Rapport fra Tommy Mandal-Gjølga i Strindheim:
I kvinneklassen ble det en suveren seier til Lena Selen fra Strindheim, som nettopp var ferdig med en lei forkjølelse. 17.20 lar seg høre på en middels dag. Her ble Lisbeth Vold (45-49 år) fra samme klubb nummer 2 på 19.25. Mari Haugen fra Modum Friidrettsklubb kapret tredjeplassen med sine 19.36.
I herreklassen fikk vi et gledelig gjensyn med Per Melander Often, som nå representerer Ren-Eng. Per har løpt orientering for NTNUI i flere år nå, men har også deltatt sporadisk i friidrettssammenheng. Han hadde en seier i Vinterkarusellen fra tidligere, og på tirsdag økte han til to. Vinnertiden ble 16.08. Like bak fulgte Eskil Blix fra Strindheim med 16.11. Eskil løp også Strandpromenaden bare to dager i forveien på 16.06. På tredjeplass finner vi Hallgeir Aspli fra Frol med 16.19.
Vi legger også merke til Henrik Hoener Hansen fra Strindheim IL, som løp distansen på imponerende 18.45 i gutter 10-11 år.
Totalt 134 løpere fullførte karusellen denne gangen. Det var en nedgang fra 202 i det første løpet.
Kvinner | |||||
1 | Lena | Selen | Strindheim IL | K23-34 | 17:20.0 |
2 | Lisbeth | Vold | Strindheim IL / Statoil | K45-49 | 19:25.0 |
3 | Mari | Haugen | Modum FIK / Statkraft | K23-34 | 19:36.0 |
4 | Vilde | Ottestad | Molde-Olymp IL | K20-22 | 19:38.0 |
5 | Hilde | Borkmo | Namdal løpeklubb | K40-44 | 20:02.0 |
6 | Silje | Nyborg | Markabygda IL | K23-34 | 20:27.0 |
7 | Oda | Wostryck | Markabygda IL | K23-34 | 20:38.0 |
8 | Claudia | Melis | Dmmh | K40-44 | 20:59.0 |
9 | Ingunn Egeberg | Vári | NTNUI | K20-22 | 21:35.0 |
10 | Marit | Storås | Meldal IL | K23-34 | 21:36.0 |
11 | Marion | Steigedal | Meldal IL | K23-34 | 22:00.0 |
12 | Eva | Holøyen | HEIMDAL | K40-44 | 22:14.0 |
13 | Anne Grete | Myhre | Sjetne IL | K40-44 | 22:48.0 |
14 | Wenche | Lande | Byåsen IL | K60-64 | 23:05.0 |
15 | Jorunn Saltvik | Winnberg | Ytterøy IL | K50-54 | 23:28.0 |
16 | Marit | Skjervold | EM Stjørdal | K35-39 | 23:29.0 |
17 | Tuva Coldevin | Stavø | Trondheim Klatres. | J16-17 | 23:37.0 |
18 | Ingrid Katrine Fossen | Spersøy | Malvik IL / Run4fun | K35-39 | 23:47.0 |
18 | Heidi | Aleksandersen | Malvik IL | K40-44 | 23:47.0 |
20 | Solfrid Møllenes | Haugen | Telenor BIL Trondheim | K23-34 | 24:23.0 |
Menn | |||||
1 | Per Melander | Often | Ren-Eng FIK | M23-34 | 16:08.0 |
2 | Eskil | Blix | Strindheim IL | M23-34 | 16:11.0 |
3 | Hallgeir | ASPLI | Frol IL | M20-22 | 16:19.0 |
4 | Henning | Offigstad | Synergy Cycling | M23-34 | 16:21.0 |
5 | Tomas Oskar | Hellesø | NTNUI | M23-34 | 16:29.0 |
6 | Mikael | Olsen | Namdal løpeklubb | M35-39 | 16:31.0 |
7 | Martin Spillum | Grønli | Frol IL | M20-22 | 16:32.0 |
8 | Håkon | Jakobsen | Selsbakk IF | M20-22 | 16:42.0 |
9 | Knut | Hjertvik | Powel BIL | M23-34 | 16:45.0 |
10 | Johannes | Tjønnås | TRONDHEIM | M35-39 | 16:50.0 |
11 | Knut | Ødegaard | Nidelv IL | M40-44 | 16:52.0 |
12 | Knut Anders | Hatlen | Stranda IL | M35-39 | 17:00.0 |
13 | Karl Andreas | Eggan | TRONDHEIM | M23-34 | 17:04.0 |
14 | Wolfgang | Kampel | TRONDHEIM | M23-34 | 17:19.0 |
15 | Jonas Aamodt | Moræus | Bratsberg IL | M35-39 | 17:19.0 |
16 | Filmon | Teame | EM Stjørdal | M18-19 | 17:20.0 |
17 | Håvard | Tømmerdal | NTNUI | M23-34 | 17:28.0 |
18 | Anthony | Sebergsen | TRONDHEIM | M23-34 | 17:38.0 |
18 | Tomas | Sandvik | Namdal løpeklubb | M35-39 | 17:40.0 |
20 | Kristian | Lied Olsen | TRONDHEIM | G14-15 | 17:46.0 |