Marius Vedvik løp i A-heatet på 3000 meteren, men da haren gav seg etter 1600 m, måtte Marius sjøl holde farten oppe. Det klarte Gular-løperen bra, og etter en frisk avslutning løp han i mål på 8.02,16, som var pers med 11 sekunder. De tre 1000 meterne gikk på ca. 2.41, 2.43 og 2.38.
Andremann i løpet, Tesfaye Debele, var over 4 sekunder bak nordmannen. Sindre Buraas er den eneste fra Norge som i år har løpt fortere enn Marius Vedvik på 3000 m.
Trine Mjåland vant ikke, men hun satte også pers, og 2.03,55 er omtrent midt mellom B-kravet til EM på 2.04 og A-kravet på 2.03. Forhåpentligvis får vi se Kristiansands-jenta i Zürich om en måned, men utøvere som har klart B-kravet må avvente bekreftelse fra arrangøren på at de kommer med.
British Milers Club-stevnene har mange heat med hare i hver øvelse og er slik sett et ideelt sted å kunne perse. Bjørnar Lillefosse og Helge Langen persa begge på 1500 m - til henholdsvis 3.47,37 og 3.50,25, begge etter sterke sisterunder.
Christina Toogood løp offensivt fra start, men stivna mot slutten og kom i mål på 4.37,13, drøye 7 sekunder bak persen. Sondre Dingsør Skogen fikk det heller ikke helt til og noterte 1.58,06.
Mens 3000m A | |||||
Pos | Perf | Name | Age | Club | SB |
1 | 8:02.16 | Marius Vedvik | 22 | Norway | 8:02.16 |
2 | 8:06.33 | Tesfaye Debele | 20 | Leeds City/Ethiopia | 8:06.33 |
3 | 8:08.25 | Michael Callegari | 19 | Shaftesbury Barnet/St. Mary's Uni | 8:08.25 |
4 | 8:08.87 | Nick Swinburn | 26 | Morpeth/Northumberland Fell Runners | 8:08.87 |
5 | 8:09.50 | Ian Rawlinson | 30 | Tipton/Shaftesbury Barnet | 8:09.50 |
6 | 8:10.14 | Adam Hickey | 26 | Southend/Loughborough Students | 8:10.14 |
7 | 8:10.84 | Jack Martin | 26 | Stockport | 8:10.84 |
8 | 8:11.32 | Patrick Martin | 29 | Stockport | 8:11.32 |
9 | 8:12.65 | Matt Leach | Bedford & County/Cambridge Uni | 8:12.65 | |
10 | 8:13.65 | Jack Gray | 21 | BRAT/Birmingham Uni | 8:13.65 |
11 | 8:15.06 | Carl Smith | 24 | Leeds City/Birmingham Uni | 8:15.06 |
12 | 8:19.91 | Dan Garbutt | 25 | Durham/Leeds Metropolitan Uni | 8:19.91 |
13 | 8:20.20 | Chris Livesey | 33 | Preston | 8:20.20 |
14 | 8:21.86 | Matthew Barnes | 36 | Altrincham/Sale Harriers Manchester | 8:21.86 |
15 | 8:24.55 | James Douglas | 29 | Border/Loughborough Students | 8:24.55 |
Mens 1500m B | |||||
Pos | Perf | Name | Age | Club | SB |
1 | 3:45.84 | Alex Bruce-Littlewood | 24 | Blackheath & Bromley | 3:45.84 |
2 | 3:46.08 | Andrew Butchart | 22 | Central | 3:46.08 |
3 | 3:46.54 | Kyran Roberts | 18 | Carmarthen | 3:46.54 |
4 | 3:46.70 | Ben Waterman | 20 | Ealing, Southall & Middx | 3:46.70 |
5 | 3:47.37 | Bjørnar Lillefosse | 21 | Norway | 3:47.37 |
6 | 3:47.51 | Ian Williamson | 35 | Birchfield H/Edinburgh AC | 3:47.51 |
7 | 3:47.63 | Michael Ward | 19 | Cardiff | 3:47.63 |
8 | 3:47.95 | Stuart Ferguson | 21 | Radley/Birmingham Uni | 3:47.95 |
9 | 3:48.58 | Nick Hooker | 25 | Leeds City/Leeds Metropolitan Uni | 3:48.58 |
10 | 3:49.18 | Alex Brecker | 20 | City of Stoke | 3:49.18 |
Mens 1500m C | |||||
Pos | Perf | Name | Age | Club | SB |
1 | 3:49.57 | Josh Trigwell | 21 | Exeter | 3:49.57 |
2 | 3:49.68 | Michael Dyer | 29 | North Down | 3:49.68 |
3 | 3:50.25 | Helge Langen | 29 | Norway | 3:50.25 |
4 | 3:50.99 | Gareth Hill | 35 | Ballymena & Antrim | 3:50.88 |
5 | 3:51.15 | Andy Wiles | 26 | New Marske | 3:51.15 |
6 | 3:51.15 | Howell Craske | 21 | Dundee Hawkhill/Dundee Uni | 3:51.15 |
7 | 3:51.81 | Tom Edwards | 28 | Leeds City | 3:51.81 |
8 | 3:51.95 | Jamie Taylor-Caldwell | 22 | Ealing, Southall & Middx | 3:51.95 |
9 | 3:54.34 | Paddy Radley | 22 | Owls Leicester/Bath Uni | 3:50.84 |
10 | 3:54.41 | Ronny Wilson | 21 | Lincoln Wellington | 3:53.76 |
11 | 3:55.87 | Luke Johnston | 20 | Liverpool H | 3:53.34 |
Womens 1500m B | |||||
Pos | Perf | Name | Age | Club | SB |
1 | 4:30.52 | Lucy Hayes | 19 | City of Stoke/Keele Uni | 4:30.52 |
2 | 4:31.27 | Sarah Mercier | 23 | Guernsey | 4:31.27 |
3 | 4:31.92 | Sarah Barker | 21 | Sale Harriers Manchester | 4:31.92 |
4 | 4:32.53 | Rachael Smyth | 20 | Ireland | 4:32.53 |
5 | 4:33.26 | Helen Singleton | 31 | Wakefield | 4:32.28 |
6 | 4:33.54 | Louise Rudd | 39 | Stockport/Lytham St. Annes | 4:33.54 |
7 | 4:36.61 | Natalie Griffiths | 26 | Cambridge & Coleridge | 4:36.61 |
8 | 4:37.13 | Christina Toogood | 25 | Norway | 4:29.97 |
9 | 4:37.13 | Sarah Mackness | 29 | Telford AC/Altrincham | 4:37.13 |
10 | 4:37.28 | Bethan Strange | 27 | Cardiff | 4:37.28 |
11 | 4:39.17 | Lyndsay Clarke | 24 | Stockport | 4:35.88 |
Mens 800m C | |||||
Pos | Perf | Name | Age | Club | SB |
1 | 1:50.08 | David Dempsey | 23 | Gateshead/Sheffield Uni | 1:50.08 |
2 | 1:50.70 | Luke Minns | 25 | Blackpool, Wyre & Fylde | 1:50.70 |
3 | 1:52.43 | Graham Hogg | 25 | Trafford/Leeds Metropolitan Uni | 1:52.43 |
4 | 1:53.29 | Sam Petty | 22 | North Devon/Birmingham Uni | 1:52.68 |
5 | 1:53.48 | Michael Schmidt | Denmark | 1:52.79 | |
6 | 1:58.06 | Sondre Dingsør Skogen | 18 | Norway | 1:52.06 |
Womens 800m A | |||||
Pos | Perf | Name | Age | Club | SB |
1 | 2:00.59 | Angie Smit | New Zealand | 2:00.59 | |
2 | 2:02.95 | Katy Brown | 20 | Stewartry/University of Cumbria | 2:02.95 |
3 | 2:03.16 | Alexandra Bell | 21 | Pudsey & Bramley | 2:03.16 |
4 | 2:03.55 | Trine Mjaaland | 24 | Norway | 2:03.55 |
5 | 2:04.37 | Rose-Anne Galligan | Gloucester/St. Mary's Uni/Ireland | 2:02.07 | |
6 | 2:04.50 | Jade Williams | 21 | Amman Valley/Cornell | 2:04.50 |
7 | 2:04.93 | Kimarra Mcdonald | 26 | Jamaica | 2:02.51 |
8 | 2:06.26 | Leah Barrow | 21 | Windsor Slough Eton & Hounslow | 2:06.25 |
9 | 2:07.09 | Erin Mcilveen | 28 | Victoria Park City of Glasgow | 2:05.96 |