De fire første løpene er fellesstart og siste løp er det jaktstart basert på resultater fra de første løpene. Det konkurreres i følgende løyper og klasser:
«Långa natten» Herrer og Damer.
«Korta natten» Ungdom (-16)
Veteran (60+) Åpen
«Letta banen» Åpen
På disse løpene er det enkel garderobe/tilgang til å oppholde seg under tak, og etter hvrt leøp blir det enkel servering som f.eks pølser, suppe, kaffe og saft samt litt kart, løype og veivalgsdiskusjoner.
Deltakerantallet på de tre første løpene har variert fra 30-45 løpere. Det gjenstår to løp denne høsten.
Alle resultater løp 3 med strekktider
Kart/løyper fra løp 3
Link til årets løp med resultater, poengstilling og noen løp legger ut kart med veivalg i livelox.com
Kristin Johansson, Västvärmlands OK og Jon Iver Bergersen, Eidskog OL diskuterer veivalg. (Foto: Stein Arne Negård)
Kartutsnitt fra noen gaflingsposter på Nattjakta løp 3. (Foto: Stein Arne Negård)
Resultater Nattjakta 3, Rudsmoen 11.10.2017:
|
||||
|
|
|
|
|
HERRER - 4818 m
|
||||
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
1
|
Oskar Johansson
|
Västvärmlands OK
|
36:10
|
|
2
|
Martin Fogelberg
|
Västvärmlands OK
|
36:13
|
+0:03
|
3
|
Eivind Lande
|
Eidskog OL
|
36:20
|
+0:10
|
4
|
Anders Johansson
|
Västvärmlands OK
|
42:40
|
+6:30
|
5
|
Jon Ivar Bergersen
|
Eidskog OL
|
42:50
|
+6:40
|
6
|
Knut Engen
|
Raumar Orientering
|
57:25
|
+21:15
|
7
|
Svein Thorsberg
|
Grue IL
|
01:06:34
|
+30:24
|
|
|
|
|
|
DAMER - 4810 m
|
||||
1
|
Kristin Johansson
|
Västvärmlands OK
|
51:23
|
|
|
|
|
|
|
VETERAN - 3250 m
|
||||
1
|
Harald Østbye
|
Elverum OK
|
35:54
|
|
2
|
Leif Billingsø
|
Eidskog OL
|
42:04
|
+6:10
|
3
|
Bjørn Steinbekken
|
Odal OL - Orientering
|
44:20
|
+8:26
|
4
|
Oddvar Gravingen
|
Grue IL
|
47:49
|
+11:55
|
5
|
John Tangen
|
NOTEAM
|
53:53
|
+17:59
|
6
|
Klaus Engen
|
Eidskog OL
|
01:01:46
|
+25:52
|
|
|
|
|
|
ÅPEN - KORT - 3250 m
|
||||
1
|
Julie Lande
|
Eidskog OL
|
34:26
|
|
2
|
Stein Arne Negård
|
Vang OL
|
35:50
|
+1:24
|
3
|
Maria Dåverhög
|
Västvärmlands OK
|
43:05
|
+8:39
|
4
|
Ida Engen
|
Raumar Orientering
|
46:42
|
+12:16
|
5
|
Bjørn Olav Bergsløkken
|
Grue IL
|
47:50
|
+13:24
|
6
|
Lene Margrethe Sætaberget
|
NOTEAM
|
48:41
|
+14:15
|
7
|
Herman Bakke
|
Løten o-lag
|
51:06
|
+16:40
|
8
|
Egil Solbergseter
|
Austmarka IL
|
55:14
|
+20:48
|
9
|
Kai Jostein Bergersen
|
Eidskog OL
|
01:13:49
|
+39:23
|
|
|
|
|
|
ÅPEN - LETT - 1390 m
|
||||
1
|
Asbjørn Lande
|
Eidskog OL
|
29:52
|
|
2
|
Aleksander Tangen Holtet
|
Eidskog OL
|
51:26
|
+21:34
|
3
|
Daniel Nordstrand
|
Eidskog OL
|
51:35
|
+21:43
|
4
|
Dan Sverre Nordstrand
|
Eidskog OL
|
51:37
|
+21:45
|