Det var greie løpsforhold, men det tok på å løpe når man måtte løfte beina litt mer en man pleier. En del bom ble det for enkelte da det etter hvert ble en del «villspor» mellom og rundt postene. I alt stilte 70 løpere til start, og etter løpet var det servering av gløgg, pepperkaker og premier til alle, nemlig marsipan - også tilskuere. De beste i klassene fikk litt større marsipangriser for sin innsats. Det var tre løype for damer og herrer, og ei nybegynnerløype.
Løypelengder:
5,2 km (Lang, A) – gaflet
4,1 km (Mellom, A) – gaflet
2,1 km (Kort, C)
1,4 km (N)
Klassevinnere:
Damer lang løype: Audhild Bakken Rognstad, Emblem IL
Herrer lang løype: Eirik Ravnan, IL Tyrving
Damer mellom løype: Eli Ringstad Lien, Gjø-Vard OL
Herrer mellom løype: Even Lien, Gjø-Vard OL
Damer kort løype: Anne-Grete Austad, Raumar Orientering
Herrer kort løype: Kjell Joar Rognstad, Lillehammer OK
Nybegynner løype: 3 deltakere, bare vinnere!
(Tekst og alle foto: Stein Arne Negård)
Snart klare til fellesstart.
Innendørs servering og premieutdeling.
OL Toten-Troll's hjemmeside
Alle resultater med strekktider, kart/løyper med veivalg
Resultater Marsipanløpet 29.12.2018: |
|||||
Arr. : OL Toten-Troll
|
|||||
|
|
|
|
|
|
D lang 5 240 m
|
|||||
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
Km-tid
|
1
|
Audhild Bakken Rognstad
|
Emblem IL
|
53:00
|
|
10:06
|
2
|
Ingrid Ravnan
|
OL Toten-Troll
|
01:32:35
|
+39:35
|
17:40
|
|
|
|
|
|
|
H lang
|
5 240 m
|
|
|
|
|
1
|
Eirik Ravnan
|
IL Tyrving
|
46:40
|
|
08:54
|
2
|
Kenneth Bilstad
|
Vang OL
|
49:07
|
+2:27
|
09:22
|
3
|
Simen Ballangrud
|
OL Toten-Troll
|
49:19
|
+2:39
|
09:24
|
4
|
Lars Lien
|
Gjø-Vard OL
|
49:22
|
+2:42
|
09:25
|
5
|
Sigurd Ravnan
|
OL Toten-Troll
|
52:58
|
+6:18
|
10:06
|
6
|
Marius Staff
|
OL Toten-Troll
|
53:04
|
+6:24
|
10:07
|
7
|
Sigurd Dæhli
|
Løten o-lag
|
56:25
|
+9:45
|
10:45
|
8
|
Geir Myhr Øien
|
Ringsaker OK
|
56:44
|
+10:04
|
10:49
|
9
|
Øyvind Lien
|
Gjø-Vard OL
|
57:32
|
+10:52
|
10:58
|
10
|
Onno Verberne
|
OL Toten-Troll
|
59:00
|
+12:20
|
11:15
|
11
|
Annar Erlien Solerød
|
Gjø-Vard OL
|
01:01:09
|
+14:29
|
11:40
|
12
|
Anders Sollien
|
OL Toten-Troll
|
01:01:37
|
+14:57
|
11:45
|
13
|
Sture Ottesen
|
Indre Østfold OK
|
01:02:09
|
+15:29
|
11:51
|
14
|
Arno Schneider
|
OL Toten-Troll
|
01:03:24
|
+16:44
|
12:05
|
15
|
Sigurd Kvamme
|
OL Toten-Troll
|
01:04:58
|
+18:18
|
12:23
|
16
|
Håvard Kvamme
|
OL Toten-Troll
|
01:14:30
|
+27:50
|
14:13
|
17
|
Michael Sætvedt
|
Snertingdal IF Orientering
|
01:28:10
|
+41:30
|
16:49
|
|
|
|
|
|
|
D mellom 4 120 m
|
|||||
1
|
Eli Ringstad Lien
|
Gjø-Vard OL
|
54:03
|
|
13:07
|
2
|
Hege Solerød
|
Gjø-Vard OL
|
54:24
|
+0:21
|
13:12
|
3
|
Vanja Staff
|
OL Toten-Troll
|
55:57
|
+1:54
|
13:34
|
4
|
Eldrid Hågård Aas
|
OL Toten-Troll
|
01:07:12
|
+13:09
|
16:18
|
5
|
Ingeborg Rognstad
|
Hadeland OL
|
01:14:44
|
+20:41
|
18:08
|
6
|
Unn Mette Klopbakken
|
Snertingdal IF Orientering
|
01:14:50
|
+20:47
|
18:09
|
7
|
Anita Stenseth
|
Snertingdal IF Orientering
|
01:21:16
|
+27:13
|
19:43
|
8
|
Margrete Jørandli
|
Gjø-Vard OL
|
01:22:17
|
+28:14
|
19:58
|
9
|
Eivor Stensrud Aas
|
Raufoss IL Orientering
|
01:26:00
|
+31:57
|
20:52
|
10
|
Hege Heiberg
|
Hadeland OL
|
01:45:43
|
+51:40
|
25:39
|
|
|
|
|
|
|
H mellom 4 120 m
|
|||||
1
|
Even Lien
|
Gjø-Vard OL
|
52:55
|
|
12:50
|
2
|
Lars Grøndalen
|
Hamar OK
|
53:09
|
+0:14
|
12:54
|
3
|
Arnfinn Pedersen
|
Gjø-Vard OL
|
53:25
|
+0:30
|
12:57
|
4
|
Bjarte Lindstad
|
OL Toten-Troll
|
53:48
|
+0:53
|
13:03
|
5
|
Trond Flaskerud
|
OL Toten-Troll
|
53:53
|
+0:58
|
13:04
|
6
|
Terje Gudbrandsen
|
Hamar OK
|
54:13
|
+1:18
|
13:09
|
7
|
Stein Arne Negård
|
Vang OL
|
55:16
|
+2:21
|
13:24
|
8
|
Even Erlien
|
Gjø-Vard OL
|
55:30
|
+2:35
|
13:28
|
9
|
Erik Grøndalen
|
Hamar OK
|
55:43
|
+2:48
|
13:31
|
10
|
Philip Føyen
|
Eidskog OL
|
01:03:38
|
+10:43
|
15:26
|
11
|
Knut Engen
|
Raumar Orientering
|
01:08:34
|
+15:39
|
16:38
|
12
|
Johannes Bjørke Sollien
|
OL Toten-Troll
|
01:17:55
|
+25:00
|
18:54
|
13
|
Jo Randar Holmøy
|
Hadeland OL
|
02:37:20
|
+1:44:25
|
38:11
|
|
|
|
|
|
|
D kort
|
2 100 m
|
|
|
|
|
1
|
Anne-Grete Austad
|
Raumar Orientering
|
30:13
|
|
14:23
|
2
|
Anne Gro Styrvold
|
Larvik OK
|
32:43
|
+2:30
|
15:34
|
3
|
Stine Austad
|
Raumar Orientering
|
42:06
|
+11:53
|
20:02
|
4
|
Ida Engen
|
Raumar Orientering
|
43:12
|
+12:59
|
20:34
|
5
|
Tove Bakken
|
Lillehammer OK
|
43:34
|
+13:21
|
20:44
|
6
|
Anne Sørum
|
Indre Østfold OK
|
55:07
|
+24:54
|
26:14
|
7
|
Mona Bratlien
|
Snertingdal IF
|
01:04:30
|
+34:17
|
30:42
|
8
|
Eiril Erlien Solerød
|
Gjø-Vard OL
|
01:15:44
|
+45:31
|
36:03
|
9
|
Ruth Bratlien
|
Snertingdal IF
|
01:15:53
|
+45:40
|
36:08
|
10
|
Vilde Henriksveen
|
Snertingdal IF
|
01:16:04
|
+45:51
|
36:13
|
|
|
|
|
|
|
H kort
|
2 100 m
|
|
|
|
|
1
|
Kjell Joar Rognstad
|
Lillehammer OK
|
31:21
|
|
14:55
|
2
|
Hans A. Tingvold
|
Raufoss IL Orientering
|
32:24
|
+1:03
|
15:25
|
3
|
Jan Sveen
|
Raumar Orientering
|
44:22
|
+13:01
|
21:07
|
4
|
Lars Flaskerud
|
OL Toten-Troll
|
51:53
|
+20:32
|
24:42
|
5
|
Jon Vegard Lunde
|
Lillehammer OK
|
53:43
|
+22:22
|
25:34
|
6
|
Jens Egil Rostad
|
OL Toten-Troll
|
01:43:12
|
+1:11:51
|
49:08
|
|
|
|
|
|
|
N
|
1 440 m
|
|
|
|
|
0
|
Thor Tømmerås Gjestvang
|
OL Toten-Troll
|
01:04:46
|
|
44:58
|
0
|
Daniel Skistad
|
Gjø-Vard OL
|
59:12
|
|
41:06
|
0
|
Trym Strømberg
|
Fredrikstad SK
|
48:46
|
|
33:51
|