Ingressfoto: 500m igjen før mål i det andre heatet og feltet er godt samlet.
Slik gikk det ifjor: Erik taklet presset.
Resultater Menn junior 1500m:
MJ 19 1500 m | ||||||||||
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | Resultat: | ||||||
Heat: 1 | ||||||||||
1 | 431 | Thomas Jefferson Byrkjeland | Tjalve, IK | 4,08,12 | ||||||
2 | 407 | Edvard Kamperud Nygaard | Tjalve, IK | 4,08,38 | ||||||
3 | 355 | Håvard Lalit Øglænd | Spirit - Stavanger FIK | 4,08,39 | ||||||
4 | 387 | Magnus Hannevig Pettersen | Sturla, IF | 4,08,54 | ||||||
5 | 140 | Alexander Tesfamarin | Gular, IL | 4,08,73 | ||||||
6 | 378 | Lars Lunde | Stord IL (Allianseidrettslag) | 4,09,09 | ||||||
7 | 529 | Marius-Emil Salvanes | Åkra IL | 4,09,47 | ||||||
8 | 273 | Magnar Fossbakken Lundberg | Ranheim IL | 4,10,10 | ||||||
9 | 18 | Anders Bjørndal | BFG Bergen Friidrettsklubb | 4,12,30 | ||||||
49 | Anders Bakken Arneberg | BUL, IL i | DNF | |||||||
Heat: 2 |
||||||||||
1 | 496 | Sigurd Blom Breivik | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 4,19,80 | ||||||
2 | 422 | Mathias Berntzen Engevik | Tjalve, IK | 4,19,81 | ||||||
3 | 51 | Endre Wigaard | BUL, IL i | 4,20,09 | ||||||
4 | 345 | Markus Borge Harbo | Skjalg IL | 4,20,13 | ||||||
5 | 377 | Lars Jonassen Føyen | Stord IL (Allianseidrettslag) | 4,20,14 | ||||||
6 | 26 | Henrik Irgens Gravdal | BFG Bergen Friidrettsklubb | 4,20,24 | ||||||
7 | 505 | Jonas Gjesdal | Varegg Fleridrett | 4,20,55 | ||||||
8 | 327 | Harald Aarskog | Skarphedin, Idrettslaget | 4,22,44 | ||||||
9 | 489 | Jonas Krossøy | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 4,25,49 | ||||||
10 | 19 | Andreas Iden | BFG Bergen Friidrettsklubb | 4,26,81 |
STARTLISTE 1500 m - KJ 19
10 Inger Emilie Bryn Mathisen Askim IF
20 Anna Serine Røssland BFG Bergen Friidrettsklub
27 Ingrid Næss Johansen BFG Bergen Friidrettsklub
38 Thyra Hevrøy BFG Bergen Friidrettsklub
129 Inga Kårstad Skaar Førde IL - Friidrett
130 Rebekka Sem Gjerpen IF Allianse - Friidr
144 Ingrid Halvorsen Folvik Gular, IL
163 Elisabeth Angell Bergh Haugesund Idrettslag Friid
174 Ida Holtskog Herkules Friidrett
228 Emilie Grøterud Moelven IL
279 Mathilde Myhrvold Raufoss IL -Friidrett
287 Caroline Ziesler Sandnes IL
318 Hanna Eid Selsbakk IF
320 Kristine Gundersen Selsbakk IF
321 Mari Sørli Selsbakk IF
323 Marthe Olsen Selsbakk IF
336 Christine Sekkesæter Skjalg IL
339 Ida Elise Eriksen Skjalg IL
340 Ida Elise Nymoen Eltervaag Skjalg IL
342 Kristine Holst Skjalg IL
401 Irene Johansen Sørum IL
436 Linn-kristine Bloch Børke Trondheim Friidrett - Friidr
441 Aurora Selstad Dybedokken Tyrving IL
484 Caroline Foss Høistad Ullensaker/Kisa IL Friidrett
STARTLISTE 1500 m - MJ 19
18 Anders Bjørndal BFG Bergen Friidrettsklub
19 Andreas Iden BFG Bergen Friidrettsklub
26 Henrik Irgens Gravdal BFG Bergen Friidrettsklub
49 Anders Bakken Arneberg BUL, IL i
51 Endre Wigaard BUL, IL i
108 August Magnus Stensrød Flø Fredrikstad IF
140 Alexander Tesfamarin Gular, IL
273 Magnar Fossbakken Lundberg Ranheim IL
327 Harald Aarskog Skarphedin, Idrettslaget
345 Markus Borge Harbo Skjalg IL
355 Håvard Lalit Øglænd Spirit - Stavanger FIK
377 Lars Jonassen Føyen Stord IL (Allianseidrettslag
378 Lars Lunde Stord IL (Allianseidrettslag
387 Magnus Hannevig Pettersen Sturla, IF
407 Edvard Kamperud Nygaard Tjalve, IK
422 Mathias Berntzen Engevik Tjalve, IK
431 Thomas Jefferson Byrkjeland Tjalve, IK
489 Jonas Krossøy Ullensaker/Kisa IL Friidrett
496 Sigurd Blom Breivik Ullensaker/Kisa IL Friidrett
505 Jonas Gjesdal Varegg Fleridrett
529 Marius-Emil Salvanes Åkra IL