Norgesmester i menn junior, Endre Espedal, Haugesund Triatlonklubb, med Vetle Thorn, Åsane CK (til h.) på sølvplass og Birk Skogland, Haugesund Triathlonklubb på bronseplass. (Foto: Norges Triatlonforbund)
Det var mildt sagt vekslende vær, mer som fire årstider på samme dag da Åslia Skilag arrangerte Rena Triathlon i samarbeid med Rena Idrettspark og Forsvaret ved Prestsjøen lørdag.
Den 5. utgaven av Rena Triathlon hadde 132 påmeldte og 114 startende, og 109 kom til mål på en av de tre distansene. I tillegg till normaldistanse (1,5 km svømming - 40 km sykling - 10 km løp) og sprintdistanse med halve distanser, ble det arrangert supersprint for aldersklassene 13-16 år. Her dominerte Åslias egne talenter både i topp og bredde med Erlend Andersen som den mest allsidige.
Åslia Skilags og triatlons nettsider
Rena Triathlon på Facebook
Reportasjer fra tidligere utgaver på kondis.no:
2013: Marius Elvedal vant Rena Triathlon (med 114 bilder)
2014: 100 atleter startet i historiens andre Rena Triathlon
2015: Rått av Tommy Aleksandersen i Rena Triathlon (med 217 bilder)
2016: Knut Anders Fostervold vant Rena Triathlon
ALLE RESULTATER
Resultater Rena Triathlon 24.06.2017: |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
Kvinner Junior NM (10 deltakere)
|
||||||
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
Klasse
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Karen Nygård
|
Magnussen
|
Bryne triatlonklubb
|
KJ-NM
|
1:07:38.0
|
0:00.0
|
2
|
Solveig Natvig
|
Løvseth
|
Trondheim Triatlon klubb
|
KJ-NM
|
1:08:14.0
|
0:36.0
|
3
|
Thea
|
Hovda
|
Haugesund Triathlonklubb
|
KJ-NM
|
1:08:29.0
|
0:51.0
|
4
|
Stine
|
Dale
|
Åsane Cykle Klubb
|
KJ-NM
|
1:09:45.0
|
2:07.0
|
5
|
Katinka
|
Berg
|
Bergen Triathlon Club
|
KJ-NM
|
1:10:10.0
|
2:32.0
|
6
|
Hanna Grieg
|
Sæthre
|
Åsane Cykle Klubb
|
KJ-NM
|
1:11:00.0
|
3:22.0
|
7
|
Thea
|
Lea
|
Haugesund Triathlonklubb
|
KJ-NM
|
1:12:32.0
|
4:54.0
|
8
|
Marlene
|
Wulst
|
Haugesund Triathlonklubb
|
KJ-NM
|
1:14:36.0
|
6:58.0
|
9
|
Edda
|
Iveland
|
Haugesund Triathlonklubb
|
KJ-NM
|
1:18:50.0
|
11:12.0
|
10
|
Line
|
WAGENER
|
Høybråten og Stovner IL
|
KJ-NM
|
1:27:18.0
|
19:40.0
|
|
|
|
|
|
|
|
Menn Junior NM (8 deltakere)
|
||||||
1
|
Endre
|
Espedal
|
Haugesund Triathlonklubb
|
MJ-NM
|
57:17.0
|
0:00.0
|
2
|
Vetle Bergsvik
|
Thorn
|
Åsane Cykle Klubb
|
MJ-NM
|
57:36.0
|
0:19.0
|
3
|
Birk Nagell
|
Skogland
|
Haugesund Triathlonklubb
|
MJ-NM
|
1:00:26.0
|
3:09.0
|
4
|
Are
|
Nygaard
|
Haugesund Triathlonklubb
|
MJ-NM
|
1:07:41.0
|
10:24.0
|
5
|
Mats Fjeld
|
Kismul
|
Haugesund Triathlonklubb
|
MJ-NM
|
1:10:26.0
|
13:09.0
|
6
|
Kristian Fridtjof
|
Funderud
|
Moss Cykle Klubb
|
MJ-NM
|
1:13:44.0
|
16:27.0
|
7
|
Petter
|
Ellingsbø
|
Hamar IL - Triathlon
|
MJ-NM
|
1:14:17.0
|
17:00.0
|
8
|
Erlend
|
Svergja
|
Eresfjord IL
|
MJ-NM
|
1:21:11.0
|
23:54.0
|
|
|
|
|
|
|
|
Kvinner Sprint (7 deltakere)
|
||||||
1
|
Elisabeth
|
Solum
|
Bodø Sykkel & Triatlonklubb
|
K40
|
1:20:53.0
|
0:00.0
|
2
|
Sara
|
Qvarnström
|
Triathlon Syd, Lund Sverige
|
K25
|
1:23:59.0
|
3:06.0
|
3
|
Line
|
Hoff
|
Hamar IL - Triathlon
|
K40
|
1:25:06.0
|
4:13.0
|
4
|
Cecilie
|
Hagen
|
Soon Triathlon Klubb
|
K45
|
1:28:27.0
|
7:34.0
|
5
|
Hilde
|
Evensen
|
Åslia Skilag - Triatlon
|
K40
|
1:38:27.0
|
17:34.0
|
6
|
Maren Oline
|
Nygaard
|
Tromsø Triathlonklubb
|
K20
|
1:39:50.0
|
18:57.0
|
7
|
Ingrid
|
Busvold
|
SOFIEMYR
|
K35
|
1:42:19.0
|
21:26.0
|
|
|
|
|
|
|
|
Menn sprint (26 deltakere)
|
||||||
1
|
Henning
|
Andersson
|
Trondheim Triatlon klubb
|
M20
|
1:02:32.0
|
0:00.0
|
2
|
Svein
|
Stormyr
|
Vidar, Sportsklubben
|
M25
|
1:04:45.0
|
2:13.0
|
3
|
Thomas
|
Riis
|
NTNUI / Sweco BIL
|
M25
|
1:07:13.0
|
4:41.0
|
4
|
Espen
|
Jensehaugen
|
Røa IL
|
M40
|
1:08:01.0
|
5:29.0
|
5
|
Torgeir Skårerverket
|
Andersen
|
CK Elverum
|
M30
|
1:09:06.0
|
6:34.0
|
6
|
Kristoffer
|
Kvamme Jensen
|
Trollveggen Triathlon Klubb
|
M20
|
1:09:36.0
|
7:04.0
|
7
|
Christian
|
Markussen
|
Team Yttern
|
M35
|
1:14:55.0
|
12:23.0
|
8
|
Pål
|
Almerud
|
HAMAR
|
M35
|
1:15:42.0
|
13:10.0
|
9
|
Even
|
Rønningen
|
Hamar IL - Triathlon
|
M40
|
1:16:57.0
|
14:25.0
|
10
|
Kristian
|
Larsen
|
Mjøsski
|
M20
|
1:16:58.0
|
14:26.0
|
|
|
|
|
|
|
|
Kvinner Normal (8 deltakere)
|
||||||
1
|
Mette Pettersen
|
Moe
|
Taem Arctic Triatlon
|
K35
|
2:12:31.0
|
0:00.0
|
2
|
Anne
|
Vollstad
|
Åslia Skilag - Triatlon
|
K45
|
2:28:27.0
|
15:56.0
|
3
|
Natasha
|
Hagen
|
Kristiansand Triathlon
|
K25
|
2:33:14.0
|
20:43.0
|
4
|
Kristin
|
Foskum
|
Nittedal Triathlonklubb
|
K40
|
2:39:24.0
|
26:53.0
|
5
|
Nina
|
Laukvik
|
Drammen Triathlon Club
|
K45
|
2:49:14.0
|
36:43.0
|
6
|
Hanne Monica
|
Storhagen
|
Lillehammer Svømmeklubb
|
K40
|
2:51:14.0
|
38:43.0
|
7
|
Carita
|
Teien
|
OSLO
|
K35
|
3:05:06.0
|
52:35.0
|
8
|
Johanne
|
Dahlhaug
|
Team FIH
|
K20
|
3:17:28.0
|
1:04:57.0
|
|
|
|
|
|
|
|
Menn Normal
|
||||||
1
|
Tommy
|
Aleksandersen
|
Åslia Skilag - Triatlon
|
M40
|
2:01:54.0
|
0:00.0
|
2
|
Christian
|
Nordkvelde
|
Lillehammer Svkl
|
M30
|
2:04:22.0
|
2:28.0
|
3
|
Bastian
|
Lesuere
|
ESF Valmarel
|
M30
|
2:05:05.0
|
3:11.0
|
4
|
Sondre
|
Bolstad
|
Lillehammer Svkl
|
M35
|
2:11:13.0
|
9:19.0
|
5
|
Øyvind
|
Hasli
|
Lillehammer Cykleklubb
|
M30
|
2:13:09.0
|
11:15.0
|
6
|
Øyvind
|
Bertelsen-Tangvik
|
Trondheim Triatlon klubb
|
M35
|
2:14:33.0
|
12:39.0
|
7
|
Lars
|
Grande
|
Sportsklubben Ceres
|
M50
|
2:14:37.0
|
12:43.0
|
8
|
Robert
|
Svendsen
|
Trollveggen Triathlon Klubb
|
M45
|
2:14:38.0
|
12:44.0
|
9
|
Anders Mæhlum
|
Karlsen
|
Lillehammer Svømmeklubb
|
M35
|
2:15:16.0
|
13:22.0
|
10
|
Reidar
|
Flasnes
|
Åslia Skilag - Triatlon
|
M40
|
2:15:44.0
|
13:50.0
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenter Super sprint (2 deltakere)
|
||||||
1
|
Katrine
|
Nergård
|
Åslia Skilag - Triatlon
|
J 15-16
|
45:02.0
|
0:00.0
|
2
|
Fanny Svarva
|
Hørstad
|
Åslia Skilag - Triatlon
|
J 15-16
|
46:40.0
|
1:38.0
|
|
|
|
|
|
|
|
Gutter Super sprint (10 deltakere)
|
||||||
1
|
Erlend
|
Andersen
|
Åslia Skilag - Triatlon
|
G 15-16
|
34:54.0
|
0:00.0
|
2
|
Elias
|
Flasnes
|
Åslia Skilag - Triatlon
|
G 15-16
|
35:20.0
|
0:26.0
|
3
|
Oliver
|
Nergaard
|
Åslia Skilag - Triatlon
|
G 15-16
|
35:34.0
|
0:40.0
|
4
|
Emil
|
Frenningsmoen
|
Åslia Skilag - Triatlon
|
G 15-16
|
38:18.0
|
3:24.0
|
5
|
Jakob
|
Buhs
|
Oslofjord triatlon
|
G 13-14
|
38:31.0
|
3:37.0
|
6
|
Styrk Nagell
|
Skogland
|
Haugesund Triathlonklubb
|
G 15-16
|
39:02.0
|
4:08.0
|
7
|
Carl August
|
Jensehaugen
|
Røa IL
|
G 13-14
|
40:51.0
|
5:57.0
|
8
|
Melkior
|
Nergaard
|
Åslia Skilag - Triatlon
|
G 15-16
|
42:07.0
|
7:13.0
|
9
|
Jonas
|
Kihl
|
Åslia Skilag - Triatlon
|
G 15-16
|
43:29.0
|
8:35.0
|
10
|
Kristian
|
Wagener
|
Høybråten og Stovner IL
|
G 13-14
|
47:42.0
|
12:48.0
|
Pall Sprintdistanse utenom NM:
Øverst fv: Svein Stormyr 2.pl. Henning Anderson 1.pl. Thomas Riis 3.pl.
Damer fv: Sara Qvarnstrøm 2.pl. Line Hoff 3.pl. Elisabeth Solum 1.pl. Foto: Eivind Flensborg.
Damepall Olympisk distanse:
Fv: Anne Vollstad 2.pl. Mette Pettersen Moe 1. pl Natasha Hagen 3.pl. Foto: Åge Saxlund
Pall herrer Olympisk:
Fv: Christian Nordkvelde 2.pl. Tommy Aleksandersen 1.pl. Bastian Lesuere 3.pl. Foto: Mette Moe
Start damer Sprint jr NM:
Sprint Jr Herrer siste del av sykkeletappen:
Bakerst: Endre Espedal (Haugesund) og Vetle Bergsvik Thorn (Åsane) Foto: Eivind Flensborg.