Godt å ta med seg når det etter hvert blir EM i Tyrkia – to uker frem i tid:
- Etter en intensiv periode med konkurranser tre helger på rad, blir det nå en uke med rolig trening hjemme før jeg drar opp i høyden for de siste forberedelsene.
Og etter at perfeksjonisten fra Rindal har gjort unna finpussen på formen, er det nye topplasseringer det handler om når vi kommer til EM i Tyrkia:
- I mesterskap er det medaljer som gjelder, er ordvalget til den norske veteranen.
Anna Ulvensøen har ennå til gode å ta internasjonale medaljer på seniornivå, men i helgen har NTNUI-løperen vært best to dager på rad:
- Teknisk var det ikke helt perfekt, men fysisk var et bedre enn i går. Det var tydelig at jeg hadde godt å gårsdagens konkurranse for å få «blåst ut» litt etter en periode med sykdom, sa hun etter sin suverene seier i dag.
Og med to seire av to mulige på Gåsbu i helgen, er det lov å håpe på mer moro når det blir EM-alvor to uker frem i tid:
- Jeg satser på å gjøre gode løp, så vet jeg at om jeg klarer det kan det «rekke» langt, sier hun selv om det som venter under EM.
Under fjorårets EM fikk Anna Ulvensøen med seg en 4. plass som best, og da kan muligens en medalje være innenfor rekkevidde i år, uten at hun selv flagger slike ambisjoner.
I dag var hun i hvert fall drøye 4 minutter bedre enn søster Marta Ulvensøen, med hjemmeløper Evine Westli Andersen – fra Løten o-lag – på 3. plass.
Eskil Frøisland, fra en av arrangørklubbene – Vang OL – og Marlin Haavengen var best i juniorklassene.
Neste konkurranse i Sport8Norgescup i skiorientering er i Trondheim midt i februar, men før den tid skal altså de aller beste seniorene ut i EM i Tyrkia i starten av februar. Kilde Norsk Orientering
(Alle foto: Stein Arne Negård)
Evine Westli Andersen ut fra start.
Jørgen Baklid med hopp og nedslag til 20 i stil
Lars Hol Moholdt studerer kartet 15 sek før start.
Litt knall og fall hører med.
Marlin Haavengen inn til seier i D17-20.
Eskil Frøisland inn til seier i H17-20.
Skiorienteringshelg på kondis.no:
Forhåndsomtale:
Skiorienteringshelg på Gåsbu 19.-20. januar
Lørdag:
Ulvensøen og Moholdt vant NM ski-o på Gåsbu
6 HL-vinnere i ski-o på Gåsbu
Søndag:
Alle resultater søndag
Kart, løyper og veivalg i Livelox
Arrangementets facebookside
De beste NC ski-o langdistanse 20.01.2019: |
|||||
|
|
|
|
|
|
D 11-12
|
|
|
|
|
|
2 130 m, 5 startende
|
|
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
Km-tid
|
1
|
Helene Scheele
|
Nydalens SK
|
11:21
|
|
05:19
|
2
|
Vilde Berge
|
Hadeland OL
|
13:46
|
+2:25
|
06:27
|
3
|
Mina Bleken Rud
|
Vang OL
|
15:39
|
+4:18
|
07:20
|
|
|
|
|
|
|
D 13-14
|
|
|
|
|
|
3 000 m, 5 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Marie Scheele
|
Nydalens SK
|
25:15
|
|
08:25
|
2
|
Ragnhild Øfsthus Gravir
|
Asker Skiklubb
|
26:08
|
+0:53
|
08:42
|
3
|
Anne Østvold
|
Heming Orientering
|
29:16
|
+4:01
|
09:45
|
|
|
|
|
|
|
D 15-16
|
|
|
|
|
|
4 240 m, 16 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Kristin Melby Jacobsen
|
Lardal OL
|
27:58
|
|
06:35
|
2
|
Birgit Dorthea Kleppa Madslien
|
Lillehammer OK
|
29:37
|
+1:39
|
06:59
|
3
|
Mille Vasshaug Jægtvik
|
Konnerud IL
|
32:45
|
+4:47
|
07:43
|
|
|
|
|
|
|
D 17-20
|
|
|
|
|
|
9 490 m, 14 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Marlin Haavengen
|
Kongsberg OL
|
01:00:16
|
|
06:21
|
2
|
Synne Strand
|
Lierbygda OL
|
01:01:32
|
+1:16
|
06:29
|
3
|
Eliane Deininger
|
IFK Mora OK
|
01:04:12
|
+3:56
|
06:45
|
|
|
|
|
|
|
D 21-
|
|
|
|
|
|
11 750 m, 12 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Anna Ulvensøen
|
NTNUI
|
01:03:58
|
|
05:26
|
2
|
Marta Ulvensøen
|
NTNUI
|
01:08:07
|
+4:09
|
05:47
|
3
|
Evine Westli Andersen
|
Løten o-lag
|
01:09:16
|
+5:18
|
05:53
|
|
|
|
|
|
|
D 40-
|
|
|
|
|
|
7 270 m, 3 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Zsuzsa Fey
|
IL Tyrving
|
53:10
|
|
07:18
|
2
|
Arnhild Krogh
|
Oppsal Orientering
|
01:05:47
|
+12:37
|
09:02
|
|
|
|
|
|
|
D 50-
|
|
|
|
|
|
5 920 m, 16 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Ingrid Kvistad
|
Kongsberg OL
|
46:32
|
|
07:51
|
2
|
Signe Astrup Arnesen
|
Heming Orientering
|
52:07
|
+5:35
|
08:48
|
3
|
Gunhild Hennum
|
Lierbygda OL
|
53:41
|
+7:09
|
09:04
|
|
|
|
|
|
|
D 60-
|
|
|
|
|
|
4 240 m, 1 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Berit Røste
|
Ringsaker OK
|
01:04:57
|
|
15:19
|
|
|
|
|
|
|
H 11-12
|
|
|
|
|
|
2 130 m, 8 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Ask Felland Sætnan
|
Fossum IF
|
12:57
|
|
06:04
|
2
|
Emil Fingarsen
|
Elverum OK
|
13:34
|
+0:37
|
06:22
|
3
|
Magnus Svaland Dale
|
OL Vallset/Stange
|
13:54
|
+0:57
|
06:31
|
|
|
|
|
|
|
H 13-14
|
|
|
|
|
|
4 240 m, 8 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Even Lien
|
Gjø-Vard OL
|
32:51
|
|
07:44
|
2
|
Ola Dåsnes
|
Vang OL
|
38:01
|
+5:10
|
08:57
|
3
|
Amund Flaskerud
|
OL Toten-Troll
|
42:24
|
+9:33
|
10:00
|
|
|
|
|
|
|
H 15-16
|
|
|
|
|
|
5 920 m, 17 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Lars Lien
|
Gjø-Vard OL
|
35:24
|
|
05:58
|
2
|
Mats Lindaas
|
Elverum OK
|
41:08
|
+5:44
|
06:56
|
3
|
Hugo Persson
|
Åtvidabergs IF
|
43:19
|
+7:55
|
07:19
|
|
|
|
|
|
|
H 17-20
|
|
|
|
|
|
11 750 m, 20 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Eskil Frøisland
|
Vang OL
|
58:13
|
|
04:57
|
2
|
Henrik Fredriksen Aas
|
Asker Skiklubb
|
01:19
|
+2:06
|
05:08
|
3
|
Aslak Heimdal
|
Konnerud IL
|
01:37
|
+2:24
|
05:09
|
|
|
|
|
|
|
H 21-
|
|
|
|
|
|
15 330 m, 14 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Lars Hol Moholdt
|
Wing OK
|
01:08:59
|
|
04:29
|
2
|
Jørgen Madslien
|
NTNUI
|
01:10:47
|
+1:48
|
04:37
|
3
|
Øyvind Wiggen
|
Byåsen IL
|
01:13:45
|
+4:46
|
04:48
|
|
|
|
|
|
|
H 40-
|
|
|
|
|
|
9 490 m, 8 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Anders Hauge
|
Asker Skiklubb
|
55:42
|
|
05:52
|
2
|
Øyvind Lien
|
Gjø-Vard OL
|
01:04:28
|
+8:46
|
06:47
|
3
|
Knut Jostein Sætnan
|
Fossum IF
|
01:08:00
|
+12:18
|
07:09
|
|
|
|
|
|
|
H 50-
|
|
|
|
|
|
7 270 m, 15 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Jonny I Hansen
|
IL BUL-Tromsø
|
45:08
|
|
06:12
|
2
|
Erlend Slokvik
|
OL Toten-Troll
|
45:21
|
+0:13
|
06:14
|
3
|
Thomas Persson
|
Åtvidabergs IF
|
46:38
|
+1:30
|
06:24
|
|
|
|
|
|
|
H 60-
|
|
|
|
|
|
5 920 m, 3 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Tore Watterdal
|
OL Tønsberg og omegn
|
53:20
|
|
09:00
|
2
|
Ingemar Jansson Haverstad
|
Lierbygda OL
|
55:56
|
+2:36
|
09:26
|
3
|
Frode Bergersen
|
Hamar OK
|
01:16
|
+6:56
|
10:10
|
|
|
|
|
|
|
Direkte Lang
|
|
|
|
|
|
9 490 m, 6 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Stine Olsen Kirkevik
|
Hamar OK
|
59:33
|
|
06:16
|
2
|
Adrian Opheim
|
NTNUI
|
01:09:26
|
+9:53
|
07:18
|
3
|
Marianne Dæhli
|
Nydalens SK
|
01:23:53
|
+24:20
|
08:50
|
|
|
|
|
|
|
Direkte Kort
|
|
|
|
|
|
4 240 m, 13 startende
|
|
|
|
|
|
1
|
Øystein Rastad
|
Asker Skiklubb
|
29:10
|
|
06:52
|
2
|
Andreas Huber
|
Hamar OK
|
34:53
|
+5:43
|
08:13
|
3
|
Rune Engehult
|
Notodden OL
|
35:17
|
+6:07
|
08:19
|