Startlista telte hele 470 løpere da Sjusjøen Idrettsanlegg, alliansen mellom lagene i nordre Ringsaker bestående av Brøttum IL, Ring IL, Moelven IL, Næroset IL, Mesnali Skilag, Lismarka Skilag og Åsmarka IL arrangerte sesongens første av sju renn i Sjusjøcupen for Hedmark skikrets.
425 løpere gikk i mål på de fire distansene 1, 2 3, 5 og 10 km til sammen. Som alltid var det stor deltakelse fra andre kretser når det arrangeres skirenn på Sjusjøen. 14 av de 22 klasseseiere gikk også til løpere som ikke teller med i kretscupen.
Sjusjørennet var for øvrig det fjerde skiarrangementet på Sjusjøen denne helga. Nydalens SK arrangerte ski-orienteringsløp begge dager noen få hundre meter lenger vest, og Søre Ål IL hadde i samarbeid med Sjusjøen Skisenter sin sesongåpning for alle klasser i fri teknikk på Natrudstilen lørdag. Da er alle skiglade ordentlig i gang med "den hvite fine tida", og nå går det slagti slag helt fram starten av april. Neste masemønstring er som tidligere år Tour de Hedmarken med fire enn på Budor og Gåsbu, med HA-sprinten på Gåsbu fk. lørdag.
Samleside for Sjusjørennet på kondis.no med reportasjer, resultater og bilder 2004 - 2019
Sjusjøen Langrennsarenas nettsider
Sjusjøen Langrennsarenas facebookside
De tre beste pr. klasse i Sjusjørennet 15.12.2019: |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
Klasse
|
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
J 11 år
|
1
|
Maria Sæther
|
Verdenius
|
Tolga IL
|
08:07
|
00:00
|
|
2
|
Tiril Østby
|
Haave
|
MjøsSki
|
09:18
|
01:11
|
|
3
|
Astrid Hedvig Viola
|
Låte
|
Strandbygda IL
|
09:39
|
01:32
|
J 12 år
|
1
|
Hedda Faraasen
|
Alme
|
Strandbygda IL
|
07:40
|
00:00
|
|
2
|
Mia Minge
|
Johannesen
|
Nesodden IF - Ski
|
07:46
|
00:06
|
|
3
|
Kari
|
Heggen
|
Harestua IL
|
07:47
|
00:07
|
J 13 år
|
1
|
Mali Jåvoll
|
Hagen
|
Brandbu IF
|
14:46
|
00:00
|
|
2
|
Sol Frid Linvollen
|
Brorson
|
Svea Skilag
|
14:59
|
00:13
|
|
3
|
Christiane
|
Hermansen
|
Vang Skiløperforening
|
15:02
|
00:16
|
J 14 år
|
1
|
Marthe Olsen
|
Katnosa
|
Svea Skilag
|
13:34
|
00:00
|
|
2
|
Hedda
|
Stenumgard
|
Ringebu/Fåvang SK
|
14:09
|
00:35
|
|
3
|
Sofie Margrethe
|
Robstad
|
Moelven IL
|
14:29
|
00:55
|
J 15 år
|
1
|
Sarah
|
Rehn
|
Heming IL
|
19:06
|
00:00
|
|
2
|
Mari Ovidia
|
Ranestad
|
Hamar SK
|
19:30
|
00:24
|
|
3
|
Sofie Kjær
|
Jørgensen
|
Lillehammer Skiklub
|
19:38
|
00:32
|
J 16 år
|
1
|
Mille Marie
|
Storlien
|
Lillehammer Skiklub
|
18:11
|
00:00
|
|
2
|
Ida
|
Hult
|
Ottestad IL
|
18:15
|
00:04
|
|
3
|
Synne Børresen
|
Bollingmo
|
Raufoss IL Langrenn
|
18:24
|
00:13
|
K 17 år
|
1
|
Ingeborg Andberg
|
Stenersen
|
Kvaløysletta Skilag
|
17:39
|
00:00
|
|
2
|
Julie
|
Jeistad
|
Lismarka Skilag
|
17:47
|
00:08
|
|
3
|
Johanne Peroline
|
Norheim
|
Eidsvold Værks Skiklub
|
17:55
|
00:16
|
|
3
|
Mathilde Skoglund
|
Østvold
|
Vang Skiløperforening
|
17:55
|
00:16
|
K 18 år
|
1
|
Emma Kirkeberg
|
Mørk
|
Drammens Ballklubb
|
16:31
|
00:00
|
|
2
|
Anna
|
Heggen
|
Svea Skilag
|
16:32
|
00:01
|
|
3
|
Andrine Fuglerud
|
Flugstad
|
Gjøvik SK
|
17:23
|
00:52
|
K 19/20 år
|
1
|
Karen Amalie
|
Nordseth
|
Hamar SK
|
17:01
|
00:00
|
|
2
|
Karianne Olsvik
|
DENGERUD
|
Kjelsås IL
|
17:10
|
00:09
|
|
3
|
Karoline
|
Grøtting
|
Hernes IL
|
17:16
|
00:15
|
K senior
|
1
|
Marte Mæhlum
|
JOHANSEN
|
Østre Toten Skilag
|
15:50
|
00:00
|
|
2
|
Margrete Røssum
|
Dyrhovd
|
Krødsherad IL
|
15:59
|
00:09
|
|
3
|
Sigrid
|
STAKSTON
|
Søre Ål IL
|
16:52
|
01:02
|
|
|
|
|
|
|
|
G 11 år
|
1
|
Fredrik
|
Helstad
|
Try Ilet
|
07:52
|
00:00
|
|
2
|
Henrik
|
Aasvoll-Rognlien
|
Østre Toten Skilag
|
07:56
|
00:04
|
|
3
|
Trygve Ludahl
|
Lagethon
|
Øyer-Tretten IF
|
08:00
|
00:08
|
G 12 år
|
1
|
Ulrik Jåvoll
|
Hagen
|
Brandbu IF
|
06:50
|
00:00
|
|
2
|
Sondre
|
Borgen
|
Østre Toten Skilag
|
07:19
|
00:29
|
|
3
|
Vetle Østlien
|
Evensen
|
Vind IL
|
07:41
|
00:51
|
G 13 år
|
1
|
Sondre Strande
|
Omland
|
Kjelsås IL
|
13:14
|
00:00
|
|
2
|
Sander
|
Aasheim
|
Grue IL
|
14:05
|
00:51
|
|
3
|
Ludvig Lunde
|
Ragnhildsløkken
|
Vind IL
|
14:13
|
00:59
|
G 14 år
|
1
|
Sindre Østlien
|
Evensen
|
Vind IL
|
12:00
|
00:00
|
|
2
|
Elfinn Borg
|
Faldmo
|
Nybergsund IL
|
12:24
|
00:24
|
|
3
|
Henrik
|
Berg
|
Gjøvik SK
|
13:08
|
01:08
|
G 15 år
|
1
|
Jonathan Hemb
|
Fjeldstad
|
Hamar SK
|
16:33
|
00:00
|
|
2
|
Jørgen
|
Nordhagen
|
Lier IL
|
16:37
|
00:04
|
|
3
|
Andreas
|
Hermansen
|
Vang Skiløperforening
|
16:48
|
00:15
|
G 16 år
|
1
|
Østen Brovold
|
Midtsundstad
|
Vaaler IF
|
15:46
|
00:00
|
|
2
|
Jørgen
|
Kvarstad
|
Hamar SK
|
15:57
|
00:11
|
|
3
|
Sigurd
|
Nordaas
|
Strandbygda IL
|
16:08
|
00:22
|
M 17 år
|
1
|
Simen
|
Gammelmo
|
Svea Skilag
|
31:47
|
00:00
|
|
2
|
Ola
|
Aurmo
|
Hamar SK
|
32:12
|
00:25
|
|
3
|
Eirik
|
Linderud
|
Hernes IL
|
32:32
|
00:45
|
M 18 år
|
1
|
Jørgen
|
Schjølberg
|
Tynset IF
|
31:10
|
00:00
|
|
2
|
Ola
|
Spigseth
|
Nes Ski
|
31:28
|
00:18
|
|
3
|
Bjarte
|
Bjertnæs
|
Jevnaker IF Ski
|
31:34
|
00:24
|
M 19/20 år
|
1
|
Ansgar
|
Evensen
|
Vind IL
|
28:59
|
00:00
|
|
2
|
David
|
Thorvik
|
Kjelsås IL
|
29:23
|
00:24
|
|
3
|
Martin Kirkeberg
|
Mørk
|
Drammens Ballklubb
|
29:28
|
00:29
|
M senior
|
1
|
Johannes
|
Bordal
|
MjøsSki
|
29:04
|
00:00
|
|
2
|
Vebjørn
|
Moen
|
Tverlandet IL
|
29:07
|
00:03
|
|
3
|
Fredrik
|
Helgestad
|
Hamar SK
|
29:21
|
00:17
|
FH MJ
|
1
|
Endre
|
Lykken
|
Vind IL
|
18:55
|
00:00
|
FH MS
|
1
|
Morten
|
Hulleberg
|
MjøsSki
|
15:41
|
00:00
|
SØKBARE RESULTATER (EQ Timing)
Offisiell resultatliste (pdf)