80 terrengysklister gjennomførte det 51 km lange rittet under årets Kaupangr-martn. Nyhøvla grusveger og en real regnskur gjorde årets ritt tyngre enn normalt. Steffan Hartz Repshus fikk en luke i et stiparti og den rutinerte ringreven forvaltet ledelsen godt ned til Storstua og vant med 44 sekunder til Knut Erik Nesteby fra Savalen SK/Team Ahlsell. Jonas Amundsen fra Nes SK var tredje mann minuttet bak toeren.
I kvinnenes eliteklassen tråkket Åslias Ragnhild Bolstad raskest, men hun hadde Wenche Løvsletten fra Ottestad IL foran seg i løypa. Også 3. kvinne i mål, Tone Marie Schwartz, Nitelva CK stilte i vanlig tur/aldersklasse.
Moratråkket fikk endelig en økning i deltakelsen igjen etter mange år med sterk nedgang. Med 80 fullførende i aktive klasser ble det 11 opp fra i fjor, men som i alle andre ritt kan ikke tallene sammenliknes med ti år tilbake da tre ganger så mange tråkket til under mart'n i Midt-Østerdalen.
Samleside fro Moratråkket med reportasjer og resultater fra alle utgaver 2007 - 2019
Se videoer intervjuer på Radio Midt-Østerdal sine facebooksider
Moratråkkets hjemmeside
Moratråkket på Facebook
Resultater Moratråkket 20.07.2019: |
|||||
Kvinner: | |||||
Pl | Fornavn | Etternavn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | Wenche | Løvsletten | Ottestad IL Sykkel | K40-44 | 2:15:27.0 |
2 | Ragnhild | Bolstad | Åslia Skilag - Sykkel | K Elite | 2:18:39.1 |
3 | Tone Marie | Schwartz | Nitelva CK | K50-54 | 2:21:25.1 |
4 | Henriette | Melsom | Åslia Skilag - Sykkel | K Elite | 2:23:41.0 |
5 | Marianne | Kalbakken | CK Elverum | K Elite | 2:23:55.5 |
6 | Anne Beathe | Lie | Sirma IL Sykkel | K45-49 | 2:24:58.0 |
7 | Heidi | Kjernåsen | CK Elverum | K50-54 | 2:27:59.2 |
8 | Kristina Vestveit | Nervold | Jardar IL | K30-34 | 2:31:36.9 |
9 | Tove | Svendsen | Lågen CK | K40-44 | 2:32:37.4 |
10 | Ingrid | Aas | CK Elverum | K30-34 | 2:36:10.1 |
11 | Ada Terese | Sørlie | Solør CK | K35-39 | 2:50:12.2 |
12 | Siv Anita | Gimse | KOPPANG | K45-49 | 3:29:50.5 |
13 | Margrete | Joten | KOPPANG | K45-49 | 3:32:54.1 |
Menn: | |||||
1 | Steffan Hartz | Repshus | Solør CK | M Elite | 1:46:43.5 |
2 | Knut Erik | Nesteby | Savalen SK | M Elite | 1:47:27.2 |
3 | Jonas | Amundsen | Nes SK | M Elite | 1:48:29.0 |
4 | Christian | Sørlie | Solør CK | M Elite | 1:49:11.0 |
5 | Odne | Gotaas | Brumunddal SK | MJ Elite | 1:53:02.9 |
6 | Kenneth | Lømo | CK Elverum | M40-44 | 1:53:04.3 |
7 | Andre | Granrud | Kjekkas IF | M35-39 | 1:53:08.7 |
8 | Markus Eid | Mellegård | Sarpsborg SK | M Elite | 1:54:49.5 |
9 | Per Buttingsrud | Aas-Eng | Lillehammer CK | M Elite | 1:55:26.8 |
10 | Sven Ove | Hoel | CK Valeo, Fornebu | M45-49 | 1:55:33.2 |
11 | Kristian | Horne | GT Bicycles | M30-34 | 1:57:04.2 |
12 | Kristian | Stensåsen | Ottestad IL Sykkel | M35-39 | 1:57:25.7 |
13 | Lars | Bredvold | Solør CK | M45-49 | 1:57:59.6 |
14 | Erlend | Olsen | Søre Osen IL | M35-39 | 1:58:42.3 |
15 | Ted | Sæter | Glåmdal SK | M45-49 | 2:00:12.0 |
16 | Tommy | Dølplads | Sagene IF Sykkel | M35-39 | 2:00:17.2 |
17 | Tobias | Wilhelmsen | Soon CK | M Elite | 2:01:36.8 |
18 | Morten | Buchholdt | Stor-Elvdal SK | M25-29 | 2:02:32.7 |
19 | Lars | Hansen-Møllerud | Solør CK | M55-59 | 2:03:30.8 |
20 | Odd Erik | Farstad | CK Elverum | M45-49 | 2:03:53.6 |
21 | Henning | Aasen | Åslia Skilag - Sykkel | M45-49 | 2:04:23.2 |
22 | Dagfinn | Aas | Fet Skiklubb Sykkel | M50-54 | 2:04:25.2 |
23 | Joachim Gridset | Setnes | SK Rye sykkel | M30-34 | 2:05:52.4 |
24 | Tore Vegard | Sørum | Nes Sp.Kl. Sykkel | M50-54 | 2:05:53.4 |
25 | Tom Roger | Søberg | Eidsvoll SK | M40-44 | 2:07:15.8 |
26 | Birger | Ihle | Nes Sp.Kl. Sykkel | M25-29 | 2:07:24.3 |
27 | Stian | Finneide | Bingsfoss SK | M45-49 | 2:08:19.3 |
28 | Knut Erik | Håberget | CK Elverum | M35-39 | 2:10:55.2 |
29 | Sindre | Solberg | Solør CK | M25-29 | 2:11:13.5 |
30 | Harald | Harsson | Celtic SCN | M50-54 | 2:12:39.7 |
31 | Erik | Gevelt | Mjøndalen IF | M30-34 | 2:12:50.7 |
32 | Ole J | Hansen | Smaalenene SK | M50-54 | 2:13:34.7 |
33 | Svein Harald | Telneset | Savalen SK / Savalen S.K. | M65-69 | 2:13:56.7 |
34 | Lars | Gotaas | Brumunddal sk | M50-54 | 2:15:00.4 |
35 | Tord | Busterud | Stor-Elvdal SK | M45-49 | 2:15:32.0 |
36 | Sven Erik | Våler | Stor-Elvdal SK | M35-39 | 2:15:33.0 |
37 | Kai | Østvold | Rena IL | M60-64 | 2:16:15.5 |
38 | Tore | Haverstad | Lågen CK | M50-54 | 2:16:21.6 |
39 | Anders | Hagen | CK Elverum | M50-54 | 2:16:29.8 |
40 | Tor-Christian | Nygren | Bærums Verk og Hauger IF | M35-39 | 2:17:50.1 |
41 | Karsten | Østeberg | Solør CK | M20-24 | 2:18:21.4 |
42 | Jan | Lillestu | Engerdal Sykkelklubb | M50-54 | 2:19:49.5 |
43 | Lars-Henri | Myrer | Solør CK | M45-49 | 2:20:42.1 |
44 | Gunnar | Austeng | Stor-Elvdal SK | M40-44 | 2:21:15.8 |
45 | Pawel | Daroszewski | Never Give Up | M40-44 | 2:21:26.4 |
46 | Lars | Galåsen | Ottestad IL Sykkel | M25-29 | 2:24:17.6 |
47 | Erling | Evenstuen | Stor-Elvdal SK | M30-34 | 2:24:35.9 |
48 | Erlend | Sørgård | RENA | M30-34 | 2:24:55.0 |
49 | Bjørn | Kleiven | Energisenteret | M55-59 | 2:25:45.9 |
50 | Andreas | Rønningen | Stor-Elvdal SK | M35-39 | 2:26:31.4 |
51 | Anders | Edvardsen | CK Elverum | M50-54 | 2:27:37.5 |
52 | Kåre | Karenersen | Nordbygda/Løten Sykkel | M40-44 | 2:28:13.1 |
53 | Stein Ivar | Sørli | Savalen SK | M65-69 | 2:28:16.8 |
54 | Steinar | Harjo | IL Sverre | M50-54 | 2:28:56.3 |
55 | Per Kristian | Greve | Orkla CK | M65-69 | 2:31:09.1 |
56 | Jørn | Brørs | Stiftstaden SK Trondheim | M40-44 | 2:31:34.8 |
57 | Odd Arild | Strand | Stor-Elvdal SK | M70-74 | 2:34:41.2 |
58 | Kjell Ivar | Iversen | Solør CK | M60-64 | 2:35:03.9 |
59 | Gjermund | Mellum | Solør CK | M65-69 | 2:35:40.8 |
60 | Tony | Schwartz | Nitelva CK | M50-54 | 2:40:52.4 |
61 | Bjørn | Bekken | Kvikne | M50-54 | 2:41:39.6 |
62 | Markus | Grimsbo | BEKKESTUA | M25-29 | 2:41:46.8 |
63 | Arild | Jansen | Asker Skiklubb | M70-74 | 2:41:52.7 |
64 | Trygve | Årbog | Odal SK | M45-49 | 2:51:25.5 |
65 | Hein Oddvar | Johansen | GJERDRUM | M60-64 | 3:24:31.6 |
66 | Magne | Gundersen | GJERDRUM | M60-64 | 3:24:32.1 |
67 | Jon Bjørn | Sundan | Ålen IL - Sykkel | M75+ | 3:29:33.0 |