Kondismedlem Sponset innhold
Idylliske Klosters badet i sol under fristil-distansene onsdag. (Arrangørfoto)

Idylliske Klosters badet i sol under fristil-distansene onsdag. (Arrangørfoto)

Tre gull på langdistansene til de eldste norske veteranene

Finn Magnar Hagen (77), Steinar Bersvendsen (82) og Hans Espenes (87) stod for de norske medaljene på den siste og lengste individuelle distansen i årets Masters World Cup i Sveits onsdag og torsdag.
I tillegg til 3 gull hentet den norske troppen 4 sølv og 5 bronse, til sammen 12 medaljer fordelt på 5 i fristil og 7 i klassisk. Fredag blir det ganske sikkert flere av edel valør da stafettene går av stabelen på mesterskapets siste dag. Da har også herrene Finn Magnar Hagen og Hans Espenes muligheten til å toppe sine tre individuelle gull med et sammen med firemannslaget i sine respektive 10-årsklasser.

Resultater lørdag/søndag: Masters World Cup i gang i Klosters i Sveits 
Resultater mandag: 6 gull og 10 medaljer i Masters World Cup mandag
Mesterskapets nettsider
Masters World Cup Klosters på Facebook
Alle resultater med mellomtider
 

Norske resultater Master WC Klosters, Sveits 08.03.2017:

 
 
 
 
 
 
 
F01 - 30 km fri
 
Pl.
Last and Firstname
YoB
Nat
Time
Diff.
 
1.
Andrey, Sophie
1984
SUI
1:36:23
--
 
3.
Løksa, Eli Anne
1985
NOR
1:42:31
+6:07,7
 
F05 - 30 km fri
 
1.
Mccabe, Laura
1966
USA
1:27:21
--
 
5.
Dahl, Gunn Fallås
1963
NOR
1:37:37
+10:16,6
 
F08 - 30 km fri
 
1.
Tiernan, Carolyn
1951
USA
1:52:20
--
 
3.
Losnegard, Liv
1951
NOR
2:03:53
+11:33,3
 
F10 - 15 km fri
 
1.
Peskova, Elena
1941
RUS
0:51:16
--
 
2.
Carlsen, Eva
1940
NOR
0:56:03
+4:47,4
 
M03 - 45 km fri
 
1.
Burgermeister, Reto
1975
SUI
1:54:01
--
 
5.
Fareth, Kjetil
1972
NOR
2:01:33
+7:32,3
 
M07 - 30 km fri
 
1.
Masiero, Guido
1955
ITA
1:26:39
--
 
24.
Relling, Geir Inge
1954
NOR
1:36:48
+10:09,0
 
M08 - 30 km fri
 
1.
Matikainen, Sakari
1949
FIN
1:29:50
--
 
2.
Vikingstad, Einar Bertrand
1951
NOR
1:29:57
+0:06,9
 
17.
Arentz, Hans
1951
NOR
1:43:03
+13:12,7
 
M10 - 15 km fri
 
1.
Hagen, Finn Magnar
1940
NOR
0:43:56
--
 
12.
Svendsen, Haakon
1941
NOR
0:50:52
+6:55,4
 
14.
Tjørnhom, Ingvald
1939
NOR
0:52:05
+8:08,8
 
 
 
 
 
 
 

Norske resultater Master WC Klosters, Sveits 09.03.2017:

 
F05 - 30 km klass
 
Pl.
Last and Firstname
YoB
Nat
Time
Diff.
 
1.
Gahne, Ingela
1964
SWE
1:21:59
--
 
3.
Mohn, Sidsel
1965
NOR
1:24:34
+2:34,9
 
F06 - 30 klass
 
1.
Youngman, Elizabeth
1959
USA
1:20:40
--
 
6.
Synnove, Meisal
1960
NOR
1:31:21
+10:40,9
 
7.
Teigen, Jorunn
1961
NOR
1:31:38
+10:58,0
 
F07 - 30 km klass
 
1.
Niemi, Marianne
1956
FIN
1:23:28
--
 
12.
Werge-Olsen, Turid
1956
NOR
1:48:12
+24:44,8
 
13.
Kjemperud, Aud
1953
NOR
1:54:35
+31:07,5
 
F08 - 30 km klass
 
1.
Kamarainen, Liisa
1949
FIN
1:36:57
--
 
3.
Høyvik, Berit
1948
NOR
1:43:02
+6:05,2
 
F09 - 15 km klass
 
1.
Dalby, Maj-Lis
1946
NOR
0:57:01
--
 
9.
Naalsund, Elin
1946
NOR
1:08:01
+10:59,6
 
F10 - 15 km klass
 
1.
Golubkova, Liudmila
1940
RUS
1:05:54
--
 
2.
Scharff, Else Marie
1940
NOR
1:05:57
+0:03,1
 
3.
Lysne Johansen, Gerd
1940
NOR
1:08:24
+2:29,9
 
6.
Hatleberg, Kirsti
1939
NOR
1:26:45
+20:51,0
 
M05 - 45 km klass
 
1.
Gustavsson, Tommy
1965
SWE
1:36:12
--
 
2.
Valmestad, Truls
1966
NOR
1:42:09
+5:56,8
 
25.
Hornslien, Kjell
1963
NOR
2:10:37
+34:25,3
 
M06 - 45 km klass
 
1.
Stepanov, Yury
1958
RUS
1:42:22
--
 
14.
Løksa, Ernst
1958
NOR
2:03:16
+20:54,1
 
M07 - 30 km klass
 
1.
Englaro, Gianpaolo
1956
ITA
1:12:06
--
 
4.
Harila, Jon Petter
1956
NOR
1:13:56
+1:49,7
 
5.
Øyberg, Sigvald
1953
NOR
1:15:39
+3:33,4
 
8.
Haukeland, Jon
1955
NOR
1:16:25
+4:18,5
 
13.
Sørsdal, Svein Anders
1952
NOR
1:20:33
+8:27,2
 
15.
Sørensen, Terje
1955
NOR
1:23:26
+11:19,7
 
M08 - 30 km klass
 
1.
Kraller, Ferdinand
1951
GER
1:17:33
--
 
4.
Johansen, Erik
1951
NOR
1:17:50
+0:17,2
 
6.
Knai, Olaf
1949
NOR
1:18:48
+1:14,7
 
7.
Thonstad, Jarle
1951
NOR
1:18:51
+1:17,9
 
15.
Losnegard, Kaare Magne
1951
NOR
1:24:44
+7:11,5
 
21.
Johnsen, Kjell
1947
NOR
1:27:16
+9:43,0
 
33.
Langslet, Odin
1949
NOR
1:40:01
+22:28,5
 
35.
Riiser, Petter
1948
NOR
1:41:41
+24:08,0
 
41.
Myrvold, Vidar Elias
1949
NOR
2:00:25
+42:52,3
 
M09 - 30 km klass
 
1.
Piirainen, Veikko
1945
FIN
1:22:56
--
 
4.
Kringhaug, Richard Johan
1942
NOR
1:24:15
+1:19,0
 
5.
Skjetne, Arnt Johan
1944
NOR
1:25:53
+2:56,6
 
20.
Fanavoll, Jon
1946
NOR
1:57:26
+34:30,0
 
23.
Skjemstad, Kjell Ivar
1946
NOR
2:17:14
+54:17,6
 
M10 - 15 km klass
 
1.
Virtanen, Alpo
1941
FIN
0:49:34
--
 
11.
Fosheim, Ola
1939
NOR
0:57:22
+7:48,0
 
14.
Naalsund, Jon-Erik
1939
NOR
1:03:02
+13:27,5
 
15.
Karlsen, Svein
1941
NOR
1:04:39
+15:04,6
 
M11 - 15 km klass
 
1.
Bersvendsen, Steinar
1935
NOR
1:03:33
--
 
M12 - 15 km klass
 
1.
Espenes, Hans
1930
NOR
1:10:34
--