Det var 21 mann med til den siste bakken før målgang ved Hagen grendehus der Melby fikk slengt seg sekundet foran Dan Erik Hansen fra Varanger og Øyvind Venstad fra Hadeland.
I kvinneklassen var Ingvild Tangen fra Grimstad suveren og vant tre minutter foran Kirsti Kolseth fra Frøy og med Karoline Røste Omdahl fra Raufoss og Gjøvik. på 3. plass.
Rittet samlet 72 ryttere til den lokale sesongåpningen på landevegen i Elverum og Våler, ganske jevnt fordelt på aktive klasser og turklasser. Fem ungdommer kjørte en kortvariant på 10 km.
CK Elverums nettsider
JH-ritttet på Facebook
Samleside for JH-rittet
Søkbare resultater (EQ Timing)
Rittet samlet 72 ryttere til den lokale sesongåpningen på landevegen i Elverum og Våler, ganske jevnt fordelt på aktive klasser og turklasser. Fem ungdommer kjørte en kortvariant på 10 km.
CK Elverums nettsider
JH-ritttet på Facebook
Samleside for JH-rittet
Søkbare resultater (EQ Timing)
Resultater JH-rittet 07.05.2017: |
|||||
|
|
|
|
|
|
75 km
|
|
|
|
|
|
K Senior
|
|
|
|
|
|
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Ingvild
|
Tangen
|
Grimstad SK
|
01:44:44
|
00:00
|
2
|
Kirsti
|
Kolseth
|
IF Frøy
|
01:47:36
|
02:52
|
3
|
Karoline Røste
|
Omdahl
|
Raufoss & Gjøvik SK
|
02:05:48
|
21:04
|
K40-49
|
|
|
|
|
|
1
|
Linda
|
Krokengen
|
Brumunddal SK
|
02:22:04
|
00:00
|
M Junior
|
|
|
|
|
|
1
|
Fredrik Lindstrøm
|
Faraas
|
Ottestad IL Sykkel
|
01:43:53
|
00:00
|
M Senior
|
|
|
|
|
|
1
|
Marius
|
Melby
|
Team Tung I Bakka
|
01:43:49
|
00:00
|
2
|
Dan Erik
|
Hansen
|
Varanger Sportsklubb
|
01:43:50
|
00:01
|
3
|
Øyvind
|
Venstad
|
Hadeland CK
|
01:43:50
|
00:01
|
4
|
Kenneth
|
Wilskog
|
CK Nittedal
|
01:43:51
|
00:02
|
5
|
Frank Aleksander
|
Forbord
|
Solør CK
|
01:43:51
|
00:02
|
6
|
Aleksander
|
Warming
|
Ullensaker CK
|
01:43:51
|
00:02
|
7
|
Christian
|
Sørlie
|
Solør CK
|
01:43:51
|
00:02
|
8
|
Roy Magne
|
Storholm
|
Kjekkas IF
|
01:43:52
|
00:03
|
9
|
Øyvind
|
Flobergseter
|
Ottestad IL Sykkel
|
01:43:52
|
00:03
|
10
|
Anders
|
Karlsen
|
CK Elverum
|
01:43:52
|
00:03
|
11
|
Christian Garli
|
Dalen
|
Kjekkas IF
|
01:43:52
|
00:03
|
12
|
Ole
|
Bjørnsmoen Næss
|
Savalen SK
|
01:43:52
|
00:03
|
13
|
Lars
|
Bredvold
|
Solør CK
|
01:43:52
|
00:03
|
14
|
Oddvin
|
Offigstad
|
Lillehammer CK
|
01:43:52
|
00:03
|
15
|
Joseph
|
De Luca
|
ELVERUM
|
01:43:52
|
00:03
|
16
|
Vemund
|
Lien
|
Lillehammer CK
|
01:43:53
|
00:04
|
17
|
Tommy
|
Finstad
|
Ottestad IL Sykkel
|
01:43:53
|
00:04
|
18
|
Odd Erlend hansen
|
Berg
|
Solør CK
|
01:43:53
|
00:04
|
19
|
Even Langseth
|
Berg
|
Solør CK
|
01:43:54
|
00:05
|
20
|
Odd Erik
|
Farstad
|
CK Elverum
|
01:43:54
|
00:05
|
21
|
Kjetil Meldahl
|
Bråten
|
Solør CK
|
01:43:58
|
00:09
|
22
|
Fredrik
|
Nybråten
|
Team Tung I Bakka
|
01:44:49
|
01:00
|
23
|
Andreas
|
Haraldsen
|
Solør CK
|
01:47:34
|
03:45
|
24
|
Knut Arne
|
Siljuberg
|
Solør CK / Assa Abloy
|
01:47:35
|
03:46
|
25
|
Jørn
|
Andersen
|
CK Elverum
|
01:47:35
|
03:46
|
25
|
Kay Arne
|
Ingdal
|
CK Elverum
|
01:47:35
|
03:46
|
27
|
Anders
|
Danielsen
|
CK Nittedal
|
01:47:36
|
03:47
|
28
|
Torgeir Skårerverket
|
Andersen
|
CK Elverum
|
01:47:36
|
03:47
|
29
|
Marius
|
Osvold
|
Solør CK/Sport1 Superstore
|
01:47:39
|
03:50
|
30
|
Robert
|
Klundsæter
|
Solør CK
|
01:59:34
|
15:45
|
31
|
Kristen A
|
Madshus
|
Solør CK
|
02:07:14
|
23:25
|
32
|
Håkon
|
Kveseth
|
Team Tung I Bakka
|
02:14:27
|
30:38
|
M20-29
|
|
|
|
|
|
1
|
André
|
Stensby
|
Ottestad IL Sykkel
|
01:49:33
|
00:00
|
1
|
Ola
|
Titterud
|
Ottestad IL Sykkel
|
01:49:33
|
00:00
|
3
|
Mats
|
Arnesen
|
Ottestad IL Sykkel
|
01:49:37
|
00:04
|
4
|
Andrzej
|
Zajac
|
ELVERUM
|
01:55:49
|
06:16
|
5
|
Carl Erik
|
Bjørgemoen
|
ELVERUM
|
02:07:44
|
18:11
|
M30-39
|
|
|
|
|
|
1
|
Fredrik
|
Johnsen
|
CK Elverum
|
01:49:33
|
00:00
|
2
|
Ståle Johan
|
Berg
|
CK Elverum
|
01:52:06
|
02:33
|
3
|
Yngve Bøe
|
Haugom
|
Ottestad IL Sykkel
|
01:56:08
|
06:35
|
4
|
Stig
|
Gjerde
|
HERNES
|
02:24:22
|
34:49
|
M40-49
|
|
|
|
|
|
1
|
Christer
|
Ramm
|
Åslia Skilag - Sykkel
|
01:49:31
|
00:00
|
2
|
Tom Christer
|
Bråthen
|
Ottestad IL Sykkel
|
01:49:32
|
00:01
|
3
|
Magnus
|
Kirkerud
|
Lillehammer CK
|
01:49:33
|
00:02
|
4
|
Morten
|
Paulsen
|
Ottestad IL Sykkel
|
01:56:12
|
06:41
|
5
|
Kjell Vidar
|
Brumoen
|
Lillehammer CK
|
01:56:13
|
06:42
|
6
|
Arnfinn
|
Krokengen
|
Brumunddal SK
|
02:07:47
|
18:16
|
7
|
Magnus
|
Skarseth
|
Brumunddal SK
|
02:07:58
|
18:27
|
8
|
Arild Lishagen
|
Myhre
|
FURNES
|
02:11:49
|
22:18
|
9
|
Hans Richard
|
Evensen
|
CK Elverum
|
02:13:35
|
24:04
|
M50-59
|
|
|
|
|
|
1
|
Egil
|
Rognstad
|
Solør CK
|
01:49:32
|
00:00
|
1
|
Bjørnar
|
Skjelseth
|
Lillehammer CK
|
01:49:32
|
00:00
|
1
|
Helge
|
Sveen
|
CK ValdresEkspressen
|
01:49:32
|
00:00
|
4
|
Frank
|
Pedersen
|
Nes Sp.Kl. Sykkel
|
01:49:33
|
00:01
|
4
|
Odd H.
|
Tangen
|
Ottestad IL Sykkel
|
01:49:33
|
00:01
|
6
|
Roger
|
Bjørneseth
|
Solør CK /Flissundet.no
|
01:56:12
|
06:40
|
7
|
Tore Bjørn
|
Ringås
|
CK Elverum
|
01:56:13
|
06:41
|
8
|
Tor Aage
|
Dæhli
|
Ottestad IL Sykkel
|
02:04:26
|
14:54
|
9
|
Terje Os
|
Nesthun
|
Brumunddal SK
|
02:07:44
|
18:12
|
10
|
Michael
|
Vester
|
FURNES
|
02:11:41
|
22:09
|
M60-69
|
|
|
|
|
|
1
|
Olav
|
Brunstad
|
CK Elverum
|
02:07:03
|
00:00
|
1
|
Gjermund
|
Mellum
|
Solør CK
|
02:07:03
|
00:00
|
10 km
|
|
|
|
|
|
M12
|
|
|
|
|
|
1
|
Kristian
|
Hartz Elsetrønningen
|
Solør CK
|
27:17:00
|
00:00
|
M13
|
|
|
|
|
|
1
|
Tobias
|
Skretting
|
CK Elverum
|
17:54
|
00:00
|
2
|
Kasper Bjerklund
|
Pryer
|
Brumunddal SK
|
22:06
|
04:12
|
3
|
Martinus
|
Hartz-Elsetrønningen
|
Solør CK
|
22:07
|
04:13
|
M14
|
|
|
|
|
|
1
|
Simen Andre
|
Grøtterud
|
Brumunddal SK
|
21:03
|
00:00
|