magne_dahli_ingress
Laster bildeserie...

Nordberg og Dæhli "Kjappest"

Anne Margrethe Hausken Nordberg og Magne Dæhli (bildet), begge Halden, vant eliteklassene i Lørdagskjappen fra Ringvoll i Hobøl. 1252 løpere deltok.

OK Moss arrangerte sitt tradsjonelle vårløp: Lørdagskjappen, på nytt kart i et terreng som aldri tidligere er brukttil  o-løp. Gode løyper og bra kart ga et godt arrangement, og hele1252 løpere stilte til start.

Eliteklassen for kvinner ble vunnet av Anne Margrethe Hausekn Nordberg fra Halden foran Bækkelagsduoen Tone Wigemyr og Heidi Østlid Bagstedvold som var hhv 2 og 4min bak.

I herreklassen leverte Magne Dæhli fra Halden et solid løp på et tidlig startnummer, et løp som skulle vise seg å holde hele veien inntil seier. På de neste plassene fulgte Emil Wingstedt, Halden og Anders Tiltnes, Tyrving 1,30 min og 2,30 min bak.

 Lørdagskjappen

 Resultater

D 21-E, 6 600 m:
1) Anne M Hausken Nordberg, Halden SK,       46.54,
2) Tone Wigemyr, Bækkelagets SK,             48.58,
3) Heidi Østlid Bagstevold, Bækkelagets SK,  50.46,
4) Anette Baklid, Konnerud IL,               52.26,
5) Ingunn Fristad, Halden SK,                54.20,
6) Vendula Klechova, Halden SK,              54.28.
 
H 21-E, 7 800 m:
1) Magne Dæhli, Halden SK,                   45.18,
2) Emil Wingstedt, Halden SK,                46.50,
3) Anders Tiltnes, IL Tyrving,               47.53,
4) Håvard Lucasen, Ås-UMB Orientering,       48.44,
5) Mats Haldin, Halden SK,                   49.22,
6) Jonas Sommerstad Juveli, Lillomarka OL,   50.50.
 
D 17-18 E, 5 100 m:
1) Gunvor Hov Høydal, Fossum IF,             41.12,
2) Kaja Winsnes Nordhagen, Ås-UMB O          44.53,
3) Kristine Berglia, Eiker OL,               46.11,
4) Solveig Blindheim, Lillomarka OL,         46.51,
5) Eldbjørg Narum, OL Vallset/Stange,        47.05,
6) Sigrid Alexandersen, Fredrikstad SK,      47.10.
 
D 19-20 E, 5 900 m:
1) Marta Ulvensøen, OL Tønsberg og omegn,    58.51,
2) Guro Vassend, Porsgrunn OL,               59.01,
3) Malin Eijsink, Ås-UMB Orientering,        59.46,
4) Ida Mari Borge Hovi, Kristiansand OK,   1.00.13,
5) Marte Narum, Konnerud IL,               1.02.34,
6) Marie Hammer Håversen, Raumar Or        1.02.56.
 
H 17-18E, 5 900 m:
1) Markus Holter, Indre Østfold OK,          40.03,
2) Eivind Høydal, Nydalens SK,               43.35,
3) Anders Sommerstad Juveli, Lillomarka OL,  43.46,
4) Lars Harald Aasheim, Bækkelagets SK,      44.15,
5) Simen Bordal, Ringsaker OK,               45.08,
6) Øystein Garsrud Tvedt, Vaulen OK,         45.31.
 
H 19-20E, 6 600 m:
1) Sindre Godager, Gjø-Vard OL,              48.25,
2) Dag Lofthus, Hamar OK,                    49.08,
3) Sverre Turter Sandvold, Nydalens SK,      49.22,
4) Simen Jevne Arnesen, Hamar OK,            49.33,
5) Terje Faugstad Bjertnes, Lillomarka OL,   55.36,
6) Sondre Ruud Bråten, Raumar Orientering,   56.34.