Kondismedlem Sponset innhold

Sommerkarusellen BFG Fana 1. løp

I kortløypa var det Bjarte Eikanger og Pernille Thomassen som var raskest med hhv 15.38 og 18.21. Anne Marie Heienberg (bildet) var best av damene på 10 km med 39.35, Arnt-Inge Nilsen vant på 32.46.
Beste resultater:

Menn 5 km
1 Bjarte  EikangerVaregg00:15:38
2 John Steinar UrneASK Friidrett00:16:58
3 Håkon  LandroSKOGSVÅG IL00:17:25
4 Øystein  EriksenASK Friidrett00:17:45
5 Helge  HeienbergBFG Fana00:18:07
6 Terje  Haugland 00:18:21
7 Anders  RøssevoldBFG Fana00:18:24
8 Helge  Færø 00:18:25
9 Kjell Frode HoleBFG Fana00:18:27
10 Carl-Eirik  SteffensenASK Friidrett00:18:53
Menn 10 km
1 Arnt-Inge  NilsenASK Friidrett00:32:46
2 Alemayehu  SitotawVaregg00:33:27
3 Thomas  ElholmTIF Viking00:35:50
4 Brynjulf  VonenVaregg00:36:38
5 Eirik  Lindebjerg 00:37:46
6 Knut  GroveUBIL00:38:14
7 Tom Roger JohansenBFG Fana00:38:47
8 Ole Arne  SchlytterLørenskog FIL00:38:57
9 Per Gunnar AlfheimBFG Fana00:39:26
10 Johannes  LundeLTI00:39:31
Kvinner 5 km
1 Pernille  ThomassenBFG Fana00:18:21
2 Toril Austbø GrandeOpticonsult AS00:21:17
3 Sissel  BjørkeStatoil b.i.l. Bergen00:21:21
4 Agnete  NummedalFana Orientering00:22:02
5 Kari  LundekvamDnB Nor klubben00:23:19
6 Nina  SvåsandBetanien BIL00:23:54
7 Elin  MildestveitBFG Fana00:24:01
8 Britt Iren TefreHordaveg B.I.L.00:24:07
9 Turid  Landsvik 00:24:18
10 Beate  JensenDnB Nor klubben00:24:29
Kvinner 10 km
1 Anne Marie HeienbergBFG Fana00:39:35
2 Hege  EikemoBFG Fana00:39:52
3 Helene  PemmerÅstvedt BIL00:42:17
4 Henny  KvalheimBFG Fana00:42:37
5 Øyunn Bygstad RasmussenVaregg00:48:02
6 Eldbjørg Lyssand Eide 00:48:31
7 Elisabeth Waage Krogstad 00:49:50


Alle resultater.


Start 10 km.



Start 5 km: Bjarte Eikanger leder foran Øystein Eriksen.



10 km: Arnt-Inge Nilsen og Alemayehu Sitotaw



Pål Sulesund (t.h.) og Thomas Elholm som ble nr. 3 på 10 km. Det siste joggeskoparet tilhører Eirik Lindebjerg.



Brynjulf Vonen



Tom-Roger Johansen (t.v.) og Knut Grove.



Tore Humstad (t.v.) og Ole Arne Schlytter



Johannes Lunde og Per Gunnar Alfheim



Helene Pemmer og Henny Kvalheim, hhv nr 3 og 4 på 10 km.



Rolf K. Seldal og Eirik Bækkevold



Nr 2, 3 og 4 i 5 km-feltet etter ca 1 km: John Steinar Urne (i mål på 16.58) foran Øystein Eriksen (17.45) og Håkon Landro (17.25).



Ronny Alte Bertelsen fulgt av Carl-Eirik Steffensen.



Gunnar Gaulen (t.h.) og Rune Hansen.



Bjørn Ulvang (nr 2173) og Arne Mjelde



Per A Axelsen (t.v.) og Hans Olav Nybø



Sverre Sæbdal (t.v.) og Arne Konglevoll



Edvardo Andersen (t.h.) og Kåre Gunnarskog



Ann Krogstad



Martin Andreas Kåstad



Synnøve (t.v.) og Kjersti Malt



Kenneth Lauvås og Trond Lauvås



Andre Jensen Ryland og Geir Jensen



Pernille Thomassen vant 5 km på 18.51. Bak kommer Terje Haugland.



Morten Straume



Jørgen Jensen Axelsen (12) løp på 19.29 og satte pers med 40 sekunder.



Arne Mjelde og Tommy Sævareid



Roald Gulbrandsøy og Sissel Bjørke som ble nr. 3 på 21.21.



Bjarte Hodnekvam og Agnete Nummedal



Kari Lundekvam



Espen Nes



Ulrik Wie-Soltvedt. Bak kommer Didrik Wie-Soltvedt.



Kjell Sælensminde



Mads Jensen Ryland passeres av Thomas Elholm, nr 3 på 10 km.



Eirik Lindebjerg, nr 5 på 10 km.



Anne Marie Heienberg vant 10 km på 39.35.



Hege Eikemo ble nr. 2 på 10 km på 39.52.



Bjarte Eikanger vant 5 km suverent på 15.38.



Foto: Jan Ringheim (i løypa), Oddny Ringheim (start og mål)