Ingressbildet : Odd Arne Engesæter var sikker på seieren 3 km før mål.
Med tiden 2.40.15 tok Odd Arne Engesæter en klar seier på dagens maraton. Langt jevnere mellom "maratonkongen" Helge Hafsås og Stein Henrik Olaussen i kampen om 2.plassen. Rett før vending på 2. runden hadde sistnevnte en knapp ledelse, men "matpausen" ble litt for lang og 600 meter senere hadde han gitt fra seg initiativet til Oldens store sønn. Forspranget skulle vise seg å bli for tøft å hente inn og i mål skilte det 32 sekunder.
Cecilie Landro fikk notert 3.34,09 og vant en klar seier i kvinneklassen.
Strålende løpt av Eli Anne Dvergsdal som tok en klar seier i kvinneklassen på den halve distansen. Tiden ble her fine 1.20.43. Nærmest fulgte Janne Elin Vatnaland på 1.29.00 mens 3.plassen gikk til Mari Nødtveit på 1.34.39.
Herreklassen ble vunnet av Kjetil Monssen på pene 1.13.57. Sondre Øvre-Helland (1.15.49) og Håvard Austevoll (1.16.43) fulgte nærmest.
Arrangøren var godt fornøyd både med arrangementet og antall deltagere i jubileumsløpet. Årstiden tatt i betraktning kan det sies at forholdene var gode med lite vind og nedbør og 3-4 varmegrader.
Pallen maraton kvinner, Liv B. Lystad, Cecilie Landro og Turid Landsvik.
Maratonkarusellen 2-2015, totalt det 50. løpet | ||||
Halmaraton kvinner | ||||
1 | Eli Anne | Dvergsdal | IL Gular | 01:20:43 |
2 | Janne Elin | Vatnaland | Spirit Stavanger Friidrettsklubb | 01:29:00 |
3 | Mari | Nødtvedt | NOTEAM | 01:34:39 |
4 | Elin | Hjelset | NOTEAM | 01:40:37 |
5 | Marianne | Tol | NOTEAM | 01:40:37 |
6 | Hanne | Liland | Varegg Fleridrett | 01:40:48 |
7 | Marit | Iden | Åsane CK | 01:40:55 |
8 | Anne-Kristine Aadnanes | Walseth | NOTEAM | 01:41:18 |
9 | Tone | Raaen | Team Thommessen | 01:42:07 |
10 | Cathrine | Haugstvedt | Varegg Team Melkesyre | 01:42:54 |
11 | Karianne | Jørgensen | Loddefjordløperne | 01:43:25 |
12 | Stine Mari | Taule | Kyrkjebø IL | 01:43:34 |
13 | Judith | Espeseth | Team Morvik | 01:46:48 |
14 | Elin | Prestegård | NOTEAM | 01:48:11 |
15 | Randi Hernes | Tvilde | Voss IL | 01:49:31 |
16 | Mona | Wolff | ABB | 01:49:46 |
17 | Emilie Hodnekvam | Hugøy | NOTEAM | 01:51:29 |
18 | Irene | Kjønnerød | Varegg Fleridrett | 01:51:36 |
19 | Ragnhild | Nysæter | Bergens TF | 01:51:43 |
20 | Oddny | Ringheim | CSC BIL | 01:53:07 |
21 | Johanna | Haaland | Loddefjordløperne | 01:54:11 |
22 | Tove | Larsen | NOTEAM | 01:54:18 |
23 | Tone | Johnsen | Varegg Team Melkesyre | 01:56:37 |
24 | Torunn Hjellvik | Bergset | NOTEAM | 01:59:20 |
25 | Janne | Jensen | Kalandseid IL | 01:59:26 |
26 | Anne | Dalheim | NOTEAM | 01:59:30 |
27 | Inger Johanne | Klokset | Stavanger Friidrettsklubb | 02:01:26 |
28 | Marthe Brox | Aune | NOTEAM | 02:02:28 |
29 | Grete Håvåg | Lothe | IL Korlevoll | 02:05:31 |
30 | Liv | Turøy | Kondis | 02:05:36 |
31 | Bente | Andersen | Bergen Kommune | 02:09:52 |
32 | Alette Hilton | Knudsen | Bergen kommune bedriftsidretts | 02:09:55 |
33 | Christine | Lystrup | NOTEAM | 02:11:10 |
34 | Hilde Greve | Myhrvold | NOTEAM | 02:13:51 |
35 | Irene | Hitsøy | Godt Brød | 02:22:18 |
36 | Gunn-Kristin | Olsen | NOTEAM | 02:27:51 |
37 | Maren Kjos | Veim | NOTEAM | 02:31:34 |
38 | Yngvild | Holm | Kondis | 02:31:48 |
39 | Lise | Riddergård | NOTEAM | 02:32:13 |
40 | Anne Kjos | Veim | NOTEAM | 02:33:42 |
41 | Wenche | Holmedal | NOTEAM | 02:51:54 |
Halvmaraton menn | ||||
1 | Kjetil | Monssen | Bergen Løpeklubb | 01:13:57 |
2 | Sondre | Øvre-Helland | TIF Viking | 01:15:49 |
3 | Håvard | Austevoll | NOTEAM | 01:16:43 |
4 | Bjørn Tore K. | Taranger | IL Gular | 01:16:55 |
5 | Nils Haktor | Bua | Spirit Stavanger Friidrettsklubb | 01:18:22 |
6 | Erlend Nymark | Jensen | Bergen Løpeklubb | 01:19:47 |
7 | Oscar | Aubi | Bergen Triathlon Club | 01:19:49 |
8 | Børge | Larsson | NOTEAM | 01:24:26 |
9 | Ove Chr. | Borge | Bergen Triathlon Club | 01:25:35 |
10 | Hans Olav | Nybø | NOTEAM | 01:25:46 |
11 | Bjarne | Boge | Bergen Triathlon Club | 01:25:52 |
12 | Ingulf | Nordahl | IL Gular | 01:25:53 |
13 | Jan | Rolland | NOTEAM | 01:26:15 |
14 | Bjørn Harald | Bongom | Varegg | 01:26:39 |
15 | Rasmus | Vive | Statoil BIL | 01:27:30 |
16 | Kristian | Ueland | Mikkeller Running Club | 01:28:23 |
17 | Jan Eirik | Aske | BKBIL | 01:28:48 |
18 | Sverre | Aksland | Stegaberg Il | 01:28:54 |
19 | Leif | Nordland | HSI | 01:29:35 |
20 | Sverre | Jensen | Kalandseid IL | 01:30:04 |
21 | Steinar | Lien | Oppegård IL | 01:30:17 |
22 | Christen | Skjerven | Bergen Triathlon Club | 01:30:25 |
23 | Øyvind | Risnes | Bergen Group | 01:30:45 |
24 | Einar | Olsen | NOTEAM | 01:30:54 |
25 | Trond | Kleivedal | NOTEAM | 01:31:03 |
26 | Petter | Rasmussen | Bergen Løpeklubb | 01:31:39 |
27 | Magne | Aunebakk | NOTEAM | 01:31:52 |
28 | Magne | Skumsnes | NOTEAM | 01:31:54 |
29 | Frank | Vagstad | Bergen Triathlon Club | 01:32:58 |
30 | Gunnar | Lyngnes | NOTEAM | 01:33:20 |
31 | Ragnvald | Kanebog | Bergen Løpeklubb | 01:33:35 |
32 | Martin | Haagensen | NOTEAM | 01:33:50 |
33 | Ole-Petter | Soltvedt | Kalandseid IL | 01:34:06 |
34 | Gunnar H. | Aarseth | Spirit FIK | 01:34:21 |
35 | Morten Hovland | Sande | Sotra Sportsklubb | 01:34:34 |
36 | Ole Jakob | Oanes | NOTEAM | 01:35:34 |
37 | Per Oddvar | Lien | Kyrkjebø IL | 01:35:57 |
38 | Tore | Tvilde | Voss IL | 01:36:22 |
39 | Andreas Sumstad | Arne | Stord IL | 01:36:45 |
40 | Gunnar | Vaage | NOTEAM | 01:36:54 |
41 | Bjørn Bendixen | Leinebø | NOTEAM | 01:36:59 |
42 | Frode | Røsland | Grieg Team | 01:37:00 |
43 | Frode | Espeseth | Kondis | 01:37:52 |
44 | Tommy | Svellingen | TeleComputing | 01:38:13 |
45 | Dag Andreas | Aune | Trondheim Triatlonklubb | 01:38:14 |
46 | David | Herten | Tyskland | 01:38:29 |
47 | Stein Tore | Vinterstø | NOTEAM | 01:40:24 |
48 | Truls | Angerman | Titlestadguttene | 01:40:34 |
49 | Jon-Inge | Heldal | NOTEAM | 01:40:52 |
50 | Gunnar Lorens | Lien | BKK BIL | 01:41:39 |
51 | Rune | Torgersen | Kondis | 01:41:51 |
52 | Eirik Krogh | Johnsen | NOTEAM | 01:41:53 |
53 | Reidar | Jensen | NOTEAM | 01:41:53 |
54 | Øyvind | Lillevik | Grieg Team | 01:42:00 |
55 | Erik Frich | Sjurseth | Titlestadguttene | 01:42:22 |
56 | Øyvind | Thowsen | TIF Viking | 01:42:28 |
57 | Nils Henry | Madsen | NOTEAM | 01:42:35 |
58 | Jonny | Mikalsen | Evry | 01:42:46 |
59 | Kim Ove | Hansen | NOTEAM | 01:43:12 |
60 | Øystein | Skrelen | NOTEAM | 01:43:20 |
61 | Allan | Fuglevik | NOTEAM | 01:43:29 |
62 | Bjørnar | Gundersen | Godt Brød | 01:44:15 |
63 | Geir | Godø | NOTEAM | 01:44:20 |
64 | Øyvind | Bjørsvik | Mjøsdalen IL | 01:44:22 |
65 | Eirik Nordeide | Helgøy | Bergen Triathlon Club | 01:44:34 |
66 | Ronny | Skråmestø | Team Ricoh | 01:44:42 |
67 | Øystein | Berg | NOTEAM | 01:44:49 |
68 | Knut | Lien | NOTEAM | 01:45:20 |
69 | Frode | Øvre-Helland | NOTEAM | 01:45:31 |
70 | Paal | Methlie | NOTEAM | 01:45:34 |
71 | Lars-Erik | Bjørge | Beinhinnjeknusarane | 01:46:05 |
72 | Arthur Andre | Soedermann | Aker Solutions | 01:46:11 |
73 | Thor-Andre | Borge | Askøy Sykkel og Triatlon Klubb | 01:46:21 |
74 | Ståle | Daae | Bjørn Vest IL | 01:46:33 |
75 | Kay-Andre | Kristoffersen | NOTEAM | 01:46:40 |
76 | Njål S | Sletten | NOTEAM | 01:46:44 |
77 | Ørjan | Talhaug | Kondis | 01:46:48 |
78 | Ståle | Viken | Reno | 01:46:49 |
79 | Egil | Jacobsen | NOTEAM | 01:46:51 |
80 | Robert | Meyer | CSC BIL | 01:46:59 |
81 | Arnar | Hjartarson | Titlestadguttene | 01:47:05 |
82 | Magnus | Myntevik | NOTEAM | 01:47:41 |
83 | Thomas | Martinsen | NOTEAM | 01:48:11 |
84 | Nermina | Kovac | NOTEAM | 01:48:16 |
85 | Harald | Løbersli | Follesø Mannskor | 01:48:26 |
86 | Karl Morten | Bårdsen | Bergen kommune BIL | 01:49:02 |
87 | Glen | Haugland | NOTEAM | 01:49:25 |
88 | Kjell Enok | Grude | Apply Sørco | 01:49:43 |
89 | Arvid | Bjørsvik | Haraldsplass | 01:50:10 |
90 | Erik | Dahl | Bergen Kommunes BIL | 01:50:18 |
91 | Trond | Fosse | NOTEAM | 01:50:37 |
92 | Halvor | Aas | NOTEAM | 01:51:02 |
93 | Sven-Inge | Bergheim | NOTEAM | 01:51:24 |
94 | Eystein Magnus | Næsheim | Haukeland Sykehus Idrettslag | 01:53:05 |
95 | Magnar | Uthaug | CSC BIL | 01:53:07 |
96 | Lars | Angell | NOTEAM | 01:53:13 |
97 | Tor | Hjelmeland | NOTEAM | 01:53:17 |
98 | Arnt Erik | Gangås | NOTEAM | 01:53:38 |
99 | Lars-Petter | Jevnaker | NOTEAM | 01:53:57 |
100 | Thorbjørn | Osen | NOTEAM | 01:54:00 |
101 | Sturle Rode | Rio | NOTEAM | 01:54:01 |
102 | Jan Ove | Henriksen | Loddefjordløperne | 01:54:12 |
103 | Hallstein | Viken | Strandebarm IL | 01:54:25 |
104 | Geir | Iden | Åsane CK | 01:54:58 |
105 | Willy | Hamre | Friidrettsklubben BFG Bergen | 01:55:54 |
106 | Jan Harald | Langeland | Beinhinjeknusarane | 01:56:35 |
107 | Steinar | Gangsø | Aker Solutions BIL | 01:56:45 |
108 | Ingar | Romslo | IL Fri | 01:56:48 |
109 | Ivar | Dale | NOTEAM | 01:56:51 |
110 | Egil | Hessen | Bergen Løpeklubb | 01:57:03 |
111 | Jan Billy | Aas | DMK/Team Ronny og Cad Consult | 01:58:07 |
112 | Kenneth | Smørdal | NOTEAM | 01:58:24 |
113 | Frank | Vive | NOTEAM | 01:59:12 |
114 | Svein | Thowsen | TIF Viking | 01:59:31 |
115 | Ola Anton | Grytten | Beinhinnjeknusarane | 01:59:37 |
116 | Richard | Hodnefjell | TEAM GARUDA | 02:00:02 |
117 | Vegard | Jarness | Mikkeller Running Club | 02:00:59 |
118 | Torbjørn | Helland | NOTEAM | 02:01:13 |
119 | Gunvald | Gundersen | IF Klypetussen | 02:01:19 |
120 | Eigil | Nødtvedt | Fjell kommune | 02:02:39 |
121 | Kai Gunnar | Nysæther | Stord IL | 02:03:47 |
122 | Jan Arve | Klungtveit | Statoil BIL | 02:05:12 |
123 | Atle | Anderrson | NOTEAM | 02:07:51 |
124 | Ove | Hansen | Bergen CK | 02:10:30 |
125 | Thomas | Eriksen | NOTEAM | 02:14:54 |
126 | Christian Alejandro | Garate | Varegg Fleridrett/ Melkesyre | 02:20:59 |
127 | John | Grieg | NOTEAM | 02:28:04 |
128 | Lars-Johan | Røsberg | Bergen Løpeklubb | 02:28:40 |
129 | Stein Tore | Viken | NOTEAM | 02:29:15 |
130 | Bjørn | Erdal | BVKK | 02:58:54 |
131 | Øystein | Andersen | BVKK | 03:10:38 |
132 | Lars | Try | NOTEAM | 03:31:54 |
Maraton kvinner | ||||
1 | Cecilie | Landro | Norna-Salhus IL | 03:34:09 |
2 | Liv B. Jegteberg | Lystad | Drøbak Frogn IL / Team Girlpow | 04:00:28 |
3 | Turid | Landsvik | Friidrettsklubben BFG Bergen | 04:06:21 |
Maraton Menn | ||||
1 | Odd Arne | Engesæter | Bergen Triathlon Club | 02:40:15 |
2 | Helge | Hafsås | NOTEAM | 02:47:10 |
3 | Stein Henrik | Olaussen | Varegg, Øl og Kondis | 02:47:42 |
4 | Per Olav | Børum | NOTEAM | 02:52:15 |
5 | Kristian | Simonsen | NOTEAM | 03:06:12 |
6 | Andrew | Tillery | NOTEAM | 03:06:23 |
7 | Terje | Lyngstad | Jølster IL | 03:13:22 |
8 | Tore | Klanderud | Varegg IL | 03:13:46 |
9 | Roar | Misje | NOTEAM | 03:14:19 |
10 | Per Gunnar | Alfheim | Friidrettsklubben BFG Bergen | 03:14:51 |
11 | Craig | Myrum | NOTEAM | 03:15:25 |
12 | Morten | Vestvik | Spirit Friidrett | 03:16:08 |
13 | Åge | Høines | Kondis | 03:21:30 |
14 | Hugo | Bjørdal | Kondis | 03:21:33 |
15 | Kenneth | Dragøy | NOTEAM | 03:23:06 |
16 | Geir | Jensen | Kondis | 03:26:20 |
17 | Fredrik | Berentsen | Eikanger-Bjørsvik Musikklag | 03:30:53 |
18 | Jan Espen | Lanten | NOTEAM | 03:31:18 |
19 | Bjørn | Haukeland | Kondis | 03:31:23 |
20 | Øystein | Dybdahl | Bergen kommune BIL | 03:32:50 |
21 | Aleksander | Blindheim | NOTEAM | 03:33:39 |
22 | Thor | Strømme | NOTEAM | 03:37:16 |
23 | Magne | Espelid | Mjøsdalen IL | 03:42:03 |
24 | Per Audun | Heskestad | FIL AkS77 | 03:50:18 |
25 | Inge Asbjørn | Haugen | Hornindal IL | 04:02:00 |
26 | Arvid | Tangerås | Strandebarm IL | 04:02:50 |
27 | Morten | Hauso | NOTEAM | 04:04:54 |
28 | Bjørn | Skarveland | Kondis | 04:10:52 |
29 | Alf | Gaupås | DNM Bergen | 04:11:19 |
30 | Svein | Rasmussen | NOTEAM | 04:15:34 |
31 | Sverre | Solhaug | IL Fri | 04:19:17 |
32 | Ronny | Kristiansen | DMK/Team Ronny | 04:26:17 |
Tidlig start, halvmaraton kvinner | ||||
1 | Vibeche | Nicolaisen | NOTEAM | 02:04:59 |
1 | Nina | Rydland | NOTEAM | 02:04:59 |
3 | Siv | Hansen | Askøy Sykkel og Triathlon Klub | 03:12:28 |
4 | Gunn-Sylvia | Holko | Kondis | 03:12:29 |
5 | Britt-Elin | Birkeland | NOTEAM | 04:03:39 |
Tidlig start, halvmaraton menn | ||||
1 | Hans-Jacob | Berntsen | IL Gular | 04:03:43 |
Tidlig start, maraton kvinner | ||||
1 | Lise | Lithun | NOTEAM | 03:58:36 |
2 | Pia- Camilla | Tømmernes | Bergen CK og BTC | 05:33:41 |
Tidlig start, maraton menn | ||||
1 | Gunnar | Nordbø | Flekkefjord idrettsforening | 04:10:40 |
2 | Harald | Krøvel | Kondis | 04:24:46 |
3 | Harald | Sel | Bryne FIK | 04:34:20 |
4 | John Nikolaus | Nessa | GTI-Stavanger | 04:41:44 |
5 | Sigurd | Lima | NOTEAM | 04:45:44 |
6 | Leif | Halleland | IF Klypetussen | 04:46:10 |
6 | Jarle | Hammer | Nittedal IL | 04:46:10 |
Stavangerduoen Janne Elin Vatnaland og Nils H. Bua rett før start
Uten kamera denne gang, Oddny Ringheim løp halvmaraton.
Både arrangør og deltagere i jubileumsløpet, Morten Hauso fikk en lang og stri dag.
Starten er gått.
Sondre Øvre-Helland tar teten.
Så var startnummeret på plass og klar for innsats.
Kjetil Monssen med klar ledelse 4,5 km fra mål.
Like klar sølvplass for Sondre Øvre-Helland.
3.plass fo Håvard Austevoll
Bjørn Tore Kronen Taranger på 4.plass.
Erlend Nymark Jensen.
Nils H. Bua med maratonvinner Odd Arne Engsæter rett bak
Oscar Aubi fra BTC
Eli Anne Dvergsdal med klar ledelse i kvinneklassen.
Solid ledelse etter 32km for Odd Arne Engsæter
Stein Henrik Olaussen har funnet fram "matpakken" og nærmer seg vendig for 2.gang
Helge Hafsås har løpt seg opp på 2.plass 6-700m senere
Stein Henrik Olaussen håper energibaren skal gi krefter på slutten.
Turid Landsvik har fortsatt et stykke igjen.
Seiersgliset 3 km før mål.
Helge Hafsås holder 2.plassen 4 km før mål
Stein Henrik Olaussen
Randi Vie sørger for drikke til løperne.
Arvid Tangerås på vei inn på Fana Stadion
Morten Hauso smiler etter sitt 50 løp i karusellen, Inge Asbjørn Haugen med sitt 490 løp maratonløp.
Turid Landsvik inn til 3.plass
Flotte jakker til jubilantene som har vært med på alle 50 løpene i karusellen.
Stein Henrik Olaussen med 3.plassen
Liv B Jegteberg Lystad smiler for pokal og gavekort på kr 2500 fra løpslabbet. Litt vanskeligere å bli kvitt gavekortene (medlemskap) i kondis, utrolig nok var hele forsamlingen allerede medlem !!!!