Se høydepunktene fra løpet.
Salim Bukari omkranset av Filip Meo og Kristoffer Sagli på premiepallen.
Resultater 2000m gutter 15 år:
G-15 2000 m | ||||
Plass: | Start | Navn: | Klubb: | Resultat: |
1 | 287 | Salim Bukari | IL Skjalg | 5,48,63 |
2 | 301 | Filip Aleksander Meo | IL Koll | 5,49,30 |
3 | 25 | Kristoffer Sagli | Aure IL | 5,52,19 |
4 | 300 | Armann Saastad Haugan | IL Koll | 5,58,31 |
5 | 399 | Henrik Anker-Nilssen | Nesodden IF | 5,58,38 |
6 | 26 | Mathias Lillehagen | Aure IL | 6,00,66 |
7 | 634 | Sebastian Helgheim | Tyrving IL | 6,01,06 |
8 | 633 | Nikolai Elde Holmboe | Tyrving IL | 6,03,53 |
9 | 610 | Brage B Hammerstad | Tyrving IL | 6,05,22 |
10 | 606 | Aleksander Elde Holmboe | Tyrving IL | 6,08,25 |
11 | 78 | Tobias Grønstad | BUL, IL i | 6,08,27 |
12 | 145 | Svein Oscar Skilleås | Fana IL | 6,08,52 |
13 | 108 | Mats Fredriksen | Dimna IL | 6,13,31 |
14 | 47 | Kaya Van Hulst Sahin | Breimsbygda IL | 6,14,29 |
15 | 136 | Jørgen Eikeberg Langøy | Fana IL | 6,14,49 |
16 | 408 | Andreas Nergård | Norna-Salhus IL | 6,16,40 |
17 | 706 | Håvard Klakegg | Jølster IL | 6,17,35 |
18 | 80 | Haakon A. Hangstad | BUL-Tromsø | 6,22,10 |
19 | 130 | Fredrik Liland | Fana IL | 6,34,93 |
20 | 649 | Kristian Brenni | Ullensaker/Kisa | 6,40,09 |
21 | 123 | Birk Bell Lysaker | Fana IL | 6,53,69 |
81 | Jesper Andreas Lundin | BUL-Tromsø | DNF | |
516 | Anders Røsbjørgen | Selsbakk IF | DNF |
Salim Bukari har ingen problemer med å vinne spurten mot Filip Aleksander Meo.
I begynnelsen av løpet er det Filip Aleksander Meo som holder farten oppe.
Armann Saastad Haugan ligger her på en femteplass, ender på fjerdeplassen.
Svein Oscar Skilleås fra arrangørklubb Fana IL.
Nikolai Elde Holmboe, en av to Holmboe i feltet.
Kaya Van Hulst Sahin, Breimsbygda IL.
Kristian Brenni, Ullensaker Kisa.
Håvard Klakegg fra Jølster IL.
Ved siste passering har Salim og Filip fått en luke til Kristoffer Sagli og Aleksander Elde Holmboe.
Salim Bukari vinner spurten.
Kristoffer Sagli tar bronsemedaljen.
Det blir et oppgjør om fjerdeplassen mellom Henrik Anker-Nilssen og Armann Saastad Haugan. Armann blir dømt først i mål.
Mathias Lillehagen, 6. plass.
Spurtoppgjør også mellom Svein Oscar Skilleås, Tobias Grønstad og Aleksander Elde Holmboe.
Kaya Van Hulst Sahin, Jørgen Eikeberg Langøy og Mats Fredriksen.
Linker til tidligere kondisreportasjer ungdomsmesterskap, klikk på logo under