Det var kaldt, spesielt søndag da starten ble utsatt til kl 12, men ellers gnistrende forhold da Tynset IF og Alvdal IL sammen arrangerte Sjusjøcup med rundt 200 løpere på Savalen både lørdag og søndag.
Lørdag var det duathlon med fellesstart for alle klasser fra 13 år og oppover, mens de yngste hadde klassisk distanse med intervallstart. Søndagens fristil med intervallstart var også KM for klasser fra 13 år. Begge rennene telte med i kretsens Sjusjøcup for klassene fra 13 år til senior. Hele sju løpere greide å holde alle konkurrenter bak seg begge dager:
J 11 år | Inger | Grini | Moelven IL |
J 13 år | Andrea | Verdenius | Tolga IL |
J 14 år | Mari | Grøtli Svergja | Kvikne IL |
K 17 år | Christine Dalsjø | Fredriksen | Magnor UL |
K senior | Magni | Smedås | Nansen IL |
G 12 år | Lars Horten | Jordet | Tolga IL |
G 14 år | Sebastian Rød | Feragen | Tynset IF |
Tynset IF Skis nettsider
Tynset IF Skis facebookside
ALLE RSULTATER LØRDAG
ALLE RESULTATER SØNDAG
De beste i Sjusjøcup 6, duathlon 11.02.2017: |
|||||
|
|
|
|
|
|
J 11 år - 2 km
|
|
|
|
|
|
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Inger
|
Grini
|
Moelven IL
|
6:16.9
|
0:00.0
|
2
|
Heidi Sofie Sandnes
|
Rynning
|
Røros IL
|
6:35.2
|
0:18.3
|
3
|
Maren Aurora
|
Hylen
|
Kvikne IL
|
6:55.6
|
0:38.7
|
J 12 år - 2 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Mina
|
Ryen Storsveen
|
Vestre Trysil IL
|
5:39.4
|
0:00.0
|
2
|
Elise
|
Mobrenna
|
Disenå
|
6:06.3
|
0:26.9
|
3
|
Guro
|
Schjølberg
|
Tynset IF
|
6:21.0
|
0:41.6
|
J 13 år - 4 km (2 x 2)
|
|
|
|
|
|
1
|
Andrea
|
Verdenius
|
Tolga IL
|
10:13.2
|
0:00.0
|
2
|
Ingeborg
|
Håkonsen
|
Kjellmyra IL
|
10:26.8
|
0:13.6
|
3
|
Ida
|
Hult
|
Ottestad IL
|
10:27.3
|
0:14.1
|
J 14 år - 4 km (2 x 2)
|
|
|
|
|
|
1
|
Mari
|
Grøtli Svergja
|
Kvikne IL
|
9:46.5
|
0:00.0
|
2
|
Ingeborg
|
Østgård
|
Nansen IL
|
10:07.0
|
0:20.5
|
3
|
Mathilde Skoglund
|
Østvold
|
Vang Skiløperforening
|
10:16.4
|
0:29.9
|
J 15 år - 6 km (2 x 3)
|
|
|
|
|
|
1
|
Rannei
|
Bjørklund
|
Nord-Odal IL
|
21:27.6
|
0:00.0
|
2
|
Ida
|
Vang
|
Tynset IF
|
22:04.0
|
0:36.4
|
3
|
Eirin Lund
|
Enersen
|
Jømna/Heradsbygd
|
22:19.2
|
0:51.6
|
J 16 år - 6 km (2 x 3)
|
|
|
|
|
|
1
|
Ida
|
Benjaminsen
|
Mjøsski
|
18:52.8
|
0:00.0
|
2
|
Sofie
|
Mohn
|
Magnor UL
|
18:53.3
|
0:00.5
|
3
|
Karoline
|
Grøtting
|
Hernes IL
|
18:54.0
|
0:01.2
|
1 17 år - 6 km (2 x 3)
|
|
|
|
|
|
1
|
Christine Dalsjø
|
Fredriksen
|
Magnor UL
|
21:07.8
|
0:00.0
|
2
|
Hanne
|
Myhr
|
Vallset IL
|
21:45.3
|
0:37.5
|
3
|
Liv Tone
|
Heramb
|
Sørskogbygda IL
|
24:07.2
|
2:59.4
|
K 18 år - 6 km (2 x 3)
|
|
|
|
|
|
1
|
Karen Marie
|
Håkonsen
|
Kjellmyra IL
|
20:09.7
|
0:00.0
|
2
|
Aurora Ulsaker
|
Bjørn
|
Vang Skiløperforening
|
21:20.7
|
1:11.0
|
3
|
Karoline Duelien
|
Vaaje
|
Magnor UL
|
21:32.3
|
1:22.6
|
K 19/20 år - 6 km (2 x 3)
|
|
|
|
|
|
1
|
Madeleine Nilsen
|
Austad
|
Nord-Odal IL
|
23:38.7
|
0:00.0
|
K senior - 6 km (2 x 3)
|
|
|
|
|
|
1
|
Magni
|
Smedås
|
Nansen IL
|
19:24.6
|
0:00.0
|
2
|
Ellen Merethe Schjelderup
|
SKARPSNO
|
Alvdal IL
|
19:45.0
|
0:20.4
|
3
|
Helen Margrethe
|
Schjelderup
|
Alvdal IL
|
34:09.1
|
14:44.5
|
|
|
|
|
|
|
G 11 år - 2 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Sigurd
|
Hollum
|
Røros IL
|
5:43.5
|
0:00.0
|
2
|
Elfinn Borg
|
Faldmo
|
Trysilgutten IL
|
5:56.8
|
0:13.3
|
3
|
Mathias
|
Cae Ottosen
|
Nordbygda/Løten Ski
|
6:17.6
|
0:34.1
|
G 12 år - 2 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Lars Horten
|
Jordet
|
Tolga IL
|
5:25.4
|
0:00.0
|
2
|
Andreas
|
Hermansen
|
Vang Skiløperforening
|
5:29.6
|
0:04.2
|
2
|
Kristian Dæhli
|
Ryen
|
Tolga IL
|
5:29.6
|
0:04.2
|
G 13 år - 4 km (2 x 2)
|
|
|
|
|
|
1
|
Petter Solhaug
|
Sæter
|
Os IL
|
9:00.9
|
0:00.0
|
2
|
Mattis
|
Korsbakken Holmen
|
Vallset IL
|
10:04.2
|
1:03.3
|
3
|
Ulrik Lund
|
Enersen
|
Jømna/Heradsbygd
|
10:13.1
|
1:12.2
|
G 14 år - 4 km (2 x 2)
|
|
|
|
|
|
1
|
Sebastian Rød
|
Feragen
|
Tynset IF
|
9:02.8
|
0:00.0
|
2
|
Eirik Dæhli
|
Ryen
|
Tolga IL
|
9:19.5
|
0:16.7
|
3
|
Even
|
Linderud
|
Hernes IL
|
9:21.0
|
0:18.2
|
G 15 år - 6 km (2 x 3)
|
|
|
|
|
|
1
|
Jonas
|
Hylen
|
Kvikne IL
|
16:53.7
|
0:00.0
|
2
|
Even
|
Hemma
|
Brøttum IL
|
16:53.9
|
0:00.2
|
3
|
Magnus M
|
Stensby
|
Hamar SK
|
17:03.1
|
0:09.4
|
G 16 år - 6 km (2 x 3)
|
|
|
|
|
|
1
|
Mats
|
Opsal
|
Mjøsski
|
16:52.5
|
0:00.0
|
2
|
Petter
|
Tajet
|
Hamar SK
|
17:02.9
|
0:10.4
|
3
|
Gaute Kvittum
|
Nytrøen
|
Tynset IF
|
17:04.9
|
0:12.4
|
M 17 år - 10 km (2 x 5)
|
|
|
|
|
|
1
|
Jonas Lian
|
Horten
|
Tynset IF
|
25:16.1
|
0:00.0
|
2
|
Christoffer
|
Enderud Hansen
|
Galterud IF
|
26:14.7
|
0:58.6
|
M 18 år - 10 km (2 x 5)
|
|
|
|
|
|
1
|
Sverre
|
Grønvold
|
Stor-Elvdal SK
|
26:15.2
|
0:00.0
|
2
|
Gjermund
|
Bjørklund
|
Nord-Odal IL
|
29:34.4
|
3:19.2
|
M 19/20 år - 10 km (2 x 5)
|
|
|
|
|
|
1
|
Anders
|
Nyaas
|
Tynset IF
|
22:28.4
|
0:00.0
|
2
|
Erlend Kvittum
|
Nytrøen
|
Tynset IF
|
23:50.1
|
1:21.7
|
3
|
Martin
|
Grønvold
|
Stor-Elvdal SK
|
26:03.8
|
3:35.4
|
4
|
Markus
|
Enderud Hansen
|
Galterud IF
|
29:34.8
|
7:06.4
|
|
|
|
|
|
|
De beste pr. klasse i Sjujøcup 7, fristil 12.02.2017: |
|||||
|
|
|
|
|
|
J 11 år - 2 km
|
|
|
|
|
|
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Inger
|
Grini
|
Moelven IL
|
5:46.0
|
0:00.0
|
2
|
Maren Aurora
|
Hylen
|
Kvikne IL
|
6:21.0
|
0:35.0
|
3
|
Guro Mikkelsen
|
Stokke
|
Tynset IF
|
6:49.0
|
1:03.0
|
J 12 år - 2 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Elise
|
Mobrenna
|
Disenå
|
5:22.0
|
0:00.0
|
2
|
Mina
|
Ryen Storsveen
|
Vestre Trysil IL
|
5:23.0
|
0:01.0
|
3
|
Ida
|
Høsøien
|
Tynset IF
|
5:50.0
|
0:28.0
|
J 13 år - 3 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Andrea
|
Verdenius
|
Tolga IL
|
9:06.0
|
0:00.0
|
2
|
Ida
|
Hult
|
Ottestad IL
|
9:43.0
|
0:37.0
|
3
|
Kajsa Hansen
|
Bakken
|
Trysilgutten IL
|
9:47.0
|
0:41.0
|
J 14 år - 3 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Mari
|
Grøtli Svergja
|
Kvikne IL
|
8:41.0
|
0:00.0
|
2
|
Ingeborg
|
Østgård
|
Nansen IL
|
9:25.0
|
0:44.0
|
3
|
Emma Bangstad
|
Bergersen
|
Hamar SK
|
9:37.0
|
0:56.0
|
J 15 år - 5 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Eva Christine
|
Gullikstad
|
Røros IL
|
13:49.0
|
0:00.0
|
2
|
Rannei
|
Bjørklund
|
Nord-Odal IL
|
13:53.0
|
0:04.0
|
3
|
Eline
|
Stenvoll
|
Stor-Elvdal SK
|
14:36.0
|
0:47.0
|
J 16 år - 5 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Sofie
|
Mohn
|
Magnor UL
|
12:11.0
|
0:00.0
|
2
|
Marie Sølverud
|
Wangen
|
Magnor UL
|
12:33.0
|
0:22.0
|
3
|
Ida
|
Benjaminsen
|
Mjøsski
|
12:49.0
|
0:38.0
|
K 17 år - 5 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Christine Dalsjø
|
Fredriksen
|
Magnor UL
|
13:14.0
|
0:00.0
|
2
|
Hanne
|
Myhr
|
Vallset IL
|
13:31.0
|
0:17.0
|
3
|
Andrea
|
Gløtheim
|
Røros IL
|
13:33.0
|
0:19.0
|
K 18 år - 5 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Aurora Ulsaker
|
Bjørn
|
Vang Skiløperforening
|
12:31.0
|
0:00.0
|
2
|
Guri
|
Sandvold
|
Tynset IF
|
12:54.0
|
0:23.0
|
3
|
Karoline Duelien
|
Vaaje
|
Magnor UL
|
13:29.0
|
0:58.0
|
K 19/20 år - 5 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Martine
|
SLOKVIK
|
Ottestad IL
|
12:39.0
|
0:00.0
|
2
|
Johanna Fjerdingen
|
Moan
|
Røros IL
|
12:46.0
|
0:07.0
|
3
|
Ragnhild Rykhus
|
AA
|
Dombås IL
|
12:48.0
|
0:09.0
|
K senior - 5 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Magni
|
Smedås
|
Nansen IL
|
11:53.0
|
0:00.0
|
2
|
Helen Margrethe
|
Schjelderup
|
Alvdal IL
|
24:05.0
|
12:12.0
|
|
|
|
|
|
|
G 11 år - 2 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Simen
|
Hansæl-Nergaard
|
Kvikne IL
|
5:15.0
|
0:00.0
|
2
|
Bjørnar Tobro
|
Rønningen
|
Tolga IL
|
5:28.0
|
0:13.0
|
3
|
Mathias
|
Cae Ottosen
|
Nordbygda/Løten Ski
|
5:30.0
|
0:15.0
|
G 12 år - 2 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Lars Horten
|
Jordet
|
Tolga IL
|
4:56.0
|
0:00.0
|
2
|
Sander Fonnås
|
Phillips
|
Tynset IF
|
5:08.0
|
0:12.0
|
3
|
Andreas
|
Hermansen
|
Vang Skiløperforening
|
5:09.0
|
0:13.0
|
|
|
|
|
|
|
G 13 år - 3 km
|
Petter Solhaug
|
Sæter
|
Os IL
|
8:10.0
|
0:00.0
|
2
|
Sigurd
|
Nordaas
|
Strandbygda IL
|
8:34.0
|
0:24.0
|
3
|
Kristian
|
Engebakken
|
Nordbygda/Løten Ski
|
8:58.0
|
0:48.0
|
3
|
Magnus Borg
|
Faldmo
|
Trysilgutten IL
|
8:58.0
|
0:48.0
|
G 14 år - 3 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Sebastian Rød
|
Feragen
|
Tynset IF
|
8:10.0
|
0:00.0
|
2
|
Henrik
|
Jevanord
|
Moelven IL
|
8:13.0
|
0:03.0
|
3
|
Eirik Dæhli
|
Ryen
|
Tolga IL
|
8:37.0
|
0:27.0
|
G 15 år - 3 km
|
|
|
|
|
|
1
|
August
|
Myrvold
|
Kjellmyra IL
|
10:46.0
|
0:00.0
|
2
|
Jonas
|
Hylen
|
Kvikne IL
|
11:00.0
|
0:14.0
|
3
|
Even
|
Hemma
|
Brøttum IL
|
11:04.0
|
0:18.0
|
G 16 år - 7,5 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Jonas
|
Vika
|
Mjøsski
|
18:36.0
|
0:00.0
|
2
|
Mats
|
Opsal
|
Mjøsski
|
19:15.0
|
0:39.0
|
3
|
Gaute Kvittum
|
Nytrøen
|
Tynset IF
|
19:33.0
|
0:57.0
|
M 17 år - 10 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Simen Krogstie
|
Bjørgan
|
Nordbygda/Løten Ski
|
21:12.0
|
0:00.0
|
2
|
Jonas Lian
|
Horten
|
Tynset IF
|
21:27.0
|
0:15.0
|
3
|
Jørgen Solhaug
|
Sæter
|
Os IL
|
22:18.0
|
1:06.0
|
M 18 år - 10 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Ole Andreas
|
Grøtting
|
Hernes IL
|
23:01.0
|
0:00.0
|
2
|
Sigurd
|
Leren
|
Tolga IL
|
23:05.0
|
0:04.0
|
3
|
Eirik
|
Nordaas
|
Strandbygda IL
|
23:14.0
|
0:13.0
|
M 19/20 år - 10 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Håvard Kne
|
Galåen
|
Røros IL
|
21:41.0
|
0:00.0
|
2
|
Trygve Bondhus
|
Often
|
Tynset IF
|
21:54.0
|
0:13.0
|
3
|
Martin
|
Grønvold
|
Stor-Elvdal SK
|
22:47.0
|
1:06.0
|
M senior - 10 km
|
|
|
|
|
|
1
|
Per Ola flaten
|
BREDVOLD
|
Hamar SK
|
21:04.0
|
0:00.0
|
1
|
Tor Halvor
|
Bjørnstad-Tuveng
|
Tynset IF
|
21:04.0
|
0:00.0
|
3
|
Magnar Kne
|
Galåen
|
Røros IL
|
21:43.0
|
0:39.0
|