- Det var en god start på sesongen. Jeg er veldig fornøyd, sier Jørgen Madslien etter å ha gått til topps under den nasjonale ski-o premieren på Sjusjøen i dag.
NTNUI-løperen har god grunn til å være fornøyd med prestasjonen der han henviste egne landslagskollegaer fra det norske laget og svenske landslagsmenn, samt den bulgarske verdensstjernen Stanimir Belomazhev til plassene bak seg på resultatlisten.
- Jeg har gjort jobben teknisk i et krevende løypenett – hvor litt flatt lys gjorde det vanskelig å se løypekryssene. Dermed har jeg unngått tidstap der de andre gjerne har lagt igjen litt tid.
Og da ble det drøye halvminuttet ned til den svenske landslagsmannen Erik Blomgren. Lars Moholdt var sekundet bak Blomgren, og ble dermed nummer 3.
Med best mulig innledning av sesongen, er det lov for Madslien å glede seg til morgendagens mellomdistanse:
- Jeg er nok ikke favoritt, men det blir spennende å se hvordan kroppen fungerer når det sannsynligvis blir litt tøffere fysisk med noen lengre strekk.
- Såpass tidlig i sesongen fokuserer jeg uansett mest på det tekniske. Fysikken er det god tid til å jobbe med utover vinteren.
En suksessformel som altså ga seier på Sjusjøen i dag.
I en meget tett dameklasse ble det finsk seier til Milka Reponen, sekundet foran Anna Ulvensøen. Svenske Evalina Wickbom – som kompletterte pallen – var bare 4 sekunder bak Reponen.
Juniorklassene ble i dag vunnet av de to Konnerud-løperne Aslak Heimdal og Jenny Baklid.
Søndag er det mellomdistanse fra samme sted på Sjusjøen langrennsarena.
Kilde: Norsk Orientering
Alle resultater
(Alle foto: Stein Arne Negård)
H60+: Veteraner klare til start.
Sekundstrid: Anna Ulvensøen, NTNUI var et sekund for sent ute til å ta seieren i D21.
6. plass: Evine Westli Andersen, Løten OL inn til 6. plass i D21.
Pallen: Lars Hol Moholdt, Wing OK etter å ha ha sikret 3. plassen i H21.
5. mann: Stanimir Belomazhev, Hadeland OL.
De beste i Sjusjørennet sprint 15.12.2018: |
|||||
Arr.: Nydalens SK
|
|||||
|
|
|
|
|
|
D 11-12
|
|
|
|
|
|
1 970 m, 3 deltakere
|
|
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
Km-tid
|
1
|
Helene Scheele
|
Nydalens SK
|
22:53
|
|
11:36
|
2
|
Selma Persson
|
FK Herkules
|
41:18:00
|
+18:25
|
20:57
|
3
|
Silje Andresen Skotte
|
Fossum IF
|
44:25:00
|
+21:32
|
22:32
|
|
|
|
|
|
|
D 13-14
|
|
|
|
|
|
2 410 m, 18 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Marie Kravdal
|
Gjø-Vard OL
|
18:37
|
|
07:43
|
2
|
Maja Mo Hjelseth
|
Nydalens SK
|
19:36
|
+0:59
|
08:07
|
3
|
Eira Skaarer Wiklund
|
Nydalens SK
|
21:16
|
+2:39
|
08:49
|
|
|
|
|
|
|
D 15-16
|
|
|
|
|
|
2 750 m, 28 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Pia Young Vik
|
Nydalens SK
|
19:27
|
|
07:04
|
2
|
Mari Eidsmo
|
Freidig
|
20:50
|
+1:23
|
07:34
|
3
|
Ane Malene Kolstad
|
Freidig
|
21:39
|
+2:12
|
07:52
|
|
|
|
|
|
|
D 17- Kort
|
|
|
|
|
|
2 750 m, 2 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Karoline Sønsterudbråten
|
Lillomarka OL
|
24:42:00
|
|
08:58
|
|
|
|
|
|
|
D 17-20
|
|
|
|
|
|
3 180 m, 27 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Jenny Baklid
|
Konnerud IL
|
21:29
|
|
06:45
|
2
|
Synne Strand
|
Lierbygda OL
|
22:11
|
+0:42
|
06:58
|
3
|
Eliane Deininger
|
IFK Mora OK
|
22:38
|
+1:09
|
07:07
|
|
|
|
|
|
|
D 40-
|
|
|
|
|
|
2 750 m, 2 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Zsuzsa Fey
|
IL Tyrving
|
22:35
|
|
08:12
|
2
|
Maiken Skirstad Mo
|
Nydalens SK
|
27:21:00
|
+4:46
|
09:56
|
|
|
|
|
|
|
D 50-
|
|
|
|
|
|
2 750 m, 11 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Carina Sandberg
|
Säterbygdens OK
|
23:35
|
|
08:34
|
2
|
Isa Heggedal
|
Konnerud IL
|
23:57
|
+0:22
|
08:42
|
3
|
Signe Astrup Arnesen
|
Heming Orientering
|
25:02:00
|
+1:27
|
09:06
|
|
|
|
|
|
|
H 11-12
|
|
|
|
|
|
1 970 m, 6 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Magnus Svaland Dale
|
OL Vallset/Stange
|
18:55
|
|
09:36
|
2
|
Ask Felland Sætnan
|
Fossum IF
|
21:18
|
+2:23
|
10:48
|
3
|
Ole Solli Kvikstad
|
OL Toten-Troll
|
22:37
|
+3:42
|
11:28
|
|
|
|
|
|
|
H 13-14
|
|
|
|
|
|
2 410 m, 9 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Martin Christoffer Borg
|
IL Koll
|
16:07
|
|
06:41
|
2
|
Hannes Persson
|
FK Herkules
|
24:38:00
|
+8:31
|
10:13
|
3
|
Jonas Hicken
|
IL Koll
|
24:46:00
|
+8:39
|
10:16
|
|
|
|
|
|
|
H 15-16
|
|
|
|
|
|
2 970 m, 28 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Teodor Mo Hjelseth
|
Nydalens SK
|
16:51
|
|
05:40
|
2
|
Christian Fredrik Borg
|
IL Koll
|
17:01
|
+0:10
|
05:43
|
3
|
Lars Lien
|
Gjø-Vard OL
|
17:17
|
+0:26
|
05:49
|
|
|
|
|
|
|
H 17- Kort
|
|
|
|
|
|
2 970 m, 1 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Sigurd Kvamme
|
OL Toten-Troll
|
45:08:00
|
|
15:11
|
|
|
|
|
|
|
H 17-20
|
|
|
|
|
|
3 440 m, 34 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Aslak Heimdal
|
Konnerud IL
|
16:44
|
|
04:51
|
2
|
Styrk Hundseid Kamsvåg
|
Konnerud IL
|
17:29
|
+0:45
|
05:04
|
3
|
Eskil Frøisland
|
Vang OL
|
18:23
|
+1:39
|
05:20
|
|
|
|
|
|
|
H 40-
|
|
|
|
|
|
3 180 m, 14 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Peter Fredricson
|
IFK Mora OK
|
21:02
|
|
06:36
|
2
|
Peter Hermansson
|
IFK Mora OK
|
24:57:00
|
+3:55
|
07:50
|
3
|
Knut Jostein Sætnan
|
Fossum IF
|
27:07:00
|
+6:05
|
08:31
|
|
|
|
|
|
|
H 50-
|
|
|
|
|
|
2 970 m, 20 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Frans Wickbom
|
I 19 IF
|
18:39
|
|
06:16
|
2
|
Jonny I Hansen
|
IL BUL-Tromsø
|
19:15
|
+0:36
|
06:28
|
3
|
Terje Henriksen
|
Asker Skiklubb
|
20:24
|
+1:45
|
06:52
|
|
|
|
|
|
|
H 60-
|
|
|
|
|
|
2 410 m, 6 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Sigurd Dæhli
|
Løten o-lag
|
16:51
|
|
06:59
|
2
|
Jon Herman Ulvensøen
|
OL Tønsberg og omegn
|
27:22:00
|
+10:31
|
11:21
|
3
|
Erik Haugen
|
Ringsaker OK
|
27:31:00
|
+10:40
|
11:25
|
|
|
|
|
|
|
D 21
|
|
|
|
|
|
3 180 m, 20 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Milka Reponen
|
Keuruun Kisailijat
|
18:24
|
|
05:47
|
2
|
Anna Ulvensøen
|
NTNUI
|
18:25
|
+0:01
|
05:47
|
3
|
Evelina Wickbom
|
I 19 IF
|
18:28
|
+0:04
|
05:48
|
4
|
Frida Sandberg
|
Säterbygdens OK
|
18:55
|
+0:31
|
05:56
|
5
|
Magdalena Olsson
|
IFK Mora OK
|
20:02
|
+1:38
|
06:17
|
6
|
Evine Westli Andersen
|
Løten o-lag
|
20:45
|
+2:21
|
06:31
|
7
|
Tilla Farnes Hennum
|
Lierbygda OL
|
22:06
|
+3:42
|
06:56
|
8
|
Tove Alexandersson
|
Alfta-Ösa OK
|
22:19
|
+3:55
|
07:01
|
9
|
Isabel Salén
|
IFK Mora OK
|
22:22
|
+3:58
|
07:02
|
10
|
Anniken Eriksrud Karlsen
|
NTNUI
|
22:30
|
+4:06
|
07:04
|
|
|
|
|
|
|
H 21
|
|
|
|
|
|
3 440 m, 24 deltakere
|
|
|
|
|
|
1
|
Jørgen Madslien
|
NTNUI
|
15:26
|
|
04:29
|
2
|
Erik Blomgren
|
Umeå OK
|
16:01
|
+0:35
|
04:39
|
3
|
Lars Hol Moholdt
|
Wing OK
|
16:02
|
+0:36
|
04:39
|
4
|
Øyvind Wiggen
|
Byåsen IL
|
16:14
|
+0:48
|
04:43
|
5
|
Stanimir Belomazhev
|
Hadeland OL
|
16:15
|
+0:49
|
04:43
|
6
|
Gion Schnyder
|
Ski-O Swiss
|
16:27
|
+1:01
|
04:46
|
7
|
Bjørnar Kvåle
|
Hadeland OL
|
16:33
|
+1:07
|
04:48
|
8
|
Martin Hammarberg
|
Sundsvalls OK
|
16:36
|
+1:10
|
04:49
|
9
|
Rasmus Wickbom
|
I 19 IF
|
16:37
|
+1:11
|
04:49
|
10
|
Jørgen Baklid
|
Konnerud IL
|
17:03
|
+1:37
|
04:57
|