Laster bildeserie...

Siri Merethe Alfheim med kjempeløp i Bislett Games

Siri Merethe Alfheim fra Norna Salhus senket nok en gang sin 5000 meterpers. I Bislett Games i kveld ble det 15.45.01 og 16. plass i det stjernespekkede feltet.
Klubbkameraten Sturla Fostervold var raskeste norske på 800 meter med 1.51.66.
To glade damer etter Bislett Games
Både Hanne Lyngstad og Siri Merethe Alfheim hadde all grunn til å være fornøyd med dagens løp.
Sturla Fostervold beste norske
Ådne Svahn Dæhlin etter løpet
Ådnes heat var tøft
Odd Morten Brekke og Stig V. Ellingsen
Odd Morten Brekke
Brekke med kontroll mot mål
Odd Morten Brekke hadde full kontroll på Tyrvings Stig Vervik Ellingsen mot slutten.
Kjetil Hodnekvam fikk det tøft i dag
Kjetil Hodnekvam åpnet bra, men sluknet litt de siste 150 meterne.
Harald Nilsen med god oppladning til maraton i morgen.
-
Se bildene fra 1500meter-duellen for damer
Les alt om Bislett Games på kondis.no

Utvalgte resultater Bislett Games 27.06.2003

1500m Nordic Event damer
1 247 KVARBERG, Ragnhild NOR 4:17.11
2 257 LYNGSTAD, Hanne NOR 4:17.15
3 263 WIGENE, Susanne NOR 4:17.20
4 230 LANDØY, Bente NOR 4:18.19
5 249 MÅKESTAD, Ingvild NOR 4:18.50
11 210 NORDTØMME,Liv Miriam NOR 4:26.78
12 217 ELDEN, Marte NOR 4:26.94
DNF VRÅLE, Tonje NOR DNF (Pacemaker)

Passeringstider:
400 m 258 Vråle, Tonje NOR 1:08.50
800 m 249 Måkestad, Ingvild NOR 2:20.22
1200m 247 Kvarberg, Ragnhild NOR 3:29.46

5000 meter damer
1 256 ADERE, Berhane ETH AR,MR,WL 14:29.32
2 224 KIDANE, Werknesh ETH PB 14:33.04
3 212 DIABABA, Tirunesh ETH PB WJR 14:39.94
4 241 DEFAR, Meseret ETH PB 14:43.46
5 253 OUAZIZ, Zahra MAR 14:47.45
6 219 YEGOROVA, Olga RUS 14:55.19
7 199 EJIGU, Sentayehu ETH SB 15:00.53
8 229 PROKOPCHUKOVA, Yelena LAT 15:02.04
14 260 LOROUPE, Tegla KEN 15:33.47
15 203 DRYER, Elva USA 15:38.65
16 235 ALFHEIM, Siri Merethe NOR PB 15:45.01

5000 meter herrer
1 115 BEKELE, Kenenisa ETH MR,PB 12:52.26
2 50 KIPKETER, Sammy KEN PB 12:52.33
3 5 KIPCHOGE, Eliud KEN PB,WJR 12:52.61
4 12 CHEBII, Abraham KEN PB 12:52.99
5 37 KWALIA, James KEN PB 12:54.58
6 114 CHEPKURUI, Albert KEN PB 12:56.27
7 133 HISSOU, Salah MAR 13:05.89
13 89 MARTINEZ, José Manuel ESP SB 13:27.18
14 145 PENAS, Manuel Ángel ESP PB 13:28.24
15 47 ESPANA, Jesus ESP SB 13:29.24
18 62 BAKKEN, Marius NOR 13:33.78
19 60 WOLDE, Million ETH 13:36.96

1000 m 57 Keino, Martin KEN 2:34.11
2000 m 57 Keino, Martin KEN 5:08.67
3000 m 107 Korir, Shadrack KEN 7:45.13
4000 m 115 Bekele, Kenenisa ETH 10:22.09

800 meter damer
1 113 MUTOLA, Maria MOZ 2:00.62
2 11 GRAF, Stephanie AUT 2:00.92
3 95 CUMMINS, Diane CAN 2:01.00
4 78 RASPOPOVA, Olga RUS 2:01.37
5 79 KHRUSHCHELEVA, Natalya RUS 2:01.90
6 121 BALLANTINE, Michelle JAM 2:01.92
7 18 LEWIS, Tamsyn AUS 2:02.98
8 124 LAGERHOLC, Brigita SLO 2:03.69
9 54 PEDERSEN, Lisbeth NOR 2:05.28

800 meter herrer Nordic Event
1 201 BIWOTT, Peter KEN 1:50.01
2 202 ABDU, Yousef QAT 1:50.30
3 255 ADAM, Adam Abdu QAT 1:50.44
4 211 BOIT, Elijah KEN 1:51.30
5 264 CHEMASE, Daniel KEN 1:51.56
6 239 BREKKE, Odd Morten NOR 1:51.93
7 193 ELLINGSEN, Stig Vervik NOR 1:52.48
8 191 DÆHLIN, Ådne Swan NOR 1:53.17
9 236 ONYANCHA, Fred KEN 1:53.28
10 192 BØLLING, Nicolai NOR 1:54.86

400 m 236 Onyancha, Fred KEN 55.61

800 meter herrer B-finale
1 261 DIRSHE, Rizak SWE 1:49.00
2 221 MCCARTHY, Kris AUS 1:49.34
3 218 PELL, Richard SWE 1:49.52
4 231 GRAY, Trinity USA 1:49.55
5 197 KUKKAMO, Juha FIN 1:49.61
6 196 KIRWA, Wilson FIN 1:50.27
7 259 FOSTERVOLD, Sturla NOR 1:51.66
8 216 HODNEKVAM, Kjetil NOR 1:52.15

"Les mer på Bislett Games hjemmeside"