Arrangøren var også fornøyd med oppmøte. 50 gutter og 20 jenter fullførte en av distanene på 5 eller 10 km. Det blir spennende å se om like mange møter opp på neste løp som blir arangert 10. desember.
Distansevinnerne i dag blei Olger Persen, Dimna IL med tiden 36.01 og Tonje Brande, Ålesund 41.58 på 10 km. På 5 km seiret Andreas Østrem, FK Herd med 18.30 og Elisabet Rørvik, Ålesund FIK på tiden 20.52
Se videofilm fra løpet, produsert av Sigbjørn Anton Lerstad (SAL)
Fotografer har vært Jan Petter Venøy og Martin Hauge-Nilsen.
Flere bilder på facebooksiden til Kondis Møre & Romsdal.
RESULTATER
Plassering |
Navn |
Klasse |
Klubb/Sted |
Tid |
5 km menn |
|
|
|
|
1 |
Andreas Østrem |
16-17 år |
Herd FK |
18.30 |
2 |
Roy Bratseth |
40-44 år |
Ålesund |
18.56 |
3 |
Johannes J Niesen |
23-34 år |
Ålesund Roklubb |
20.09 |
4 |
Ferdinand Irving |
11 år |
Ålesund |
20.48 |
5 |
Tore Østerbø |
35-39 år |
Ålesund |
21.01 |
6 |
Matteus Oliver Irving |
13 år |
Ålesund |
21.23 |
7 |
John Walderhaug |
45-49 år |
Wenås Nordic |
21.32 |
8 |
Gaute Skar-Hovde |
Under 14 år |
Skar-Hovde Runners |
22.11 |
9 |
Svein Arne Nakken |
50-54 år |
Velledalen IL |
22.31 |
10 |
Aksel Brande Olsvik |
11 år |
Ålesund |
23.06 |
11 |
Gunnar Hatlebakk |
45-49 år |
Ålesund |
24.48 |
12 |
Sivert Mosby Nakken |
Under 14 år |
Velledalen IL |
26.00 |
13 |
Andreas Mosby Nakken |
Under 14 år |
Velledalen IL |
27.51 |
14 |
Rune Kragset |
35-39 år |
Ålesund |
29,04 |
15 |
Stephen Irving |
35-39 år |
Ålesund |
31.31 |
16 |
Eirik Johan Kårby |
23-34 år |
Ålesund |
31.32 |
|
|
|
|
|
5 km kvinner |
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Rørvik |
16-17 år |
Ålesund FIK |
20.52 |
2 |
May Nesheim |
40-44 år |
Ålesund |
23.07 |
3 |
Ragnfrid Årnes |
23-34 år |
Ålesund |
26.40 |
4 |
Inger Anne Hjelle |
35-39 år |
Søvik |
27.44 |
5 |
Tone Kristin S Markussen |
55-59 år |
Nvio Oslo Runners |
29.17 |
6 |
Ingrid Brande Olsvik |
8 år |
Ålesund FIK |
30,04 |
7 |
Michelle Gjerde Aas |
23-34 år |
Langevåg |
30.42 |
8 |
Caroline Flisnes |
35-39 år |
Ålesund |
31.33 |
9 |
Else Karin Aas |
45-49 år |
Langevåg |
31.33 |
|
|
|
|
|
10 km menn |
|
|
|
|
1 |
Olger Pedersen |
23-34 år |
Dimna IL |
36.01 |
2 |
Jan Ketil Vinnes |
45-49 år |
Kondis |
37.00 |
3 |
Are Uran |
40-44 år |
Averøy |
37.09 |
4 |
Per Inge Bjørnestad |
45-49 år |
Velledalen IL |
37.44 |
5 |
Per Strøm |
23-34 år |
Team SS Borg FHS |
37.58 |
6 |
Martin Hauge-Nilsen |
23-34 år |
Kondis |
38.40 |
7 |
Alf Petter Bøe |
45-49 år |
Rindal IL |
38.48 |
8 |
Gunnar Emblem |
45-49 år |
Emblem Bygg |
39.23 |
9 |
Johan Gardien |
50-54 år |
Ålesund |
39.41 |
10 |
Nils Ivar Ringdal |
23-34 år |
Måndalen IL |
40.00 |
11 |
Tom Skar |
40-44 år |
Skar-Hovde Runners |
40.43 |
12 |
Kristian Kleiveland |
23-34 år |
Spjelkavik IL |
41.29 |
13 |
Kristoffer Nonstad |
23-34 år |
Byggfag AS |
41.57 |
14 |
Odd Arne Talberg |
50-54 år |
Sula SK |
42.50 |
15 |
Kjell Otterlei |
45-49 år |
Sula SK |
43.59 |
16 |
Knut Erik Johannessen |
40-44 år |
Spjelkavik IL |
44,04 |
17 |
Fredrik Granlien |
23-34 år |
Ålesund |
44.12 |
18 |
Lars Tysse |
45-49 år |
Ålesund |
44.51 |
19 |
Rune Skaar |
40-44 år |
Sula SK |
45,01 |
20 |
Robert Reed |
35-39 år |
Ålesund |
45.31 |
21 |
Bertil Andreassen |
35-39 år |
Ålesund |
45.34 |
22 |
Vegard Sperre Austnes |
40-44 år |
Ålesund |
45.36 |
23 |
Frank Ove Blomvik |
40-44 år |
Ørskog SK |
46.01 |
24 |
Jostein Thue |
35-39 år |
Ellingsøy |
46.08 |
25 |
Kåre Balsnes |
23-34 år |
Ålesund |
46.16 |
26 |
Atle Nytun |
70-74 år |
Ålesund |
46.18 |
27 |
Stein Ola Bergheim |
60-64 år |
Leknes & Omegn IF |
46.58 |
28 |
Morten Andersen |
23-34 år |
Ålesund |
48.18 |
29 |
Peder Ringdal |
70-74 år |
Måndalen IL |
51.30 |
30 |
Jarle Rødland |
65-69 år |
Nordvest Diesel |
53.01 |
31 |
Kjartan Helland |
55-59 år |
Nvio Oslo Runners |
54.27 |
32 |
Sigmund Rødal |
65-69 år |
Kondis |
57.13 |
33 |
Karstein Sørland |
Snart 88 år |
Emblem IL |
96.57 |
|
|
|
|
|
10 km kvinner |
|
|
|
|
1 |
Tonje Brande |
40-44 år |
Ålesund |
41.58 |
2 |
May Brit Gudvangen |
40-44 år |
Ålesund |
43.29 |
3 |
Linda Hovde |
23-34 år |
Ålesund |
43.33 |
4 |
Ingrid Rekdal |
20-22 år |
Ålesund |
45,08 |
5 |
Astrid Sæther |
23-34 år |
Ålesund |
48.02 |
6 |
Eline Hjelle |
23-34 år |
Ålesund |
48.23 |
7 |
Kristine Rein |
23-34 år |
IL Malm |
50.46 |
8 |
Cecilie Mæland |
23-34 år |
Ålesund |
50.47 |
9 |
Marit Lillestøl |
45-49 år |
Gjersvika |
53.28 |
10 |
Oddfrid Liaskar |
60-64 år |
Ålesund |
58.50 |
73 løpere startet og 70 løpere kom i mål på dagens løp i Brusdalen. Jan Ketil Vinnes tar teten
Karstein Sørland var førstemann i mål, men ikke på best tid
Andreas Østrem vinner 5 km gutter
Ferdinand Irving blei fjerde beste gutt
Den ene spiller fotball på Rollon og den andre i Spkl. Herd. (Startnummer 990 Andreas Østrem). Ferdinand Irving,(startnr.989 og 11 år gammel), var først på fotballtrening før han startet på 5 km i vinterkarusellen. Ferdinand løp inn til tiden 20.48
Vinnerne på 5 km. Elisabeth Rørvik (986) og Andreas Østrem (990)
Stephen Irving (988), Caroline Flisnes (991) og Eirik Johan Kårby
Olger Pedersen vinner 10 km
Jan Ketil Vinnes tar andreplassen
Are Uran blir nummer tre
Per Strøm
Tonje Brande vinner 10 km kvinneklasse, men er her truet av Kristoffer Nonstad (951)
Kristoffer vinner spurten mot Tonje, Men Tonje fikk best plassering
Kristian Kleiveland
Linda Hovde
Gunnar Emblem
Kjell Otterlei jobber heilt sikkert på Meny
Knut Erik Johannessen
Lars Tysse
Ingrid Rekdal
Robert Reed
Bertil Andreassen
Frank Ove Blomvik
Kåre Balsnes
Stein Ola Bergheim
Eline Helle
Kristine Rein
Kjartan Helland
Politiet stilte sterkt i dagens løp. 5 minutt etter avsluttet utrykning til branntilløp var de på plass i Fremmerholen, 5 minutt før start. Fra venstre, Kåre Balsnes, Astrid Sæther, Eline Helle og Ingrid Rekdal