I sesongens andre løp var det omtrent like mange deltakere som i det første løpet, og det ser dermed ut til at Kystbykarusellen har kommet godt i gang med sitt tilbud om en vinterkarusell under tak.
Etter at det første løpet denne sesongen måtte avlyses på grunn av manglende oppslutning har det nå vært rundt 75 – 90 deltakere i de to løpene som er arrangert når vi regner med dem som løper stafett. Og i dette løpet er det en 5 etappers stafett for de yngste mens de voksne løper 5 km, alt inne i garasjeanlegget til Sartor Senter på Sotra utenfor Bergen.
Og mens vinterens stormer bygget seg opp over Sotra kunne deltagerne i Kystbykarusellen konsentrere seg om å løpe gjennom løypen som går gjennom flere av parkeringsdekkene i Kystbyen.
De som sprang aller raskest i dameklassen var Benedikte Jacobsen fra Strusshamn, bak henne fulgte Julie Bøtun og Karyn Reynolds på de neste plassene. Sistenevnte Karen er en irsk dame som har skrevet i påmeldingen til Kystbykarusellen at «I Thought This was a Pub Crawl!». Men hun løp altså så bra at hun neppe kunne tro det var en pubrunde hun var med på.
I herreklassen ble den aller raskeste denne gangen Jan Erik Engan fra Olsvik, og han henviste vinneren av forrige løp Haile Gebrezgi til andreplassen. Simen Astrup kapret tredjeplassen rett foran Martin Kvalø.
(se flere bilder øverst i artikkelen)
Les mer om Kystbykarusellen på arrangørsidene
Fellesstarten har gått i etasje E i Kystbyen under Sartor Senter på Sotra.
Gunnar Larsen er en av dem som bidrar til å gjøre Kystbykarusellen til et skikkelig godt arrangement.
Premiepallen kvinner: Julie Bøtun, Benedikte Jacobsen og Karyn Reynolds.
Premiepallen menn: Simen Astrup, Jan Erik Engan og Haile Gebrezgi.
Alle resultater løp 2 Kystbykarusellen
Resultatliste kvinner:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Tid |
1 | 312 | Benedikte Jacobsen | STRUSSHAMN | 22:41 |
2 | 328 | Julie Bøtun | Spirit Stavanger Friidrettsklubb | 22:56 |
3 | 334 | Karyn Reynolds | Sotra Sportsklubb / I Thought This was a Pub Crawl! | 23:10 |
4 | 301 | Linda Skotnes | KJERRGARDEN | 25:45 |
5 | 305 | Marlene Reiners | Ck Sotra | 27:02 |
6 | 319 | Jannicke Tang Pedersen | Acos Sporty | 28:04 |
7 | 316 | Cecilie Arnholt | KLEPPESTØ | 30:36 |
8 | 322 | Anette Valen | KNARREVIK | 32:10 |
8 | 340 | Marita Mentzoni | OLSVIK | 32:43 |
9 | 342 | Rita Stendal | FYLLINGSDALEN | 32:43 |
Resultat Gutter 13-15
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Tid |
33 | 314 | Tore Jebsen Hoem | Nordre Fjell | 27:16 |
Resultat Barn 5 km:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Tid |
0 | 339 | Jonas Osa | Sotra sk | 21:47 |
0 | 345 | Iver Jebsen Hoem | Nordre Fjell | 25:54 |
Resultat Stafett:
Startnr. | Navn | Klubb | Tid |
1 | Brattholmen skole 3. klasse 1 (Markus Hordnes, Karoline Algrøy, Jakob Tellefsen, Daniel Torvik, Pelle Landro) | KNARREVIK | 22:15 |
2 | Foldnes Gutter 1 (Magnus Torsvik, Oskar Torsvik, Yosef Haile, Nebi Haile, ) | Sotra Sportsklubb | 22:38 |
3 | Brattholmen skole 3. klasse 2 (Malin Valen, Mattias Valen, Leo Marensius Mauno, Katia Lopes Mota, Jakob Tellefsen) | KNARREVIK | 31:18 |
Resultatliste menn:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Tid |
1 | 344 | Jan Erik Engan | OLSVIK | 17:16 |
2 | 313 | Haile Gebrezgi | STRAUME | 17:47 |
3 | 349 | Simen Astrup | Hageland Sotra Hagesenter | 18:17 |
4 | 347 | Martin Kvalø | Sømna IL | 18:20 |
5 | 346 | Fredrik Madsen | Bergen Triathlon Club / Team Trivest | 18:25 |
6 | 307 | Johannes Knappskog | KOLLTVEIT | 18:48 |
7 | 343 | Mats Johnsen | Ask Friidrett | 18:52 |
8 | 336 | Robin Kålås | ÅGOTNES | 18:57 |
9 | 333 | Rémi (, , , , ) | Sotra Sportsklubb | 19:07 |
10 | 332 | Hallvar Fjell | Litlesotra Orienteringsklubb | 19:16 |
11 | 338 | Torbjørn Johnsen | Norseman Finisher | 20:01 |
12 | 303 | Dag Strømsnes | STRAUME | 20:04 |
13 | 330 | Erlend Torsvik | Sotra Sportsklubb / Acos Sporty | 20:10 |
14 | 327 | Tor Erik Nilsen | Sotra Sportsklubb | 20:35 |
15 | 335 | Sven Reiners | Ck Sotra | 21:16 |
16 | 353 | Inge Nikolai Torsvik | STRAUME | 22:31 |
17 | 310 | Göran Johansson | Sotra Sportsklubb | 22:32 |
18 | 311 | Henning Osa | Sotra SK | 22:37 |
19 | 351 | Roger Slettmo | SØFTELAND | 22:49 |
20 | 352 | Remi-Andre Vetås | STRAUME | 22:56 |
22 | 321 | Audun Myksvoll | Sotra Sportsklubb | 23:22 |
23 | 329 | Espen Slettmo | STRAUME | 23:38 |
24 | 337 | Jostein Knappskog | Ck Sotra | 23:40 |
25 | 348 | Kim Andre Aaker | Sotra Sportsklubb | 24:14 |
26 | 320 | Per Eilif Træen | Acos | 24:26 |
27 | 350 | Nils Bjarte Landro | ÅGOTNES | 24:30 |
28 | 323 | Helge Hansen | Ynwa | 24:42 |
29 | 341 | Alf Helge Greaker | MOSTERHAMN | 25:39 |
30 | 354 | Magnus Torvik | BRATTHOLMEN | 26:07 |
31 | 325 | Kenneth Olsen | Team Osteoporose | 26:14 |
32 | 331 | Stian Maurstad | FJELL | 27:05 |