Veiene var stort sett bare, men noen isflekker gjorde at løperne likevel måtte være ekstra observante. Vinnertidene ble så gode som 15.11 og 19.09 i den noe kuperte og kontrollmålte 5 kilometeren.
Trond Einar Moen Pedersli hadde 13 sekunder ned til Erlend Gjerdevik Sørtveit på andreplass, mens Ulrik Hovik var tredjemann under 16 minutter. I alt løp 19 mann under 18 minutter og 36 under 20 minutter, så her var det ingenting å utsette på nivået.
Også blant kvinnene var det mange som løp fort, og i teten var det jevnt med fem løpere under 20 minutter. Unge Oda Brodtkorp var bare 10 sekunder bak vinneren med 19.19, og på tredjeplass kom Oda Johanne Sikkeland med 19.29.
I alt fullførte 19 kvinner og 72 menn - til sammen 91 deltakere. Neste løp i Trøndersk Vinterkarusell går mandag 15. januar og er et innendørsløp på 3000 m i Leangenhallen.
Tatjana Albertsen fra Namdal Løpeklubb var raskest av kvinnene. (Foto: Kaja Rindal Bakkejord)
Kvinner | |||||
1 | Tatjana | ALBERTSEN | Namdal løpeklubb | K23-34 | 19:09.0 |
2 | Oda | Brodtkorb | TRONDHEIM | J14-15 | 19:19.0 |
3 | Oda Johanne | Sikkeland | Tyrving IL | K18-19 | 19:29.0 |
4 | Kristin | Opland | Sparebank 1 SMN | K35-39 | 19:46.0 |
5 | Camilla | Høyem | Verdal Friidrettsklubb | K23-34 | 19:48.0 |
6 | Tonje S. | Steigedal | St.Olavs Hospital | K35-39 | 21:13.0 |
7 | Anna Marie | Børmark Grønning | Stadsbygd IL | J16-17 | 21:59.0 |
8 | Anette | Løkken | TRONDHEIM | K23-34 | 22:23.0 |
9 | Wenche | Lande | Byåsen IL | K60-64 | 22:40.0 |
10 | Anne Grete | Myhre | Sjetne IL | K40-44 | 22:52.0 |
11 | Birgitte | Ingvaldsen | TRONDHEIM | K50-54 | 23:05.0 |
12 | Jorunn | Winnberg | Ytterøy IL / Ytterøy il | K50-54 | 24:17.0 |
13 | Tova | Maalen | Spartan Workout | K23-34 | 24:37.0 |
14 | Ingrid | Bakk Aaker | Strindheim IL | K18-19 | 26:11.0 |
15 | Hilde | Grande | Rosenborglærerne | K23-34 | 26:44.0 |
16 | Ellen | Flå | NRK | K23-34 | 27:12.0 |
17 | Ellinor | Sørvig | TRONDHEIM | K23-34 | 27:53.0 |
18 | Emilie Sofie | Westerberg | Sømna IL | K23-34 | 27:57.0 |
19 | Solveig | Hastadklev | Dalebrand | K35-39 | 29:25.0 |
Menn | |||||
1 | Trond Einar moen | PEDERSLI | Strindheim IL | M23-34 | 15:11.0 |
2 | Erlend Gjerdevik | Sørtveit | Strindheim IL | M23-34 | 15:24.0 |
3 | Ulrik | Hovig | Sportsklubben Vidar | M23-34 | 15:53.0 |
4 | Henning | Offigstad | Synergy Cycling | M23-34 | 16:11.0 |
5 | Eirik | Nordvik | Steinkjer Friidrettsklubb | M35-39 | 16:33.0 |
6 | Vegar | Selnæs | Trondhjems Skiskyttere | M18-19 | 16:38.0 |
7 | Sindre | Nås | TRONDHEIM | M23-34 | 16:40.0 |
8 | David | Sommervold | HEIMDAL | M23-34 | 17:11.0 |
9 | Erik | Grimstad | Namdal løpeklubb | M23-34 | 17:15.0 |
10 | Martin Spillum | Grønli | Frol IL | M20-22 | 17:17.0 |
10 | Stian | Oldervik | Rindal IL | M23-34 | 17:17.0 |
12 | Bendik | Støa-Aanensen | Bratsberg IL | M23-34 | 17:20.0 |
13 | Fredrik | Arntsen | Byåsen IL / SMN Bedre Form | M40-44 | 17:33.0 |
14 | Jon | SIVERTSEN | VERDAL | M23-34 | 17:42.0 |
15 | Mohammed Hussein | Ali | IL Nybrott | G14-15 | 17:43.0 |
16 | Lars | Svorkdal | Svorkmo N.O.I. | G12-13 | 17:45.0 |
17 | Alexander | Granheim | Asko Midt-Norge | M40-44 | 17:52.0 |
18 | Arne Inge | Hangerhagen | Asko Midt-Norge | M40-44 | 17:58.0 |
19 | Erlend | Berger | Abarun | M23-34 | 18:05.0 |
20 | Kristian | JOHANSEN | Hytteplan Sport | M23-34 | 18:16.0 |
21 | Petter Andreas | Bergh | Ntnu | M40-44 | 18:24.0 |
22 | Tom Frode | Theigmann | Rindal IL | M40-44 | 18:33.0 |
23 | Arne | Moe | Strindheim IL | M45-49 | 18:38.0 |
24 | Jøte | Toftaker | TRONDHEIM | M45-49 | 18:39.0 |
25 | Andreas | Svorkdal | Svorkmo NOI | M20-22 | 18:46.0 |
26 | Mads | Grimsbu | TRONDHEIM | M35-39 | 18:59.0 |
27 | Rolf | Karlsen | Hitra Løpeklubb | M65-69 | 19:15.0 |
28 | Bjarte | Holmgard | TRONDHEIM | M23-34 | 19:22.0 |
29 | Casper Bergmann | Henriksen | Ranheim IL / Otra Norge AS | M23-34 | 19:23.0 |
30 | Norvald | Grønning | Stadsbygd IL | M45-49 | 19:31.0 |
30 | Ingve Nordahl | Løkken | Nordea | M23-34 | 19:31.0 |
32 | Suni Xavier | Raj | TRONDHEIM | M40-44 | 19:32.0 |
33 | Bjørn | Vaagen | Nidelv IL | M50-54 | 19:41.0 |
34 | Ola Haseth | Balestrand | Rindal IL / Sparebank 1 SMN | M35-39 | 19:42.0 |
35 | Rune | Holmen | Strindheim IL | M45-49 | 19:47.0 |
36 | Petter | Nilsen | Jonsvatnet IL / Jonsvatnet | M23-34 | 19:50.0 |
37 | Ståle | Tømmerås | Rosenborg Skole | M45-49 | 20:10.0 |
38 | Johan | Sandgrind | Egen | M23-34 | 20:11.0 |
39 | Geir Arve Muri | Clausen | Dalebrand / IL Dalebrand | M50-54 | 20:14.0 |
40 | Ole Emil | Frisvold | NTNUI | M23-34 | 20:18.0 |
41 | Rikard | Sunde | Asko Midt Norde | M40-44 | 20:23.0 |
42 | Frode | Sæther | Rosenborg Skole | M40-44 | 20:35.0 |
43 | Sebastian | Kaufmann Jacobsen | TRONDHEIM | G14-15 | 20:58.0 |
44 | Ole Daniel | Prigge | IL Nybrott | G12-13 | 21:07.0 |
45 | Frithjof | Prigge | IL Nybrott | M50-54 | 21:08.0 |
46 | Halvor | Hoveid | Ntnu bil | M65-69 | 21:13.0 |
47 | Jørgen | Løvseth | Namdal Løpeklubb | M23-34 | 21:16.0 |
48 | Abdelfatteh | Belaid | M23-34 | 21:22.0 | |
49 | Magnus Nordahl | Andersen | TRONDHEIM | M23-34 | 21:31.0 |
50 | Fredrik | Wilhelmsen | Dips AS | M50-54 | 21:33.0 |
51 | Eivind | Anshus | Meldal IL | M40-44 | 21:42.0 |
52 | Bjørn | Svorkdal | Svorkmo | M50-54 | 21:46.0 |
53 | Nils Kristian | Nakstad | Byaasen Skiklub | M55-59 | 21:56.0 |
54 | Magnus | Irgens | BIL Miljødirektoratet | M35-39 | 22:02.0 |
55 | Ole Petter | Klepp | NRK | M35-39 | 22:06.0 |
56 | Roald | Lilletvedt | MELHUS | M55-59 | 22:08.0 |
57 | Paul Håkon | Almås | Hommelvik IL | M60-64 | 22:16.0 |
58 | Stein-Ove | Winnberg | Ytterøy IL | M50-54 | 22:47.0 |
59 | Knut-Even | Bergstad | Rosenborg Skole | M45-49 | 22:55.0 |
60 | Jan Martin | Ratøien | Meldal IL | M45-49 | 22:56.0 |
61 | Christofer | Klevsjø | TRONDHEIM | M23-34 | 22:59.0 |
62 | Roy | Ingebrigtsen | TRONDHEIM | M45-49 | 23:07.0 |
63 | Ola | Fløttum | HEIMDAL | M55-59 | 23:11.0 |
64 | Tor Andre | Hellandsjø | Orkdal IL | G12-13 | 24:03.0 |
65 | Erlend | Langsrud | TRONDHEIM | M45-49 | 24:09.0 |
66 | Gisle | Woldseth | Gjensidige Sport | M50-54 | 25:06.0 |
67 | Ola Erik | Domaas | TRONDHEIM | M65-69 | 25:07.0 |
68 | Knut Ove | Hellandsjø | Orkanger IF - Friidrett | M50-54 | 26:28.0 |
69 | Martin | Callanan | TRONDHEIM | M45-49 | 27:55.0 |
70 | Jan Vidar | Snefugl | Folldal IF | M50-54 | 32:27.0 |
0 | Martin | Anshus | Meldal IL | G10-11 | 21:42.0 |
0 | Even | Ratøien | Meldal IL | G10-11 | 21:22.0 |
Vinteren var ikke kommet for fullt, men en sprek gjeng la ut på det 5 km vinterkaruselløp på Leangen i Trondheim. (Foto: Kaja Rindal Bakkejord)