Kondismedlem Sponset innhold

Ny siger til Hafsås

Helge Hafsås
Helge Hafsås kom grusomt tilbake. Under Jølster maraton ifjor snudde han for tidleg og vart diska - uheldig både for han og arrangørane. I år sprang han langt nok og kom inn på ei tid ca. 2 1/2 minutt etter den ferske personlege rekorden frå Ålesund i mai. Tida 2.31.52 var over åtte minutt føre nestemann.
Nå med en langt mer lesvennlig resultatliste satt opp av kondis.no
Hilde+M%E6hlum
Hilde Mæhlum
Lise Lithun, Statoil Stavanger vann dameklassen på maraton med tida 3.41.27

halvmaraton vart det siger til Odd Rognebakke, Tambarskjelvar 1.19.10 og Hilde Mæhlum, Vik IL 1.28.23 (klasse KV 40-44 !!!)

10 km vart vunnen av svensken Andreas Carlborg, Sporvägen IF med tida 31.21 medan Anna Tråve, SK Vidar vann med tida 38.36. (klasse KV 45-49 !!!)
Anna+Tr%E5ve
Anna Tråve
Løpet gjekk under ideelle forhold og det vart sett ein del personlege rekordar og årsbestetider. Arrangørane kunne også glede seg over ein auke i deltakarantalet.







Resultata finn du i:

FIRDA

Sjå også:

NRK Sport

og her er heimesida til:

JØLSTER MARATON
RESULTATER


Maraton, herrar 16-34 år:
1: Espen Stueland, Oppegård 2:40.00,
2: Per Olav Bøyum, Bergen 2:49.35,
3: Sverre Otto Tofte, Molde Olymp 3:06.05,
4: Espen Gustavsen, Oslo 3:40.13,
4: Pål Gustavsen, Oslo 3:40.13

Maraton herrar 35-39år:
1: Helge Hafsås, Olden 2:31.52,
2: Jan Halland, Statkraft Norø 2:47.36,
3: Dan Nielsen, Danske Biljardun. 3:26.07

Maraton herrar 40-44år:
1: Reima Hartikainen, IFK Skøvde 2:54.39,
2: Dagmund Ramsdal, Eikefjord 3:13.10,
3: Sverre J. Solhaug, Fri 3:25.59,
4: Lars Henri Rasmussen, Statoil 3:56.40

Maraton herrar 45-49år:
1: Per Gunnar Alfheim, Varegg 2:50.45,
2: Bjørn Gjerde, BUL 2:56.49,
3: Frode Andersson,Jernbaneverket 2:57.05,
4: Jos. Torremans, AVOS Belgia 3:13.33,
5: Willy Hamre, D.N.M. 3:14.30,
6: Morten Hauso, BFG Fana 3:15.25,
7: Rune Fossheim, D.N.M. 3:17.42,
8: Sigurd Lima, Gjesdal 3:20.55,
9: Tom Steen, Statoil BIL 3:27.41,
10: Arild Brådalen,HytteplanSport 3:33.12,
11: Alf Gaupås, D.N.M. 3:52.00,
12: Kjell K. Hansen, Aker Kværner 3:54.17,

Maraton herrar 50-54år:
1: Ludvig Tennebekk, Varegg 3:06.05,
2: Jarl Sægrov, Vestnes-Varfjell 3:20.40,
3: Inge Asbjørn Haugen, Hornindal 3:22.33,
4: Wim Bouwsema, Loopgroup Holland3:38.02,
5: Terje Askildsrud, T&IF Viking 3:39.25,
6: Lars Raae, Hornindal 3:55.28,
7: Geir Gaupås, Kondis 3:57.48,
8: Jolle De Boer, Worldrunners NL 4:02.25,
9: Wiggo Bakken, Jevnaker 4:03.23,
10: Jan Petter Venøy, Selje 4:30.07

Maraton herrar 55-59år:
1: Tore Trohaug, Statoil BIL 3:20.11,
2: Harald Nilsen, Laksevåg 3:31.08,
3: Bård Rødde, Støren 3:32.29,
4: Georg Vikshåland, Hydro 3:43.36,
5: Einar Lunga, Utvik 4:10.19,
6: Rolf Nordli, Kongsvinger 4:32.44

Maraton herrar 60-64år:
1: Steinar Esperås, Varegg 3:05.17,
2: Odd Wilhelm Olsen, Kondis 3:44.34,
3: Kjell Follesø, Hordaveg BIL 3:44.40,
4: Helge Nygård, Kvernbit 3:57.08,
5: Hans Jacob Berntsen, Gular 3:59.46,
6: Per Jan Helset, Helset BIL 4:16.37

Maraton herrar 65-69år:
1: Leif Feøy, Ålesund FIK 3:21.50,
2: Arne Tvedt, B.V.K.K. 3:53.29

Maraton herrar over 70 år:
1: Per Gundersen, Langevåg 3:49.09

Maraton Kvinner 35-39 år:
1: Torill F. Hartikainen, Skøvde 3:58.24

Maraton kvinner 40-44år:
1: Tove E. Dybvad, Lom 3:59.23

Maraton kvinner 45-49år:
1: Lise Lithun,Statoil Stavanger 3:41.27,
2: Louisa Miechielsen,Belgia 3:54.06

Halvmarton menn junior:
1: Eirik S. Lindebjerg, BFG Fana 1:24.55

Halvmaraton menn senior:
1: Stig Rune Framnes, Reinli 1:21.55,
2: Edvard Fjellestad,Fjellh/Vere 1:28.58,
3: Stig Omar Eide, Bjørn 1:31.13,
4: Hallstein Viken, Strandebarm 1:36.26,
5: Gary Raftery, Irland 1:37.15,
6: Jarle Kvile, Førde 1:59.26,
7: Håvard Alisøy Søvig, FSS BIL 2:10.35

Halvmaraton menn 35-39år:
1: Bjarte Fanebust, Førde 1:22.01,
2: Leif Ydsteø, Kvitsøy 1:25.39,
3: Jørn Lothe, Brodd 1:28.05,
4: Per Solesvik, BFG Fana 1:29.22,
5: Johnny Terje Årdal, Skjold 1:32.45,
6: Kai Kvalsøren, Bjørn 1:36.57,
7: Ståle Kvammen, Førde 1:45.35,
8: Pål Lampert 1:49.35

Halvmaraton menn 40-44år:
1: Odd Rognebakke,Tambarskjelvar 1:19.10,
2: Nils Ove Berge, Strandebarm 1:19.48,
3: Geir Grindedal,Øvre Årdal BIL 1:22.24,
4: Knut Ø. Fosse,Strandebarm 1:26.03,
5: Kjell Frode Hole, BFG Fana 1:26.21,
6: Anders Knut Molland, Bjørn 1:28.22,
7: Dagmunn Fauske, Førde Cyklekl 1:33.49,
8: Rune Krumsvik, Volda Lensm 1:34.20,
9: Sture Johansen, Spareb Ørsta 1:42.09,
10: Sjur Spurkland, Stryn 1:46.09,
11: Olai Nepstad, Mjøsdalen 2:34.46

Halvmaraton menn 45-49år:
1: Kurt Hatten, AKS-77 1:22.55,
2: Odd Harald Gram, Vik 1:24.20,
3: Einar Strand, Olden 1:25.22,
4: Jan Helge Sørebø, Jotun 1:34.00,
5: Øystein Bruland,Securitas BIL 1:40.57,
6: Agnar Skeie, Norheimssund 1:42.20,
7: Arve Lidarende, Volda 1:43.14,
8: Svein Heggebø, Gaular 1:55.35

Halvmaraton menn 50-54år:
1: Anders Inge Hundere, Lærdal 1:22.09,
2: Ragnar Furnes, Skavøypoll 1:25.05,
3: Arvid Reiertsen, AKS-77 1:25.50,
4: Jan Rømmen, Syril 1:32.50,
5: Helge Dahle, Bergen 1:33.04,
6: Johnny Fløtre, GFIL 1:36.07,
7: Knut Olav Engen, Stahl Heiser 1:36.17,
8: Egil Jakobsen, Førde 1:39.29,
9: Jan Rune Rørvik, Jotun 1:39.39,
10: Gunnar Iversen 1:42.21,
11: Jon Hafsås, Stårheim 1:47.01,
12: Magnar Gangsø, Gaular 1:51.55,
13: Bjarne Træland, Statoil 1:52.21,
14: Dag Skilbred, Bergen 1:53.01

Halvmaraton menn 55-59år:
1: Oddvar Fauske, Ottestad 1:29.47,
2: Roald Hjartåker, Bergen 1:32.56,
3: Arnljot Lande, Ålesund FIK 1:35.09,
4: Viktor Ronald Larsen, Stahl 1:38.26,
5: Jan Solheimslid, Førde 1:38.28,
6: Magnus Ness, UBIL 1:41.03,
7: Helge Henriksen, Sogndal 1:51.43,
8: Helge Haug, B.V.K.K. 1:53.15

Halvmaraton menn 60-64år:
1: Asbjørn Hollevik, Hafslo 1:34.29,
2: Jan Steinar Roset, GFIL 1:35.51,
3: Johs. Slethaug, Hovding 1:39.44,
4: Jostein Visnes, Måløy 1:40.18,
5: Kristen Fjellestad, GFIL 1:44.52,
6: Sigmund Lars Skjerven, T&IF 1:45.44,
7: Ludvig Birkeland, Førde 1:49.18,
8: Aksel Løvenholm, BFG Fana 1:54.42,
9: Erik Brandtzæg, Birkebeineren 1:57.12,
10: Bjørn Erdal, B.V.K.K. 2:08.10,
11: Steinar Øen, Tertnes 2:12.51

Halvmaraton menn 65-69år:
1: Leidulf Sollid,Fjellh/Vereide 1:50.50,
2: Ingvar Myking,StatoilMongstad 1:59.12,
3: Eivind Skjerven, Stryn 2:00.46,
4: Knut Thuland, Tambarskjelvar 2:07.27

Halvmaraton kvinner senior:
1: Audhild Hestad, Gaular 1:31.11,
2: Julie Fløtre, Sandane 1:41.04,
3: Hanne Koblicke, Vikane 1:42.00

Halvmaraton kvinner 35-39 år:
1: Anne Tvedt Olsen, Bergen 1:45.54,
2: Rita Andenes, Bergen 2:08.15

Halvmaraton kvinner 40-44 år:
1: Hilde Mæhlum, Vik 1:28.23,
2: Kjersti Hovland, Hytteplan Sp 1:55.07

Halvmaraton kvinner 45-49 år:
1: Ingunn Eikrem Olsen,Hasundgot 1:36.44,
2: Eldbjørg Skildheim, Jotun 2:17.12,
3: Anne MargreteGrepstad,Askvoll 2:34.46

Halvmaraton kvinner 50-54 år:
1: May Grytbakk, Veldre 1:39.27,
2: Torill Selvik Jakobsen, Førde 2:00.53,
3: Gunn Engen, Stahl Heiser BIL 2:08.31

Halvmaraton kvinner 55-59 år:
1: Randi Wie, BFG Fana 1:54.42

10km gutar 12-16år:
1: Biniam Beruke, Molde Olymp 37.15

10 km menn 17-29år:
1: Leif Sægrov, Molde Olymp 33.14,
2: Andrè Haugsbø, Gaular 33.57,
3: Sindre Hoff, Viksdalen 34.02,
4: Odd Magne Liaskar, Ørsta 38.33,
5: Svein Erik Hårklau, Jølster 40.09,
6: Brede Seim, Fjellhug/Vereide 43.42,
7: Dag-Tore Netland, Jølster 45.50,
8: Stian Lund, FSS BIL 49.39,
9: Aleksander Grønli, Gutta 50.21,
10: Ståle Fossheim, Gutta 51.47,
11: Øystein Lien, Gutta 55.17,
12: Trond Eikenes, FSS BIL 55.40,
13: Leif Gabriel Kapstad, Gutta 1:00.36,
14: Lars-Helge Netland, Jølster 1:00.43,
15: Rune Iversen, Måløy 1:08.54

10 km menn 30-39år:
1: Andreas Carlborg, Sporvãgen IF 31.21,
2: Odd Arild Løseth, Høyang 34.21,
3: Ole Jakob Sande, Gaular 35.53,
4: Johannes Hjellbrekke, Varegg 35.56,
5: Ivar Andre Slinde, Høyang 36.17,
6: Odd Arne Løkkebø, Eikefjord 41.35

10 km menn 40-49år:
1: Per Ingebrigt Kårbø, Sunnylven 37.27,
2: Sigmund Pedersen, Sveio 37.49,
3: Ove Årdal, Jølster 38.46,
4: Reidar Losnegard, Teletrim Førd38.58,
5: Norvald Hegrenes, Førde 39.28,
6: Odd Eirik Bergheim,Molde Olymp 41.39,
7: Frode Farsund, Førde 41.56,
8: Kjell Kleiven 42.59,
9: Bjarte Pollen, Teletrim Førde 45.46,
10: Holger Aasen, Florø T&IF 58.38,
11: Geir Gorm Olsen, Bergen 1:14.42

10 km menn 50-59år:
1: Bjarne Gausvik, AKS-77 36.02,
2: Leif Blom, BFG Fana 37.54,
3: Magne Tystad, GFIL 39.18,
4: Arild Birkeland, BFG Fana 39.28,
5: Kåre Wiik, Teletrim Førde 40.40,
6: Dag Lien, Jølster 44.36,
7: Norvald Ospehaug,Tambarskjelvar44.45,
8: Arne Inge Sæbø, Vik 46.15,
9: Sigbjørn Vårdal, Askvoll 48.19,
10: Gisle Sellevold,IF Klypetussen48.24,
11: Reidar Huus, Balestrand 56.00

10 km menn 60-69år:
1: Helge Brekke, AKS-77 39.01,
2: Kjell Steinset, Jølster 43.37,
3: Sigmund Solheim, Florø T&IF 44.40,
4: Herlaug Kvamsøy, Fjellstrand 51.37,
5: Tore Mundal, Lom 1:15.39

10 km menn over 70 år:
1: Kåre Ness, Askvoll 57.04

10 km jenter 12-16år:
1: Annika Bjørset, Førde 59.45,
2: Åse Støfring, Jølster 1:05.03,
3: Linn Tvedt Olsen, Gneist 1:11.44

10 km kvinner 17-29år:
1: Line Hårklau, Jølster 1:05.03,
2: Synnøve Mathisen, Måløy 1:08.53,
3: Annabel Delgado, Spania 1:11.37

10 km kvinner 30-39år:
1: Anita Stenevik, Florø T&IF 42.50,
2: Margunn Sunnarvik, Eikefjord 43.04,
3: Heidi H. Aasen, Florø T&IF 58.38

10 km kvinner 40-49år:
1: Anna Tråve, SK Vidar 38.36,
2: Norunn Stavø, Florø T&IF 41.08,
3: Anne-Grethe Overskeid, Jølster 52.49

10 km kvinner 50-59år:
1: Bjørg Reknes, Florø T&IF 44.15,
2: Liv Astrid Losnegård, BFG Fana 45.40,
3: Magnhild Myklebust, Florø T&IF 49.27,
4: Turid Langvatn, Jølster 1:00.56

10 km kvinner 60-69år:
1: Inger Brun, Jotun 49.40