Ingressbildet: Linda Treseng-Lien med flott prestasjon i flott natur i Skåbu. (Foto: Geir Tresng Lien)
Geir Treseng-Lien, Ullesaker CK, vant duellen med Team Merida-rytteren, Jan Olav Beitmyren, med rundt halvannet minutt i den lengste utgaven av Skåburittet som gikk i fantastisk landskap mellom 650 og 1050 moh bl.a innover Sikkilsdalen. Tredjemann i mål var Per Ola Gasmann, Lillehammer CK som ble distanserte med nærmere ti minutter av vinneren.
Linda Treseng-Lien var på sin side rundt 17 minutter foran sin eneste konkurrent, lagvenninnna Unni Moseby fra SK Rye. Håkon Sæther og Svein Tore Løkken, begge fra Lågen CK, var klart rastest i den kortere utgaven på 30 km.
Resultater Skåburittet 12.07.2014: |
|||
30 km Trim | |||
Damer: | |||
Plass | Navn | Klubbnavn | Tid |
1 | Gunhild Ella Reistad | No Team | 2.17.00 |
2 | Mari Kristiansen | No Team | 2.17.05 |
2 | Nina Skjefstad | No Team | 2.17.05 |
Menn: | |||
1 | Håkon Sæther | Lågen CK | 1.22.27 |
2 | Stein Roger Løkken | Lågen CK | 1.24.01 |
3 | Ola Tamburstuen | Lågen CK | 1.32.39 |
4 | Ole Kristian Bratlien | Lågen CK | 1.41.33 |
5 | Martin Veslum | Asker CK | 1.54.11 |
6 | Vigge Homble | Sand Terrengsykkel | 1.54.51 |
7 | Sebastian Veslum | Asker CK | 2.15.02 |
50 km | |||
Damer 20-40 år: | |||
1 | Linda Treseng-Lien | SK Rye | 2.18.23 |
Damer 41 år og opp: | |||
1 | Unni Moseby | SK Rye Sykkel | 2.35.17 |
Menn 17-19 år: | |||
1 | Ola Lierhagen | Nes Sportsklubb | 2.06.38 |
2 | Torger B. Risdal | STEIL | 2.27.15 |
Hans Kristian Haadem Rudland | Lillehammer CK | DNF | |
Asmund Kongsli Kjorstad | Lågen CK | DNS | |
Menn 20-40 år: | |||
1 | Sigurd Odin Braastad | No Team | 2.08.07 |
2 | Cato Baardseth | Næroset IL sykkel | 2.08.22 |
3 | Truls Veslum | Asker CK | 2.11.34 |
4 | Erik Stakston | Lågen CK | 2.16.21 |
5 | Kristian Brakestad | No Team | 2.33.48 |
6 | Roger Stener | Lågen CK | 2.47.01 |
Lars Tjelle | No Team | DNF | |
Menn 41 år og opp: | |||
1 | Geir Treseng-Lien | Ullensaker | 1.53.52 |
2 | Jan Olav Beitmyren | Team Merida | 1.55.33 |
5 | Per Ola Gasmann | Lillehammer CK | 2.03.24 |
6 | Frode Brufladt | CK Valdresekspressen | 2.21.11 |
7 | Morten Brende | Lågen CK | 2.30.54 |
8 | Ståle Hamnes | Lillehammer CK | 2.31.49 |
9 | Ola Sletten | STEIL | 2.42.10 |
10 | Bjørnar Henden | Kvam IL | 2.44.11 |
11 | Øistein Thomassen | No Team | 2.51.08 |
12 | Stein Ivar Sørli | Savalen SK | 03.01.16 |
13 | Øystein Nilsen | SK Rye | 03.03.04 |
Tore Anton Lund | Sand IL Terreng | 02.02.2025 | |
Øyvind Venstad | Hadeland CK | 02.02.2025 |