Med navnet Skjervøy 20:1000 henviser arrangørene til løypen som går over 20 kilometer og 1000 høydemeter. Det kortere alternativet heter 10:500 og går over 10 kilometer og 500 høydemeter.
Og dette foregikk den 11. september på den idylliske øyen Skjervøy. Her fikk deltakerne oppleve bratte stier opp og ned, kjerreveier i kupert terreng, kloppinger over myrterreng, høy fart, sugende motbakker, teknisk krevende løyper. Alt rundt Skjervøy sentrum i naturskjønne omgivelser, ytterst i havgapet på 70 grader nord.
De raskeste
Eirik Haugsnes, som er oppvokst på Skjervøy, vant suverent med tiden 1:36:56, foran Johan Kilskar 1:45:35, og Sigurd Aal Sellæg 1:50:27. Kvinneklassen ble vunnet av Silje Hansen med tiden 2:02:58. Frida Svendsen tok andreplassen med 2:03:54, og Innika De Rosa tredjeplassen med tiden 2:09:32.
Løpet favner bredt; deltakerne var fra 9 til 75 år. Konkurranseklassen hadde 167 fullførende mens trimklassen hadde 191 fullførende deltakere.
Smitteutbrudd
Skjervøy Kommune har etter løpet sendt ut en pressemelding om at det har vært et smitteutbrudd på arrangementet Kaien AfterRun 2021, og ber alle som har deltatt der om å teste seg.
Høydeprofil for Skjervøy 20:1000
Høydeprofil for Skjervøy 10:500
Alle resultater fra Skjervøy 20:1000
Her starter 10:500 konkurranse-klassen.
Det er storslagen natur på øyen Skjervøy, som ligger i Troms.
Stor begeistring før start.
10 beste kvinner Skjervøy 20:1000, konkurranseklasse:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 3 | Silje Hansen | Fristelsen Bakeri og Konditori AS | 20-39 Kvinner | 02:02:58 |
2 | 75 | Frida Svendsen | Team Sarek | 20-39 Kvinner | 02:03:54 |
3 | 51 | Innika De Rosa | Boys With Plants | 20-39 Kvinner | 02:09:32 |
4 | 157 | Benedicte Morken | Salomon Norge | 20-39 Kvinner | 02:15:38 |
5 | 189 | Christine Dahl | TROMSØ | 20-39 Kvinner | 02:22:03 |
6 | 23 | Agnes Karlseng | Lyn ski | 20-39 Kvinner | 02:22:35 |
7 | 194 | Torun Ankjell | Nordreisa IL | 20-39 Kvinner | 02:23:41 |
8 | 107 | Miriann Andersen | Miriann Andersen / Nerskogen IL | 20-39 Kvinner | 02:24:08 |
9 | 188 | Elisabeth Dahlberg | Northern Runners | 40-59 Kvinner | 02:26:48 |
10 | 39 | Kjersti Rennestraum | Kåfjord Kommune | 20-39 Kvinner | 02:29:02 |
10 beste menn Skjervøy 20:1000, konkurranseklasse:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 1 | Eirik Haugsnes | Senja Ski | 40-59 Menn | 01:36:56 |
2 | 175 | Johan Kilskar | Datakvalitet AS / TSI Langeenn | 20-39 Menn | 01:45:35 |
3 | 162 | Sigurd Aal Sellæg | Nordreisa IL | 20-39 Menn | 01:50:27 |
4 | 123 | Håvard Krey Hansen | Nordicbet | 20-39 Menn | 01:50:42 |
5 | 33 | Alexander Vestre | Team Skigo Frydenbø | 40-59 Menn | 01:54:24 |
6 | 150 | Marco Anelli | Asics Frontrunner Norway | 20-39 Menn | 01:57:57 |
7 | 2 | Kent Norheim | Team Pigg | 40-59 Menn | 01:58:25 |
8 | 212 | Henning Pettersen | Team Henninger | 40-59 Menn | 01:58:45 |
9 | 80 | Geir Olav Haugen | TSI Langrenn | 20-39 Menn | 02:01:23 |
10 | 193 | Mikael Arnesen | Bamsemumspatruljen | 20-39 Menn | 02:01:59 |
Arrangørene hadde laget egen medalje for løpet.
Resultater kvinner Skjervøy 10:500, konkurranseklasse:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 509 | Wilma Svisdal | Skjervøy 20:1000 | 12-14 Jenter | 01:32:57 |
2 | 514 | Charlotte Bishop | Ksat BIL | 20-39 Kvinner | 01:47:34 |
3 | 508 | Guro Therese Friis | FETSUND | 20-39 Kvinner | 01:49:13 |
4 | 504 | Karianne Olsen | Northern Runners | 40-59 Kvinner | 01:55:08 |
5 | 506 | Marianne Jakobsen | HARSTAD | 40-59 Kvinner | 02:28:12 |
6 | 505 | May Liss Wasmuth | Northern Runners/Ksat BIL | 40-59 Kvinner | 02:40:46 |
Resultater menn Skjervøy 10:500, konkurranseklasse:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 517 | Noa Gulbrandsen | Nordreisa IL | 12-14 Gutter | 00:57:53 |
2 | 502 | Gard Harjohaugsnes | Senja Ski | 12-14 Gutter | 00:59:29 |
3 | 520 | Martin Thoner | Tromsø Randoneeklubb | 20-39 Menn | 01:04:10 |
4 | 500 | Theo Isaksen | Nordreisa IL | 12-14 Gutter | 01:04:21 |
5 | 503 | Magnar Solbakken | SKJERVØY | 40-59 Menn | 01:11:45 |
6 | 515 | Trym Harjo Haugsnes | Senja Ski | 12-14 Gutter | 01:14:56 |
7 | 512 | Cato Reiersen | TROMSØ | 20-39 Menn | 01:15:26 |
8 | 501 | Leo Dalen | EKNE | 12-14 Gutter | 01:20:24 |
9 | 521 | Svein Ivar Martinsen | KVALØYA | 20-39 Menn | 01:36:39 |
10 | 513 | Markus Jakobsen | HARSTAD | 12-14 Gutter | 02:28:03 |
Arrangører:
Odin Svisdal og Øystein Skallebø
Se flere biilder fra arrangørenes sider:
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.
Bli medlem og få mange medlemsfordeler!
Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957