Fra løpsansvarlig Nils Hetleflåt har vi fått denne raporten.
Stord IL fyller i år 100 år (stifta 30.mars 1914) og me ønska å markere det med eit nasjonalt meisterskap. Dette la me til grunn i søknaden til forbundet samt ein omtale av eit flott terreng som klubben hadde funne til meisterskapet. I tillegg nemnte me at våre dyktige utøvarar kunne få konkurrera i eit NM på heimebane og visa seg fram for det lokale publikummet.
Me ønsker at klubben kan framstå som ein dyktig og seriøs arrangør og legge forholda best mogleg til rette for løparar, leiarar, trenarar, publikum og presse i ei utfordrande terrengløypa på området til Stord Golfpark. Vårt samarbeid med sponsorar har gjennom prosessen våre svært god og på sikt kan me få innpass hjå fleire av dei slik at klubben kan utvida tilbudet til alle våre aktive og løfta fleire fram på eit høgare nivå.
Fleire av våre beste løparar har høve til å vere med å kjempe i toppen i sine respektive klassar og for alle løparane våre vil det vere ein fin inspirasjon og sportsleg utfordring som dei kan bruke vidare i si utvikling
på idrettsarenaen. Tom Erling Kårbø er medalje kandidat i menn senior, Lars J. Føyen er ein medaljekandidat i menn junior og det same er Lars Lunde i G-17.
Les mer på Stord IL friidrett.
Tidsskjema laurdag 5.april
13:00 Opning av stemnet
13:15 2 km J15 - J16 - J17
13:35 2 km G15 - G16 -G17
13:55 2 km kvinner junior
14:15 2 km menn junior
14:30 Premieutdeling
14:45 2 km kvinner senior og veteran
15:05 3 km menn senior
15:30 3 km menn veteran
15:45 Premieutdeling
Tidsskjema søndag 6.april
11:00 Stafett kretslag kvinner senior
12:00 Stafett kretslag menn senior
Løypekart.
Løypeprofil
Om vi skal tro metrologene rett kan det fort bli et nytt "gjørmebad" som under årets generalprøve for 14 dager siden.
Startliste NM terrengløp
Jenter 15 år - 2 km
1 Elina Røvang Haugesund Idrettslag Friidrett - gr
2 Marie Paasche Berg Mosvik IL - Friidrett
3 Marie Eide Roalkvam Skjalg IL - Friidrett
4 Lena Skaatan Vik Haugesund Idrettslag Friidrett - gr
5 Sigrid Bru Reigstad Osterøy IL - Friidrett
6 Mari Hetlesæter Hjelmeland IL - Friidrett
Jenter 16 år - 2 km
10 Else Bratteland Sørild FIK - Friidrett
11 Linn Seliussen Gneist,IL - Friidrett
12 Kaja Lunde Ellingsen Skjalg IL - Friidrett
13 Renate Lie Gneist,IL - Friidrett
Jenter 17 år - 2 km
20 Thyra Hevrøy Gneist,IL - Friidrett
21 Ingrid Næss Johansen Gneist,IL - Friidrett
22 Kristine Gundersen Selsbakk IF - Friidrett
23 Kristin Hetlesæter Hjelmeland IL - Friidrett
24 Eline Myking Gneist,IL - Friidrett
25 Inger Emilie Bryn Mathisen Askim IF - Friidrett
26 Christina Ellefsen Hopland Varegg Fleridrett - Friidrett
27 Anna Serine Røssland Gneist,IL - Friidrett
28 Britta Benz Skjalg IL - Friidrett
29 Elina Drivenes Gneist,IL - Friidrett
30 Ingrid Halvorsen Folvik Bergens TF - Friidrett
Gutar 15 år - 2 km
31 Vetle Bergsvik Thorn Norna-Salhus IL - Friidrett
32 Daniel Einarsen Ask Friidrett - Friidrett
33 Torbjørn Espeseth Norna-Salhus IL - Friidrett
34 Aslak Espeland Solhaug Stord IL - Friidrett
35 Knut Haukeland Bergens TF - Friidrett
36 August Sandnes Fana IL - Friidrett
37 Simen Halle Haugen IL Runar - Friidrett
38 Henrik Snemyr Langesæter Haugesund Idrettslag Friidrett - gr
Gutar 16 år - 2 km
40 Jon-Hallvard Bagge Norna-Salhus IL - Friidrett
41 Oliver Andersen Vedvik Tønsberg Friidrettsklubb - Friidrett
42 Aleksander Sunde Kvile Førde IL - Friidrett
43 Magnus Heggøy Ask Friidrett - Friidrett
44 Thomas Jefferson Byrkjeland Tjalve, IK - Friidrett
45 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett - Friidrett
46 Kasper Rønning Komnæs Varegg Fleridrett - Friidrett
Gutar 17 år - 2 km
51 Vegard Austevoll Bergen løpeklubb - Friidrett
52 Sondre Herland Norna-Salhus IL - Friidrett
53 Mats Nordanger Norna-Salhus IL - Friidrett
54 Joakim Sødal Kyrksæterøra IL - Friidrett
55 Lars Lunde Stord IL - Friidrett
56 John-Atle Rasmussen Haugesund Idrettslag Friidrett - gr
57 Jørgen Madsø Haugesund Idrettslag Friidrett - gr
58 Andreas Wathne Skjalg IL - Friidrett
59 Casper Stornes Ask Friidrett - Friidrett
Hjemmefavoritt Lars Lunde fra Stord gjorde en solid generalprøve. Er blant favorittene i g17 år.
Kvinner junior - 2 km
60 Marthe Olsen Selsbakk IF - Friidrett
61 Mari Sørli Selsbakk IF - Friidrett
62 Ida Meli Narbuvoll Ren-Eng, FIK - Friidrett
63 Kristine Holst Skjalg IL - Friidrett
64 Ida Holtskog Herkules Friidrett - Friidrett
65 Ida Elise Eriksen Skjalg IL - Friidrett
66 Amalie Lekva Norna-Salhus IL - Friidrett
67 Live Solheimdal Steinkjer Friidrettsklubb - Friidrett
68 Mari Aarskog Nesse Stord IL - Friidrett
69 Heidi Mårtensson Modum Friidrettsklubb - Friidrett
70 Elisabeth Angell Bergh Haugesund Idrettslag Friidrett - gr
71 Caroline Ziesler Sandnes IL - Friidrett
72 Christine Sekkesæter Skjalg IL - Friidrett
73 Aurora Dybedokken Tyrving IL
Heidi Mårtensson løftes på gullstol etter seieren i NOM på Island. Hun er favoritt også på lørdag i et meget sterkt felt. Foto: Bjørn Johannessen
Menn junior - 2 km
75 Olav Ekrheim Varegg Fleridrett - Friidrett
76 Gustav Iden Norna-Salhus IL - Friidrett
77 Vegard Herland Norna-Salhus IL - Friidrett
78 Jørgen Tvedt Norna-Salhus IL - Friidrett
79 Håvard Lalit Øglænd Stavanger Friidrettsklubb - Friidrett
80 John Gopal Bjerga Skjalg IL - Friidrett
81 Åsmund Aas Anderson Norna-Salhus IL - Friidrett
82 Aleksander Kristiansen Meyer Norna-Salhus IL - Friidrett
83 Ole Martin Røssland BFG Bergen Friidrettsklubb - Friidrett
84 Andreas Iden BFG Bergen Friidrettsklubb - Friidrett
85 Mathias Berntzen Engevik Tjalve, IK - Friidrett
86 Kristian Tjørnhom Kristiansand Løpeklubb - Friidrett
87 Vebjørn Ljones Karlsen Skjalg IL - Friidrett
88 Martin Kirknes Skjalg IL - Friidrett
89 Magnus Hannevig Pettersen Sturla, IF - Friidrett
90 Edvard Kamperud Nygaard Tjalve, IK - Friidrett
91 Stian Norheim Gneist,IL - Friidrett
92 Daniel May Instanes Varegg Fleridrett - Friidrett
93 Jonas Gjesdal Varegg Fleridrett - Friidrett
94 Lars Jonassen Føyen Stord IL - Friidrett
95 Erlend Mæland Stord IL - Friidrett
96 Sondre Mæland Stord IL - Friidrett
97 Sondre Dingsør Skogen Gular, IL - Friidrett
98 Markus Borge Harbo Skjalg IL - Friidrett
Kvinner senior - 2 km
100 Ida Elise Nymoen Eltervaag Skjalg IL - Friidrett
101 Vienna Søyland Dahle Skjalg IL - Friidrett
102 Katharina Kahrs Strindheim il - Friidrett
103 Hanne Steinstø Haugesund Idrettslag Friidrett - gr
104 Karoline Finne Gular, IL - Friidrett
105 Ida Tjørsvaag Stavanger Friidrettsklubb - Friidrett
106 Kjersti Fresvik Gular, IL - Friidrett
107 Silje Oksholm Arnøy Selsbakk IF - Friidrett
108 Kirsten Marathon Melkevik Gular, IL - Friidrett
109 Janne Elin Vatnaland Stavanger Friidrettsklubb - Friidrett
110 Ann Kristin Mosbron Stavanger Friidrettsklubb - Friidrett
111 Vigdis Bringedal Holst Skjalg IL - Friidrett
112 Cecilie Udstuen Haugesund Idrettslag Friidrett - gr
113 Charlotte Bernhoft Kausland Gular, IL - Friidrett
114 Marte Reitan Steinkjer Friidrettsklubb - Friidrett
115 Elise Selvikvåg Stavanger Friidrettsklubb - Friidrett
"Eviunge" Kirsten Marathon Melkevik trives i terrenger. Vi tror løypen på Stord gjør henne til en stor favoritt lørdag.
Kvinner veteran 40-44 år - 2 km
121 Anne Østbø Frafjord Glad Trim International idrettslag - gr
122 Kari-Anne Veen Billingstad Skjalg IL - Friidrett
123 Laila Mehus Stord IL - Friidrett
124 Asbjørg Kvame Hetlesæter Hjelmeland IL - Friidrett
125 Gunhild Halle Haugen Tjalve, IK - Friidrett
Neppe noe "come back" av Gunhild Halle Haugen selv om hun står på startlisten i KV 40-44 år. Hun er to år ynge enn NM-favoritt Kirsten M. Melkevik, men hovedgrunnen til at hun deltar er nok at hun skal følge sin 15 år gamle sønn Simen i kamp om UM-gullet i klasse g15. Foto Kjell Vigestad
Kvinner veteran 55-59 år - 2 km
126 Anne Berit Mæland Bremnes IL - Friidrett
Menn senior - 3 km
131 Johan Asphjell Bjørnaas Steinkjer Friidrettsklubb - Friidrett
132 Børge Harestad Skjalg IL - Friidrett
133 Lars Nesbø Bakke Fri, IL - Friidrett
134 Robert Bergstå Gular, IL - Friidrett
135 Johan Bugge Eidsvåg IL - Friidrett
136 Halfdan-Emil Færø Varegg Fleridrett - Friidrett
137 Odd-Anders Grimsbø Gular, IL - Friidrett
138 Simen Bergseth Skjalg IL - Friidrett
139 Tom Erling Kårbø Stord IL - Friidrett
140 Hans Kristian Fløystad Tjalve, IK - Friidrett
141 Helge Langen Rindal IL - Friidrett
142 Martin Kristian Andersen Selsbakk IF - Friidrett
143 Thomas M Heggøy Stord IL - Friidrett
144 Martin Johnsen Skjalg IL - Friidrett
145 Mats Bjørgum Strindheim il - Friidrett
146 Thomas Wardman Skjalg IL - Friidrett
147 Erik Hovlansdal Norna-Salhus IL - Friidrett
148 Magnus Sirnes Hjellum Gular, IL - Friidrett
149 Ole Mikal Tørsdal Haugesund Idrettslag Friidrett - gr
150 Erlend Gjerdevik Sørtveit BFG Bergen Friidrettsklubb - Friidrett
151 Morten Kolstø Velde Haugesund Idrettslag Friidrett - gr
152 Espen Albertsen Skjalg IL - Friidrett
153 Erik Rullestad Haugesund Idrettslag Friidrett - gr
154 Henrik Nordtug Steinkjer Friidrettsklubb - Friidrett
155 Eivind Øygard Jølster IL - Friidrett
156 Kim Berland Laitinen Stord IL - Friidrett
157 Jacob Hystad Stord IL - Friidrett
158 Bjørnar Sandnes Lillefosse Gular, IL - Friidrett
159 Espen Roll Karlsen BFG Bergen Friidrettsklubb - Friidrett
160 Marius Vedvik Gular, IL - Friidrett
161 Morten Fossmark Varegg Fleridrett - Friidrett
162 Vidar Dahle Gular, IL - Friidrett
163 Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett - Friidrett
Marius Vedvik fra Gular løp sterkt under både Parkløpet og KM i terrengløp og er blant favorittene i seniorklassen.
Menn veteran 35-39 år - 3 km
165 Christer Vonheim Ask Friidrett - Friidrett
166 Thomas Hetland Egersunds IK - Friidrett
167 Ørjan Nilsen Varegg Fleridrett - Friidrett
168 Jarle Haugland Stord IL - Friidrett
169 Trygve Andresen Varegg Fleridrett - Friidrett
Menn veteran 40-44 år - 3 km
171 Jan Even Vik Haugesund Idrettslag Friidrett - gr
172 Jarle Torkildsen Varegg Fleridrett - Friidrett
173 Geir Storetvedt Skaten Gular, IL - Friidrett
Menn veteran 45-49 år - 3 km
180 Jan Petter Fredriksen Egersunds IK - Friidrett
181 Harald Kristian Gjøsæter Stord IL - Friidrett
182 Tore Tjørnhom Kristiansand Løpeklubb - Friidrett
183 Per Martin Furevik Stord IL - Friidrett
184 Tom Koll Frafjord Glad Trim International idrettslag - gr
Menn veteran 50-54 år - 3 km
190 Johs Gjesdal Varegg Fleridrett - Friidrett
191 Bjarte Bogstad Gular, IL - Friidrett
192 Kjetil Dyrvik Voss Friidrettslag - Friidrett
193 Svein Arne Reiersen Ask Friidrett - Friidrett
Menn veteran 55-59 år - 3km
195 Oddmund Roalkvam Stord IL - Friidrett
196 Jan Steinsund Haugesund Idrettslag Friidrett - gr
Oddmund Roaldkvam (116) har hatt en finger med i spillet når det gjelder løypetraseen i NM. Den tidligere storløperen fra arrangørklubben, med råsterke 1.03.06 som pers på halvmaraton, stiller selvsagt opp på hjemmebane. Foto: Thomas Hetland
Menn veteran 60-64 år - 3 km
200 Even Løkken Strindheim il - Friidrett
Menn veteran 65-69 år - 3 km
201 Johan Bergersen Ask Friidrett - Friidrett
202 Olav Hagland Glad Trim International idrettslag - gr
203 Per Laksfors Strindheim il - Friidrett
Menn veteran 70-74 år - 3 km
204 Arvid Bjørsvik Viking, TIF - Friidrett
Menn veteran 75-79 år - 3 km
205 Ingvald Nordtveit Strandebarm IL - Friidrett
Slik gikk det på NM Terrengløp 2013 Hønefoss
1415 2km J15+J16+17- Drabløs, Johansen og Bergh UM-vinnere
1435 2km G15+G16 - Gravdal og Sødal tok gullet
1435 2km G17- Kjempen Edvard i slag
1455 2km kvinner junior- Frida Berge tok gullet
1515 2km menn junior- Erik UP løp fra alle
1535 2 km kvinner senior og veteran- Ingeborg forsvarte gullet
1555 3 km menn senior- Fløystad som ventet suveren
1620 3 km menn veteran samt stafett søndag
nnn