Norge stkller fem utøvere på mellom- og langdistansene. Det deltar totalt 1518 utøverne totalt fra 160 land.
JENTER
800 m Amalie Sæten, Kristiansand
Forsøk tirsdag 11.10
Semifinale onsdag 18.45
Finale torsdag 20.45
Amalie løper i tredje heat kl. 11:26 Fire beste i hvert heat pluss fire beste tider går videre.
ORDER / LANE | BIB | ATHLETE | COUNTRY | SB 2016 | PB |
---|---|---|---|---|---|
2 | 1082 | Victoria TACHINSKI | CAN | 2:03.58 | 2:03.58 |
3 | 1516 | Oliwia PAKULA | POL | 2:05.67 | 2:05.67 |
4 | 1266 | Alina AMMANN | GER | 2:03.57 | 2:03.57 |
5 | 1144 | Arletis THAUREAUX | CUB | 2:05.60 | 2:05.60 |
6 | 1481 | Amalie SÆTEN | NOR | 2:07.36 | 2:07.36 |
7 | 1483 | Alison ANDREWS-PAUL | NZL | 2:06.84 | 2:06.84 |
8 | 1075 | Lilyana GEORGIEVA | BUL | 2:09.01 | 2:07.89 |
9 | 1468 | Aminat ALABI | NGR | 2:09.16 | 2:09.16 |
GUTTER
800 m Markus Einan, Ull/Kisa
Forsøk fredag 10.25
Semifinale lørdag 17.45
Finale søndag 17.10
1500 m Jakob Ingebrigtsen, Sandnes
Forsøk tirsdag 10.35
Finale torsdag 20.25
Ingebrigtsen løper i 3. heat 10:55 De tre beste i hvert heat pluss de tre raskeste tidene går til finalen.
ORDER / LANE | BIB | ATHLETE | COUNTRY | SB 2016 | PB |
---|---|---|---|---|---|
1 | 506 | Lorenzo CASINI | ITA | 3:47.81 | 3:47.81 |
2 | 837 | Ali KADDACHI | TUN | 3:54.0 | |
3 | 927 | Diego ZARATE | USA | 3:44.50 | 3:44.50 |
4 | 281 | Adrián BEN | ESP | 3:44.52 | 3:44.52 |
5 | 327 | Taresa TOLOSA | ETH | 3:49.60 | 3:49.60 |
6 | 264 | Mohamed ISMAIL IBRAHIM | DJI | 3:39.84 | 3:37.08 |
7 | 204 | Mark PATTON | CAN | 3:44.34 | 3:44.34 |
8 | 862 | Anton HRABOVSKYI | UKR | 3:46.70 | 3:46.70 |
9 | 680 | Jakob INGEBRIGTSEN | NOR | 3:42.44 | 3:42.44 |
10 | 580 | Ryohei SAKAGUCHI | JPN | 3:43.88 | 3:43.88 |
11 | 105 | Abderezak KHELILI | ALG | ||
12 | 738 | Hugo ROCHA | POR | 3:46.07 | 3:46.07 |
13 | 841 | Ramazan BARBAROS | TUR | 3:41.78 | 3:41.78 |
14 | 359 | Baptiste MISCHLER | FRA | 3:39.58 | 3:39.58 |
10.000 m Joakim Sødal, Kyrksæterøra
Finale tirsdag 20.30
34 mann i ett felt er påmeldt på 10.000 m
ORDER / LANE | BIB | ATHLETE | COUNTRY | SB 2016 | PB |
---|---|---|---|---|---|
1 | 103 | Ali DJOUDAR | ALG | 30:17.26 | 30:17.26 |
2 | 882 | Colin BURKE | USA | 30:46.25 | 30:46.25 |
3 | 494 | Sammy ABDULJABER | ISR | 30:47.36 | 30:47.36 |
4 | 101 | Tawfiq BOUZIANE | ALG | 30:09.77 | 30:09.77 |
5 | 278 | Mogos SHUMAY | ERI | 27:56.98 | 27:56.98 |
6 | 707 | Mateusz KACZOR | POL | 30:17.64 | 30:17.64 |
7 | 684 | Joakim SØDAL | NOR | 30:46.8 | 30:46.8 |
8 | 765 | Kabelo MELAMU | RSA | 30:53.20 | 30:53.20 |
9 | 757 | Dorin-Andrei RUSU | ROU | 30:49.81 | 30:49.81 |
10 | 581 | Hayato SEKI | JPN | 28:48.63 | 28:48.63 |
11 | 913 | Thomas POLLARD | USA | 30:31.73 | 30:31.73 |
12 | 578 | Shota ONIZUKA | JPN | 28:55.26 | 28:55.26 |
13 | 468 | Abhishek PAL | IND | 30:42.22 | 30:42.22 |
14 | 594 | Rodgers Chumo KWEMOI | KEN | 27:43.85 | 27:42.09 |
15 | 324 | Gizachew HAILU | ETH | 29:31.04 | 29:31.04 |
16 | 731 | Filipe FIALHO | POR | 31:08.99 | 31:08.99 |
17 | 294 | Ivo MASEDA | ESP | 31:00.81 | 31:00.81 |
18 | 467 | Gavit MURLI | IND | 30:47.06 | 30:47.06 |
19 | 857 | Jacob KIPLIMO | UGA | 28:26.30 | 28:26.30 |
20 | 277 | Aron KIFLE | ERI | 27:27.04 | 27:27.04 |
21 | 443 | Mario PACAY | GUA | 28:53.43 | 28:53.43 |
22 | 287 | Pedro GARCÍA | ESP | 30:56.86 | 30:56.86 |
23 | 205 | Sergio RÁEZ VILLANUEVA | CAN | 30:00.01 | 30:00.01 |
24 | 858 | Martin MUSAU | UGA | 28:11.64 | 28:11.64 |
25 | 696 | Yuri LABRA | PER | 31:07.15 | 31:07.15 |
26 | 495 | Gudadew BELACHAW | ISR | 30:50.16 | 30:50.16 |
27 | 329 | Amedework WALELEGN | ETH | 29:43.69 | 29:43.69 |
28 | 528 | Pietro RIVA | ITA | 30:00.28 | 30:00.28 |
29 | 211 | Hugo CATRILEO | CHI | 30:36.25 | 30:36.25 |
30 | 345 | Abderrazak CHARIK | FRA | 30:22.80 | 30:22.80 |
31 | 847 | Ramazan KARAGÖZ | TUR | 30:53.19 | 30:00.21 |
32 | 201 | Ehab EL-SANDALI | CAN | 30:13.53 | 30:13.53 |
33 | 592 | Ronald Kiprotich KIRUI | KEN | 28:28.11 | 28:28.11 |
34 | 774 | Jean Marie MYASIRO | RWA | 30:55.84 | 30:55.84 |
3000m hinder Thomas Byrkjeland, Tjalve
Forsøk torsdag 10.00
Finale søndag 16.20
Mesterskapets hjemmeside
Mesterskapet dekkes slik av Eurosport
Onsdag:
18.00-21.40 Eurosport 2
Torsdag:
19.00-21.25 Eurosport 2
Fredag:
18.00-21.40 Eurosport 2
Lørdag:
17.00-19.55 Eurosport 2
Søndag:
16.00-18.00 Eurosport 2
Livedekningen finner en også på Watch Athletics