Eirik Telebond fra Klæbu Løpeklubb forbedret Eirik Johannessens løyperekord fra premiereløpet i fjor med 49 sekunder da han løp inn på 40.48. Også Anders Knudsen, IK Tjalve (41.10) og Abdellatif Achrih (41.26) løpe under fjorårets vinnertid.
Eirik Telebond, Klæbu Løpeklubb kunne juble for seier og ny løyperekord.
Stafetten på 11 km ble suverent vunnet av Team Job Zone på tida 40.22.
Akkurat 150 fullførte 11 km, og 93 deltok på 4 km med tidtaking. Med 15 lag som hver mønstret 11 løpere ble det 165 løpere som bidrog på stafetten.
NB! Bildereportasjen fortsetter under resultatene. (Alle foto: Bjørn Hauge)
De beste i Bjerkeløpet 25.09.2016: |
||||||
11 km kvinner (45 deltakere) | ||||||
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Klasse | Tid | Etter |
1 | Siri | Størmer | Spkl Vidar | K45-49 | 48:40 | 0:00 |
2 | Hilde | Gudem | OSLO | K35-39 | 50:08 | 1:28 |
3 | Marte Kyte | Stokka | OSLO | K23-34 | 50:41 | 2:01 |
4 | Julie | Dahl Benum | Boston Consulting | K23-34 | 52:16 | 3:36 |
5 | Cathrine | Lagerberg | Team158 | K35-39 | 52:32 | 3:52 |
6 | Oda | Lægran | Spkl Vidar | K18-19 | 52:42 | 4:02 |
7 | Kjersti | Simensen | Os IL | K23-34 | 53:48 | 5:08 |
8 | Siri | Vilberg | HARSTAD | K23-34 | 55:08 | 6:28 |
9 | Katrine | Hofstad | IF Frøy | K23-34 | 56:14 | 7:34 |
10 | Stine | HAUGEN | Rustad IL | K23-34 | 56:24 | 7:44 |
11 km menn (105 deltakere) | ||||||
1 | Eirik | Telebond | Klæbu Løpeklubb | M23-34 | 40:48 | 0:00 |
2 | Anders | Knudsen | Tjalve | M23-34 | 41:10 | 0:22 |
3 | Abdellatif | Achrih | OSLO | M23-34 | 41:36 | 0:48 |
4 | Trond Atle | Smedsrud | Røa IL/Aker Biomar. | M23-34 | 42:55 | 2:07 |
5 | Magnus | Lystad | Team Jobzone BI | M23-34 | 43:07 | 2:19 |
6 | Mathias | Moen | Ciber BIL | M23-34 | 43:10 | 2:22 |
7 | Christian | Grønvold | Lillomarka Skiklubb | M23-34 | 44:00 | 3:12 |
8 | Marcus Mauricio | Knudsen | NESODDTANGEN | M23-34 | 45:27 | 4:39 |
9 | Ole Kristian | Bjørge | OSLO | M35-39 | 45:34 | 4:46 |
10 | Nils Ola | Sande | Opil | M40-44 | 46:10 | 5:22 |
11 | Harald | Hjelmseth | Scancem Int. | M45-49 | 46:24 | 5:36 |
12 | Jarle | Henriksen | Oslo U.sykehus | M45-49 | 46:26 | 5:38 |
13 | Frank | Grønvold | Lillomarka Skiklubb | M50-54 | 46:48 | 6:00 |
14 | Christian | Mykland | Team Mykland | M23-34 | 47:05 | 6:17 |
14 | Ståle | Grøthe | Hemsedal IL/HEL | M35-39 | 47:05 | 6:17 |
16 | Stig | Unhammer | Eksportfinans ASA | M45-49 | 47:27 | 6:39 |
17 | Martin | Hansen | Team Hansen | M23-34 | 47:37 | 6:49 |
18 | Lars Martin | Falck | OSLO | M23-34 | 47:47 | 6:59 |
19 | Joao | Eiras | OSLO | M23-34 | 48:09 | 7:21 |
20 | Hans Fredrik | Heier | Hioa IL-Løpegruppe | M23-34 | 48:11 | 7:23 |
4 km kvinner (45 deltakere) | ||||||
1 | Pauline | Tørnby | Aurskog-Høland FIL | K16-17 | 19:54 | 0:00 |
2 | Julie | Håskjold | Trondheim Friidrett | K23-34 | 20:18 | 0:24 |
3 | Vilde | Røstberg | OSLO | K10-11 | 21:08 | 1:14 |
4 | Dalia | Santana Mendez | HAGAN | K35-39 | 21:38 | 1:44 |
5 | Hanne | Litleré | Fana IL | K23-34 | 22:21 | 2:27 |
6 | Ingeborg | Stenvold | Årvoll | K10-11 | 22:28 | 2:34 |
7 | Kamilla | Aasebø | Kjelsås IL | K10-11 | 22:30 | 2:36 |
8 | Marit | Fenstad | Kjelsås IL | K45-49 | 23:00 | 3:06 |
9 | Anne Helene | Strand-Andersen | OSLO | K40-44 | 23:59 | 4:05 |
10 | Anna | Sande | Koll IL | K10-11 | 24:15 | 4:21 |
4 km menn (47 deltakere) | ||||||
1 | Eivind | Stenvold | Årvoll IL | M14-15 | 18:11 | 0:00 |
2 | Mons | Melbye | Årvoll IL | M10-11 | 18:25 | 0:14 |
3 | Sander | Haukvik-Jensen | Årvoll IL | M12-13 | 18:59 | 0:48 |
4 | Kasper | Halvorsen | Årvoll | M12-13 | 19:01 | 0:50 |
5 | Kasper Reme | Abrahamsen | Årvoll Il | M10-11 | 19:31 | 1:20 |
6 | Axel William | Finne | OSLOOSLO | M10-11 | 19:35 | 1:24 |
6 | Bo | Eckhoff | OSLO | M12-13 | 19:35 | 1:24 |
8 | Leander Handeland | Omdal | Årvoll | M10-11 | 19:43 | 1:32 |
9 | Arvid | Grønvoll | Omega As | M40-44 | 19:50 | 1:39 |
10 | Jacob | Bystrøm | SPIKKESTAD | M16-17 | 20:07 | 1:56 |
11 km stafett (15 lag) | ||||||
1 | Team Jobzone Bi | Marte Aunemo | Mix | 40:22 | 0:00 | |
2 | Comeback | Edit V Myklebust | Kvinner | 46:15 | 5:53 | |
3 | Fridheim Barnehage | Fridheim Barnehage | Mix | 47:21 | 6:59 | |
4 | Renovasjonsetaten | Paal Eilertsen | Mix | 47:38 | 7:16 | |
5 | Rehab- og Mestringssenteret | Oslo Kommune | Mix | 50:05 | 9:43 | |
6 | Uteseksjonen i Velferdsetat | Oslo Kommune | Mix | 50:30 | 10:08 | |
7 | Siste liten | Bydel Bjerke | Mix | 54:26 | 14:04 | |
8 | Lille Ekeberg Barnehage | Mix | 58:11 | 17:49 | ||
9 | Barneverntjenesten | Bydel Bjerke | Mix | 58:53 | 18:31 | |
10 | Tannhelsetjenesten | Bydel Bjerke | Mix | 59:04 | 18:42 |
Fra starten på 4 km med nesten 100 løpere.
Eivind Stenvold, Årvoll IL i tet fra start.
Bjerkeløpet har tilbud for hele familen.
Vinneren, Eivind Stenvold har fåttt en luke på konkurrentene.
Mons Melbye, som løper i klasse 10-11 år, imponerte med 2. plass.
Så fulgte ytterligere to Årvoll-gutter, Sander Haukvik-Jensen og Kasper Halvorsen, begge i klasse 12-13 år.
Beste jente, Pernille Tørnby, Aurskog-Høland Friidrettslag.
Julie Håskjold, Trondheim Friidrett på veg til 2. plass.
Vilde Røstberg i klasse 10-11 år var best av de mange unge jentene med sin sterke 3. plass uansett aldersklasse.
Dalia Santana Mendez fra Hagan synes absolutt å trives i Bjerkeløpet.
Kamilla Aasebø fra Kjelsås IL tok en fin 7. plass.
Elise Wærp Hauge i fint driv i høstlige omgivelser.
Og her kommer lillesøster Hanne Wærp Hauge like bak.
I landelige omgivelser i byen.
Starten har gåttt på 11 km.
Anders Knudsen, IK Tjlave sikret seg 2. plassen med god margin
Abdellatif Achrih klokket seg selv inn på dagens 3. beste tid.
Hilde Gudem bikket så vidt over 50 minutter og ble bare slått av Siri Størmer.
Marte Kyte Stokka inn til 3. plass.
Unge løpere gratuleres med innsatsen i det andre Bjerkeløpet.
"After run" i målområdet.