Kondismedlem Sponset innhold

Vinterkarusellen BFG Fana 3. løp

Sverre Morten Slethaug (bildet) var best i dagens femkilometer med tiden 15.51, ett sekund foran Christer Vonheim. Ida Kjelkenes var beste dame på 5 km med 19.37. Tikilometeren ble vunnet av Alemayehu Sitotaw på 34.30 og Helene Pemmer på 39.01. Det var i alt 534 deltakere i dagens karuselløp som ble avsluttet med gløgg og pepperkaker i BFG Fanas klubbhus.
Menn 10 km
1 Alemayehu  SitotawVaregg00:34:30
2 Marco  HaverlHydro Bergen BIL00:35:06
3 Reinert A. Rinvold 00:35:35
4 Audun  BaardsenGriegteam BIL00:36:05
5 Pål  SulesundVaregg00:36:25
6 Sigmund  LindkvistASK Friidrett00:36:56
7 Tom Roger JohansenBFG Fana00:37:17
8 Harald  SimmenesOsterøy IL00:38:16
9 Jan Petter HolstVaregg00:39:09
10 Håkon Lavik ClausenÅstvedt BIL00:39:40
  Totalt 73 deltakere.  
Kvinner 10 km
1 Helene  PemmerÅstvedt BIL00:39:01
2 Anne Marie HeienbergBFG Fana00:40:30
3 Silje Skaar Hve 00:41:18
4 Miriam  Grimstad 00:45:09
5 Ingeborg  AnfinsenÅCK00:46:03
6 Nancy  SommerVaregg00:46:13
7 Oddny Hønsi RingheimCSC BIL00:47:46
8 Tone  Raaen 00:48:56
9 Cecilie  Lind 00:49:58
Menn 5 km
1 Sverre Morten Slethaug 00:15:50
2 Christer  VonheimASK Friidrett00:15:51
3 Thomas  GunnlaugssonASK Friidrett00:16:21
4 Ådne  DæhlinIL Gular00:16:35
5 Øyvind  Nilsen 00:17:43
6 Espen  RognsvågFana IL00:17:49
7 Morten H. KnudsenTidende BIL00:17:51
8 Håvard  HasåsGneist00:18:02
9 Helge  HeienbergBFG Fana00:18:03
10 Petter  RasmussenBFG Fana00:18:04
  Totalt 352 delt.  
Kvinner 5 km
1 Ida  KjelkenesIL Gular00:19:37
2 Julie Kristin  NessGloppen FIL00:20:17
3 Christiane  TrosseFisken BIL00:20:41
4 Mari Skar MangerGular00:20:50
5 Agnete  NummedalFana Orientering00:20:57
6 Anne Melangen HavnSandnes si00:21:03
7 Anne  TandbergBFG Fana00:21:06
8 Tonje  Straume 00:21:15
9 Sissel  BjørkeBFG Fana00:21:22
10 Torun Øvregaard AarvikVesta b.i.l.00:21:31
Totalt 100 delt.


Alle resultater

Ådne Dæhlin (nr 2784) i spissen for 5-kilometersløperne. Ellers ser vi nr 2442 Sigurd Eikner, 7170 Helge Flatebø, 4165 Carl Petter Martinsen, 5316 vinneren Sverre Morten Slethaug, 2497 Petter K Aune og til høyre Liv Astrid Losnegård.



Andreas Fleten Nilsen (nr 2799) og Morten Straume (737).



Nr. 3 Thomas Gunnlaugsson løp på 16.21.



Morten H. Knudsen



Øyvind Macody Lund fra Varegg og Morten Straume fra Gular.



Raskeste dame på 5 km, Ida Kjelkenes fra Gular.



Bjørn Ulvang





Rask nisse: Espen Nes har deltatt i alle tre karuselløpene og forbedret tiden sin med nesten ett minutt fra de to første løpene. Tiden i dag ble 23.38 og 14. plass blant de 62 deltakerne i klassen opp til 14 år.




Fredrik Hatling



Johannes Mjøs



Alemayehu Sitotaw vant 10 km på 34.30. Nr. 2 ble Marco Haverl på 35.05.



Reinert A. Rinvold ble nr. 3 på 35.35.



Anne Marie Heienberg ble nr. 2 av damene på 10 km med 40.30.



John Steinar Urne og Ivar Aasheim (7066).



Silje Skaar Hve ble nr. 3 på 41.18.



Svein Isdahl



Per Ove Haugen



Inge Kartveit



Bjørn K. Hansen

Se tidligere reportasjer på Samleside Vinterkarusellen.


Foto: Jan Ringheim