansen | Bergen Triathlon Club | 00:37:56 | ||||
9 | Frank Vagstad | Bergen Triathlon Club | 00:38:01 | ||||
10 | Terje Hordnes | Skanska Aktiv | 00:38:01 | ||||
207 deltakere | |||||||
10 km kvinner | |||||||
1 | Elise Orten | IL Fri | 00:41:09 | ||||
2 | Nancy Sommer | Varegg Fleridrett | 00:41:45 | ||||
3 | Nancy Sommer | Varegg Fleridrett | 00:41:48 | ||||
4 | Torun Øvergaard Aarvik | Friidrettsklubben BFG Fana | 00:41:49 | ||||
5 | Lina Rivedal | HSI | 00:43:06 | ||||
6 | Maren Eliassen | NHH | 00:43:16 | ||||
7 | Hirth Vesna | 00:45:42 | |||||
8 | Linéa Fredäng | Åsane CK | 00:46:15 | ||||
9 | Cecilie Landro | 00:46:23 | |||||
10 | Maja Aarland | 00:46:35 | |||||
62 deltakere |
Alle resultatener
I
Erik Steen (til venstre), Magnus Marthinsen og Sondre Konglevoll gleder seg til å starte.
Speaker Dag Rasmussen holder kontroll på det store startfeltet.
Jan Roger Jensen og Jan William Jensen er klare til start på tikilometeren.
Bjørn Tore Kronen Taranger og Odd Anders Grimsbø, hhv første- og femtemann i dagens løp. Bak står Ståle Danielsen.
Bjørnar Vevatne Øverland og Gustav Iden løp på hhv 46.50 og 36.22. Gustav Iden tok fjerdeplassen totalt.
Christian Winterthun venter på startskuddet på femkilometeren.
Odd Christian Eiking (nr 12253) og Anders Fanebust i gang med femkilometeren.
Terje Simmenes (12383), Thomas Gunlaugsson (0023) og Jan Rolland er klare til start på femkilometeren.
Sindre Østgulen Deisz foran, deretter Torjus Raa og Sondre Damm
Vinneren av femkilometer for damer, Pernille Thomassen, og Henrik Irgens Gravdal.
Vinneren av femkilometeren, Kjetil Hals, er kommet i mål på 16.36.
Johanne Rakner ble nummer sju av damene med 20.58.
Rune Hansen scanner strekkoden til Cathrine Haugstvedt som kom i mål på 23.20.
Sondre Konglevoll fra Bjarg er i mål
Eva Charlotte Eiking løp ti kilometer på 51.04.
Bergen Triathlon Club hadde lagsmesterskap i dette første karuselløpet.
Alle foto: Jan Ringheim