Toppbildet: Fra starten av Såptind opp lørdag. (Foto: Team Synnfjell)
Lørdagens motbakkeløp, Spåtind Opp, som er andre øvelse i Tour de Synnfjell, er vel 8 km langt. De første 2,5 km går på kupert grusveg og resten på sti. Stigningen opp til Spåtindtoppen (1414 moh) er på 540 meter. per Christian Lysaker Torgersrud, Team ParkettPartner var andremann til topps, 1.42 bak Erlend Øvereng Bjøntegaard som vant på 44.27. Marthe Hanssen, Vingrom IL var 59 sekunder bak Sofrid Braathen som var best av damene på 56.50.
Bildet: Vinner av Såtind opp - Erlend Øvereng Bjøntegaard, IL Bevern. (Foto: Team Synnfjell)
Tour de Synnfjell består forøvrig av prolog på rulleski (fristil) fredag og triathlon (rulleski, sykkel og løp) søndag. Solfrid Braathen vant alle tre disiplinene og ble klar vinner av kvinner senior med Tone Sundvor som like klar toer. Allsidige Geir Ludvig Aasen Ouren tok seieren på den avsluttende kombinasjonen etter å ha blitt nr, 2 og 3 de foregående øvelsene og sikret dermed sammenlagtseieren i Tour de Synnfjell 2014 foran Andrew Young. Øvrige sammelagtvinnere ble Anette Bernstsen, Vind IL (J13-16 år), Anne Marthe Brenden, Gjøvik Skiklubb (J17-20 år), Ansgar Evensen, Vind IL (G13-16 år), Fredrik Riseth, Byåsen IL (M17-20 år)
Alle resultater Tour de Synnfjell 2014.xls
Team Synnfjells nettsider
Resultatliste Spåtind opp, Tour de Synnfjell 16.08.2014: |
||||
Jenter 13-14 år | ||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Thea Snortheimsmoen | Vestre Slidre IL | 01:23:25 | |
Jenter 15-16 år | ||||
1 | Anette Berntsen | Vind IL | 01:08:57 | |
2 | Thea Foss | Varde IL | 01:12:02 | 03:05 |
Kvinner 17-18 år | ||||
1 | Marthe Lindmoen | Raufoss IL | 01:04:00 | |
2 | Anna Grøntjernet | Svea skilag | 01:04:45 | 00:45 |
3 | Julie Slåen Vognild | Oppdal IL - Ski | 01:05:06 | 01:06 |
4 | Kristine Alm Karsrud | Raufoss IL | 01:07:54 | 03:54 |
5 | Tina Andrea Thomte | Vind IL | 01:09:18 | 05:18 |
6 | Karoline Strømmen Martinsen | Vind IL | 01:12:48 | 08:48 |
7 | Gina Flugstad Øistuen | Etnedal Skilag | 01:17:50 | 13:50 |
8 | Sigrid Snuggerud | Gjøvik Skiklubb | 01:19:29 | 15:29 |
9 | Karoline Øyhus | Østre Toten skilag | 01:19:51 | 15:51 |
Kvinner 19-20 år | ||||
1 | Ingrid Sørumshaugen | Gjøvik Skiklubb | 01:03:23 | |
2 | Anne Marthe Brenden | Gjøvik Skiklubb | 01:05:11 | 01:48 |
3 | Hege Snortheimsmoen | Vestre Slidre IL | 01:11:23 | 08:00 |
Kvinner senior | ||||
1 | Solfrid Braathen | Høybråten og Stovner IL | 56:50:00 | |
2 | Marte Hanssen | Vingrom IL | 57:49:00 | 00:59 |
3 | Tone Sunvord | Bjerkreim IL | 59:48:00 | 02:58 |
4 | Nina Strømsjordet | Østre Toten skilag | 01:07:46 | 10:56 |
5 | Siri Sandsengen | Rogne IL | 01:09:05 | 12:15 |
Gutter 11-12 år | |
|||
1 | Per Ingvar Tollehaug | Vestfossen IF | 01:03:57 | |
2 | Brage Sømoen | Vang Skiløperforening | 01:27:05 | 23:08 |
3 | Elias Steinset | Moen Sportsklubb | 01:31:44 | 27:47 |
Gutter 13-14 år | |
|||
1 | Sigurd Mjølstad Svendsen | Varde IL | 01:19:39 | |
Gutter 15-16 år | |
|||
1 | Jørgen Tandsether | Gjøvik Skiklubb | 55:42:00 | |
2 | Anders Kolstadbakken | Rogne IL | 55:46:00 | 00:04 |
3 | Ansgar Evensen | Vind IL | 56:13:00 | 00:31 |
4 | Kristoffer Ramsberg | Kolbukameratene, IL | 56:21:00 | 00:39 |
5 | Håkon Nyhagen | Rogne IL | 57:13:00 | 01:31 |
6 | Kristoffer Alm Karsrud | Raufoss IL | 58:31:00 | 02:49 |
7 | Arngrim Sørumshaugen | Gjøvik Skiklubb | 58:38:00 | 02:56 |
8 | Ole Christian Bjeglerud | Strømmen og Lillestrøm Skl. | 59:19:00 | 03:37 |
9 | Even Skjaker Borgli | Jaren IL | 01:00:20 | 04:38 |
10 | Vegard Ek Hagen | Driv Idrettslag - Ski | 01:00:36 | 04:54 |
11 | Jon Fossen Rosenberg | Nordre Land IL | 01:06:58 | 11:16 |
12 | Marius Vesterås | Varde IL | 01:07:04 | 11:22 |
13 | Eskil Frøisland | Vang Skiløperforening | 01:08:30 | 12:48 |
14 | Sander Thon | Etnedal Skilag | 01:13:00 | 17:18 |
Menn 17-18 år | ||||
1 | Kristian Jakobsen | Gjøvik Skiklubb | 51:43:00 | |
2 | Kristian Røise | Kolbukameratene, IL | 53:37:00 | 01:54 |
3 | Mats Kobbersletten Jensen | Gjerdrum IL - Ski | 56:51:00 | 05:08 |
4 | Magnus Gravdal | Raufoss GTL | 58:06:00 | 06:23 |
5 | Mats Syverud | Vind IL | 01:01:38 | 09:55 |
6 | Vetle Sommerstad | Raufoss IL | 01:02:05 | 10:22 |
7 | Jørgen Andrisson Kvam | Fjellblom IL | 01:02:33 | 10:50 |
8 | Bjarte Lie | Aurdal IF Langrenn | 01:03:14 | 11:31 |
9 | Kristoffer Bilgrav Sæther | Vind IL | 01:03:20 | 11:37 |
10 | Eirik Sømoen | Vang Skiløperforening | 01:11:15 | 19:32 |
11 | Mikkel Klokkersveen Kristensen | Nordre Land IL | 01:12:04 | 20:21 |
Menn 19-20 år
|
||||
1 | Fredrik Riseth | Byåsen IL | 51:30:00 | |
2 | Håvard Petterson | Østre Toten skilag | 53:25:00 | 01:55 |
3 | Brage Askeli | Gjøvik Skiklubb | 53:58:00 | 02:28 |
4 | Erling Nyborg Owren | Gjøvik Skiklubb | 54:03:00 | 02:33 |
5 | Knut Einar Jakobsen | Gjøvik Skiklubb | 55:56:00 | 04:26 |
6 | Emil Bakken | Østre Toten skilag | 59:01:00 | 07:31 |
7 | Mathias Aas Rolid | Redalen IL | 01:00:20 | 08:50 |
8 | Børge Løvseth Langedal | Gjøvik Skiklubb | 01:05:24 | 13:54 |
Menn senior | ||||
1 | Erlend Øvereng Bjøntegaard | IL Bevern | 44:27:00 | |
2 | Per Christian Lysaker | Team Parkett-Partner |
46:09:00 | 01:42 |
3 | Geir Ludvig Aasen Ouren | Øvrebø IL | 46:45:00 | 02:18 |
4 | Nils Magnus Bøen Grave | IL Korlevoll - Odda | 46:47:00 | 02:20 |
5 | Andrew Young | Bækkelagets SK | 46:58:00 | 02:31 |
6 | Eivind Bjeglerud Klemoen | Vind IL | 48:02:00 | 03:35 |
7 | Trygve Henden Gaasø | Fjellhug/Vereide IL | 48:40:00 | 04:13 |
8 | Sturla Lie | Viking, TIF | 48:47:00 | 04:20 |
9 | Svein Halvor Dahl | IL Skarpheden | 49:58:00 | 05:31 |
10 | Mattis Sjølie | Halmsås og Omegn Skilag | 50:21:00 | 05:54 |
11 | Kristian Braathen | Høybråten og Stovner IL | 51:07:00 | 06:40 |
12 | Ole Gunnar Wangensteen | Fjellblom IL | 51:27:00 | 07:00 |
13 | Eirik Ek Hagen | Driv Idrettslag - Ski | 53:52:00 | 09:25 |
14 | Jonas Croff | Rustad IL | 55:05:00 | 10:38 |
15 | Syver Øistuen | Etnedal Skilag | 01:03:53 | 19:26 |
16 | Odd Magnar Vognild | Oppdal IL - Ski | 01:06:53 | 22:26 |
17 | Jan Snipstad | Søndre Land IL | 01:08:51 | 24:24 |
18 | Åge Sandsengen | Rogne IL | 01:09:11 | 24:44 |
19 | Johan Leif Øverland | Rustad IL | 01:11:51 | 27:24 |
Kvinner mosjon m/tid | ||||
1 | Synøve Vangen | NOTEAM | 01:23:58 | |
Menn mosjon m/tid | ||||
1 | Sigurd Myhre | NOTEAM | 01:02:15 | |
2 | Kai R Jacobsen | Gjøvik Skiklubb | 01:08:12 | 05:57 |
3 | Dag Steinset | Moen Sportsklubb | 01:31:44 | 29:29 |
Trimmere uten tidtaking | ||||
Kjetil Wold Moe | NOTEAM | |||
Anne Wold Moe | NOTEAM | |||
Astrid Flugstad Øistuen | Etnedal Skilag | |||
Ragnhild Flugstad Øistuen | Etnedal Skilag | |||
Anne Flugstad Øistuen | Etnedal Skilag |
Poengliste Tour de Synnfjell 2014: |
|||||
Jenter 13-16 | |||||
Plass | Navn | Bruflat prolog | Spåtind opp | Synndalen tri | Sum |
1 | Anette Berntsen | 100 | 100 | 80 | 280 |
2 | Thea Foss | 80 | 80 | 100 | 260 |
3 | Thea Snortheimsmoen | 100 | 60 | 60 | 220 |
Maria Brenna | 80 | 80 | |||
Stine Myhre | 50 | 50 | |||
Anna frida Vinger | 45 | 45 | |||
Jenter 17-20 | |||||
1 | Anne Marthe Brenden | 100 | 45 | 80 | 225 |
2 | Anna Grøntjernet | 50 | 60 | 100 | 210 |
3 | Marthe Lindmoen | 36 | 80 | 50 | 166 |
4 | Kristine Alm Karsrud | 80 | 40 | 45 | 165 |
5 | Gina F Øistuen | 60 | 26 | 40 | 126 |
6 | Tina Andrea Thomte | 40 | 36 | 32 | 108 |
7 | Karoline Strømmen Martinsen | 29 | 29 | 36 | 94 |
Ingrid Sørumshagen | - | 100 | 60 | 160 | |
Julie Slåen Vognild | 36 | 50 | 86 | ||
Hege Snortheimsmoen | 50 | 32 | 82 | ||
Kvinner Senior | Sum | ||||
1 | Solfrid Braathen | 100 | 100 | 100 | 300 |
2 | Tone Sundvord | 80 | 60 | 80 | 220 |
3 | Nina Strømsjordet | 60 | 50 | 60 | 170 |
Siri Sandsengen | 50 | 45 | 95 | ||
Marte Hanssen | 80 | 80 | |||
Gutter 13 - 16 år | |||||
1 | Ansgar Evensen | 100 | 60 | 100 | 260 |
2 | Anders Kolstadbakken | 60 | 80 | 80 | 220 |
3 | Kristoffer Ramsberg | 80 | 50 | 60 | 190 |
4 | Håkon Nyhagen | 36 | 45 | 45 | 126 |
5 | Arngrim Sørumshagen | 32 | 36 | 50 | 118 |
6 | Ole Christian Bjeglerud | 45 | 32 | 40 | 117 |
7 | Kristoffer Alm Karsrud | 40 | 40 | 36 | 116 |
8 | Vegar Ek Hagen | 26 | 26 | 32 | 84 |
9 | Eskil Frøisland | 20 | 20 | 26 | 66 |
Jørgen Tandsether | 29 | 100 | 129 | ||
Even Skjaker Borgli | 50 | 29 | 79 | ||
Marius Viken Vesterås | 24 | 22 | 29 | ||
Stig Harald Nereng | 16 | 22 | |||
Sigurd M Svedsen | 20 | ||||
Menn 17 - 20 år | |||||
1 | Fredrik Riseth | 100 | 100 | 100 | 300 |
2 | Erling Oweren | 60 | 40 | 80 | 180 |
3 | Kristian Jacobsen | 36 | 80 | 45 | 161 |
4 | Håvard Petterson | 32 | 60 | 60 | 152 |
5 | Kristian Røise | 50 | 50 | 50 | 150 |
6 | Magnus Gravdal | 45 | 29 | 26 | 100 |
7 | Mats Syverud | 40 | 22 | 29 | 93 |
7 | Mathias Aas Rolid | 29 | 24 | 40 | 93 |
9 | Knut Einar Jakobsen | 13 | 36 | 32 | 81 |
Børge Løvseth Langedal | 80 | 14 | 94 | ||
Brage Askeli | 26 | 45 | 71 | ||
Emil Bakken | 24 | 24 | |||
Bjarte Lie | 22 | 22 | |||
Vetle Sommerstad | 24 | 36 | 36 | ||
Hans Marius Klevmoen | 20 | 20 | |||
Menn senior | |||||
1 | Ouren Geir Ludvig Aasen | 80 | 60 | 100 | 240 |
2 | Andrew Young | 60 | 45 | 80 | 185 |
3 | Eivind Bjeglerud Klemoen | 40 | 40 | 60 | 140 |
4 | Svein Halvor Dahl | 45 | 29 | 50 | 124 |
5 | Eirik Ek Hagen | 32 | 20 | 45 | 97 |
Nils Magnus Bøen Grave | 100 | 50 | 150 | ||
Erlend Øvereng Bjøntegaard | 100 | 100 | |||
Trygve Henden Gaasø | 50 | 36 | 86 | ||
Per Christian Lysaker | 80 | 80 | |||
Sturla Lie | 29 | 32 | 61 | ||
Anders Klemoen | 40 | 40 |